Archiwum aktualności 2016: maj

Zgodnie z przyjętym programem utwardzania ulic gruntowych wkrótce rozpoczną się pierwsze inwestycje. Ogłoszony został już przetarg na przebudowę ul. Siedleckiej i Świekatowskiej na Czyżkówku.

Członkowie Komitetu Sterującego ZIT BTOF, podczas trzeciego posiedzenia, które odbyło się w Runowie Krajeńskim, zaopiniowali pozytywnie Strategię ZIT BTOF.

Masz w domu małego fana piłki nożnej? Koniecznie zabierz go na Dni Talentu Akademii Młodych Orłów na jeden z bydgoskich orlików. Projekt skierowany jest do dziewczynek i chłopców w wieku od 6 do 11 lat.

W Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym trwa rozbudowa firmy Mac-Graf. Zakład przy ul. Bydgoskich Przemysłowców powiększył się trzykrotnie.

Pierwsze Bydgoskie Święto Smaku na ulicy Śląskiej – to nowe wydarzenie kulturalne i kulinarne na mapie miasta. Na swoją ulicę w niedzielę, 5 czerwca, wszystkich bydgoszczan zapraszają mieszkańcy, społeczność szkolna i uczelniana, Rada Osiedla Okole oraz muzealnicy.

Każdego dnia można oddać jeden głos na wybraną przez siebie lokalizację. W Bydgoszczy można głosować na dwa rodzinne miejsca zabaw: przy ul. Połczyńskiej oraz na osiedlu Przylesie. Zachęcamy do oddawania głosów szczególnie mieszkańców tych osiedli.

We wtorek, 31 maja, w Pałacu Prezydenckim w Warszawie spotkali się samorządowcy z całej Polski. Powodem spotkania był obchodzony kilka dni wcześniej Dzień Samorządu Terytorialnego.

Na wakacje zaplanowano przebudowę ul. Złotowskiej na Wyżynach. Inwestycja realizowana będzie ze środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Zadanie do realizacji wytypowali mieszkańcy.

Bydgoska Kronika Filmowa ma już 10 lat. Jej dorobek to ponad 70 filmów i 70 nagród na festiwalach w Polsce i zagranicą oraz rzesze młodych pasjonatów, którzy stawiają pierwsze kroki w branży filmowej.

Bydgoszcz pozyskała 50-procentowe dofinansowanie na rozpoczynającą się wkrótce modernizację wiaduktu w ciągu ul. Wojska Polskiego nad al. Jana Pawła II. Na rozbudowanym południowym obiekcie znajdzie się miejsce na bezpieczny chodnik i drogę dla rowerów. Inwestycja kosztować będzie ponad 13 mln zł.
Strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ] [ 13 ] [ 14 ] [ 15 ] [ 16 ] [ 17 ]