Uwaga! To jest archiwalna wersja strony - nie jest na bieżąco uzupełniana i może zawierać nieaktualne dane.
Aktualna strona Urzędu Miasta Bydgoszczy znajduje się pod adresem www.bydgoszcz.pl
PL PL EN EN
logo.jpg
Wybierz, aby wyszukać w portalu  w portalu
Wybierz, aby wyszukać na planie  na planie
Urząd Miasta Bydgoszczy
ul. Jezuicka 1
85-102 Bydgoszcz
tel. 52 58 58 913

Bezpłatna infolinia z telefonów stacjonarnych
800-800-404

Zadzwoń przez Skype:

napisz do Sprawny Urząd
   Archiwum aktualności 2016: październik
   
W poniedziałek (31 października) ogłoszono przetarg na budowę II etapu Trasy Uniwersyteckiej. Inwestycja zdecydowanie poprawi dojazd na osiedle Glinki i do dynamicznie rozwijającego się Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.
   
W najbliższych latach zrealizowany zostanie szereg inwestycji związanych z rozbudową infrastruktury tramwajowej. Na ten cel udało się zagwarantować środki z funduszy unijnych. Sprawdź na co przeznaczymy blisko pół miliarda złotych.
   
Z myślą o osobach niewidomych i słabo widzących na Wyspie Młyńskiej zamontowano specjalny udźwiękowiony plan dotykowy, a na poręczach mostu i trzech kładek płytki kierunkowe. Inwestycja została zrealizowana w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.
   
W Bydgoszczy rusza program adresowany do początkujących przedsiębiorców. Pozwoli na wynajęcie lokalu przeznaczonego na firmę za symboliczną złotówkę.
   
Społecznicy, politycy, dziennikarze, ludzie kultury i sportu wezmą udział w corocznej kweście na bydgoskich cmentarzach. Zbiórkę na ratowanie najstarszych nekropolii organizuje Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy.
   
Jak co roku, na grobach i w miejscach upamiętniających zasłużonych bydgoszczan oraz w miejscach pamięci narodowej zapłonęły znicze na znak naszej pamięci o tych, których nie ma wśród nas.
   
Zaczynamy ostatni dzień października.
   
1 listopada podróżowanie autobusem lub tramwajem będzie bezpłatne. Od soboty 29 października do 2 listopada wprowadzone zostaną też istotne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.
   
Kolejne dwa zadania inwestycyjne zaproponowane przez mieszkańców będą realizowane dzięki programowi "inicjatyw lokalnych". Przy ul. Biziela wykonane zostaną zatoki parkingowe, a na Osowej Górze utwardzona ma być ulica Lipieniowa.
   
4,7 mln złotych kosztować będzie koncepcja niezbędna do rozpoczęcia budowy trasy S10 z Bydgoszczy do autostrady A1. Inwestycja ma być realizowana w latach 2018-21.
Strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ] [ 13 ] [ 14 ] [ 15 ] [ 16 ] [ 17 ]

    For tourists -> Bydgoszcz Information Centre

    For business -> The Office of Investor Service and Enterprise