Archiwum aktualności 2016: październik

W poniedziałek (31 października) ogłoszono przetarg na budowę II etapu Trasy Uniwersyteckiej. Inwestycja zdecydowanie poprawi dojazd na osiedle Glinki i do dynamicznie rozwijającego się Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.

W najbliższych latach zrealizowany zostanie szereg inwestycji związanych z rozbudową infrastruktury tramwajowej. Na ten cel udało się zagwarantować środki z funduszy unijnych. Sprawdź na co przeznaczymy blisko pół miliarda złotych.

Z myślą o osobach niewidomych i słabo widzących na Wyspie Młyńskiej zamontowano specjalny udźwiękowiony plan dotykowy, a na poręczach mostu i trzech kładek płytki kierunkowe. Inwestycja została zrealizowana w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

W Bydgoszczy rusza program adresowany do początkujących przedsiębiorców. Pozwoli na wynajęcie lokalu przeznaczonego na firmę za symboliczną złotówkę.

Społecznicy, politycy, dziennikarze, ludzie kultury i sportu wezmą udział w corocznej kweście na bydgoskich cmentarzach. Zbiórkę na ratowanie najstarszych nekropolii organizuje Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy.

Jak co roku, na grobach i w miejscach upamiętniających zasłużonych bydgoszczan oraz w miejscach pamięci narodowej zapłonęły znicze na znak naszej pamięci o tych, których nie ma wśród nas.

Zaczynamy ostatni dzień października.

1 listopada podróżowanie autobusem lub tramwajem będzie bezpłatne. Od soboty 29 października do 2 listopada wprowadzone zostaną też istotne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Kolejne dwa zadania inwestycyjne zaproponowane przez mieszkańców będą realizowane dzięki programowi "inicjatyw lokalnych". Przy ul. Biziela wykonane zostaną zatoki parkingowe, a na Osowej Górze utwardzona ma być ulica Lipieniowa.

4,7 mln złotych kosztować będzie koncepcja niezbędna do rozpoczęcia budowy trasy S10 z Bydgoszczy do autostrady A1. Inwestycja ma być realizowana w latach 2018-21.
Strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ] [ 13 ] [ 14 ] [ 15 ] [ 16 ] [ 17 ]