Uwaga! To jest archiwalna wersja strony - nie jest na bieżąco uzupełniana i może zawierać nieaktualne dane.
Aktualna strona Urzędu Miasta Bydgoszczy znajduje się pod adresem www.bydgoszcz.pl
PL PL EN EN
logo.jpg
Wybierz, aby wyszukać w portalu  w portalu
Wybierz, aby wyszukać na planie  na planie
Urząd Miasta Bydgoszczy
ul. Jezuicka 1
85-102 Bydgoszcz
tel. 52 58 58 913

Bezpłatna infolinia z telefonów stacjonarnych
800-800-404

Zadzwoń przez Skype:

napisz do Sprawny Urząd
rozmiar tekstu:  A A A
data publikacji: 2007-05-08, ostatnia aktualizacja: 2013-10-03 15:05:13

Przynależność Bydgoszczy do międzynarodowych organizacji i stowarzyszeń


Eurocities
ALDA


Bydgoszcz w Eurocities

Bydgoszcz jest pełnym członkiem stowarzyszenia Eurocities od listopada 2005 r. 

EUROCITIES jest zrzeszeniem ponad 130 dużych miast europejskich z 34 krajów, głownie z państw UE, którego celem jest stworzenie wspólnej wizji dla zrównoważonego rozwoju, lepszej przyszłości i dobrej jakości życia w miastach europejskich. Aby osiągnąć cel, EUROCITIES tworzy platformę dla miast członkowskich, która umożliwia bliską współpracę, wymianę wiedzy, idei, doświadczeń, analizę wspólnych problemów i wspólne kreowanie innowacyjnych rozwiązań. W Polsce członkami stowarzyszenia są w tej chwili wszystkie miasta Unii Metropolii Polskich (UMP).

 

Założone w 1986 r. przez burmistrzów sześciu miast europejskich, Barcelony, Birmingham, Frankfurtu, Lyonu, Mediolanu i Rotterdamu, EUROCITIES daje dużym miastom głos w Europie i reprezentuje ich interesydzięki dialogowi z instytucjami Unii Europejskiej we wszystkich aspektach legislacji, polityki i programów, które mają wpływ na miasta oraz ich obywateli. EUROCITIES przede wszystkim wspiera wszystkie działania na rzecz stworzenia Europejskiej Polityki Miejskiej i jest aktywne w wielu dziedzinach polityki takich jak rozwój ekonomiczny, służba cywilna, ekologia, transport i przepływ osób, zatrudnienie i sprawy socjalne, kultura, edukacja, informacja, społeczeństwo wiedzy, dobre zarządzanie i współpraca z zagranicą.    

 

Działania EUROCITIES głównie polegają na

·        Tworzeniu sieci – wymianie i pogłębianiu wiedzy:

Stowarzyszenie tworzy sieć miast, dzięki której miasta członkowskie uczą się od siebie poprzez wymianę wiedzy i doświadczeń, porównanie różnych podejść do zagadnień związanych z miastami, problemów i wyzwań, testowanie różnych rozwiązań i analizowanie najlepszych praktyk. EUROCITIES umożliwia tę wymianę na forach, konferencjach, spotkaniach, w grupach roboczych, projektach, wspólnych działaniach i różnych uroczystościach. Współpraca ta jest podstawą do wypracowania wspólnego stanowiska EUROCITIES wobec polityki instytucji UE.

·        Lobbingu – własnej inicjatywie i wpływu na politykę:

EUROCITIES aktywnie uczestniczy w rozwoju i implementacji polityki UE reprezentując interesy miast członkowskich  i jest ważnym partnerem w dialogu z Komisją Europejską - zarówno w kwestiach politycznych jak i technicznych. Stowarzyszenie utrzymuje bliskie kontakty z Komitetem Regionów, Parlamentem Europejskim i państwami członkowskimi.

·        Prowadzeniu kampanii – podniesieniu świadomości publicznej:

Przez tworzenie kampanii w całej Europie EUROCITIES dąży do realizacji priorytetów i interesów swoich członków na podstawie różnych zagadnień, jak np. przepływ osób i odpowiedzialnej konsumpcji. Celem tych kampanii jest podniesienie świadomości publicznej i zmiana zachowania zarówno władz miejskich jak i obywateli, których aktywne poparcie i kooperacja są często istotne dla sukcesu w osiąganiu politycznych celów, przede wszystkim na poziomie lokalnym. 

 

Nowością w EUROCITIES  jest projekt corocznego przyznawania nagród dla najbardziej innowacyjnych, najbardziej zaangażowanych i najlepiej współpracujących miast członkowskich. Nagrodę w formie trofeum otrzymują  miasta, które według ściśle określonych kryteriów wygrywają w tych trzech kategoriach. 

Strony: [ « poprzednia ][ 1 ] [ 2 ][ następna » ]
Back.gif powrót   Print.gif drukuj   SendLink.gif poleć znajomemu

   zobacz również
   

Po raz trzeci zostały rozpatrzone projekty, mające szczególne znaczenie dla promocji i rozwoju współpracy międzynarodowej Miasta Bydgoszczy.

   

Bydgoszcz gości, Bydgoszcz gościem...

   

charakterystyka miast bliźniaczych, współpracujących z Bydgoszczą w ramach obustronnych umów

pokaż więcej 

For tourists -> Bydgoszcz Information Centre

For business -> The Office of Investor Service and Enterprise