Archiwum aktualności 2016: sierpień

Prezydent Bydgoszcz Rafał Bruski zaprasza na uroczystość patriotyczną.

Bydgoszcz, komunalne spółki oraz inne podmioty tworzące Bydgoską Grupę Zakupową taniej kupią gaz. Wspólnie zaoszczędzimy blisko 3 mln złotych.

Kilka tysięcy dzieci skorzystało w tym roku z letniego wypoczynku w formie kolonii, półkolonii i „Wakacyjnych placów zabaw”. Zajęcia sfinansowane zostały z budżetu miasta.

Ogłoszono 8 naborów wniosków w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Bydgosko Toruńskiego Obszaru Funkcjonalnego. Na konkurs dotyczący efektywności energetycznej przeznaczono najwyższą kwotę - 22 mln euro!

Przy nowym gmachu szkoły w Fordonie zaczęły się prace przy montażu instalacji. Sala gimnastyczna i przedszkole są już pod dachem.

Dzięki miejskiej dotacji na remonty konserwatorskie rozpoczynają się prace przy odnowieniu elewacji kamienicy na ul. Gdańskiej 92. Z historię kamienicy związane są znane postacie.

Dziś ostatni dzień wakacji. Sprawdź, co przygotowały instytucje kultury.

Blisko 9 mln złotych kosztować będzie zadanie polegające między innymi na budowie ulicy Matki Teresy z Kalkuty. Obsłuży ona wkrótce osiedle Eskulapa, a w przyszłości umożliwi wjazd na tak zwany Górny Taras Fordonu.

Jesienią przy wielu ulicach w centrum zaplanowano dosadzenie blisko 200 nowych drzew. Bydgoszcz zdobić mają kolejne szpalery jarząbów, lip i kasztanowców.

Zakończył się remont zabytkowej kamienicy przy ul. Długiej 66. Po przeprowadzeniu prac elewacja utrzymana jest w odcieniach beżu i bieli.
Strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ] [ 13 ] [ 14 ]