Uwaga! To jest archiwalna wersja strony - nie jest na bieżąco uzupełniana i może zawierać nieaktualne dane.
Aktualna strona Urzędu Miasta Bydgoszczy znajduje się pod adresem www.bydgoszcz.pl
PL PL EN EN
logo.jpg
Wybierz, aby wyszukać w portalu  w portalu
Wybierz, aby wyszukać na planie  na planie
Urząd Miasta Bydgoszczy
ul. Jezuicka 1
85-102 Bydgoszcz
tel. 52 58 58 913

Bezpłatna infolinia z telefonów stacjonarnych
800-800-404

Zadzwoń przez Skype:

napisz do Sprawny Urząd
rozmiar tekstu:  A A A
data publikacji: 2016-11-30, ostatnia aktualizacja: 2016-11-30 15:08:13

Kanalizacja gotowa, czas na jezdnię


Kończy się budową kanalizacji deszczowej wzdłuż ulicy Matki Teresy z Kalkuty. Przy sprzyjających warunkach w grudniu rozpoczną się prace przy podbudowie i wykonywaniu pierwszych warstw nawierzchni.


W tym tygodniu wykonawca zaplanował zakończenie robót wodno-kanalizacyjnych na całej, budowanej ulicy z wyłączeniem dwóch rond. Wynika to z podziału inwestycji na etapy zapewniające dojazd do przyległych posesji. W śladzie budowanej drogi usuwane są jeszcze kolizje z infrastrukturą podziemną. Usunięto tez  stare oświetlenie i wykonano okablowanie, do którego zostaną podłączone nowe energooszczędne lampy. Na pierwszych odcinkach profilowany jest wykop pod budowę drogi i wykonywane są roboty brukarskie. Ustawiano już część krawężników wyznaczających jezdnie i obrzeża chodnikowe. Wkrótce ruszą prace związane z wykonywaniem podbudow. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych jeszcze w grudniu  może rozpocząć się  wykonywanie pierwszych warstw bitumicznych między rondami.

Rondo 1

Inwestycja na osiedlu Eskulapa kosztuje 9 mln zł. W zakres zadania wchodzi także przebudowa ulic Trybowskiego i fragmentu ul. Jasinieckiej. Zakończenie prac nastąpi w połowie przyszłego roku. Warto podkreślić, że ul. Matki Teresy z Kalkuty, nie ma charakteru drogi osiedlowej, tylko drogi głównej. Realizacja tego zadania pozwoli wprowadzić atrakcyjną ofertę transportu zbiorowego Obecnie autobusy na osiedle Eskulapa kierowane są przez osiedle Przylesie oraz pokonują ulice z progami zwalniającymi co wpływa na dłuższy czas podróży i jest traktowane jako rozwiązanie przejściowe. Nowa ulica jest spójna z planami zagospodarowanie w przyszłości górnego tarasu Fordonu. To ona ma stanowić główną arterię zapewniającą dojazd do tej części miasta. Ulica Matki Teresy z Kalkuty lepiej  tez skomunikuje  Fordon z Myślęcinkiem (bezpośredni dojazd z ul. Pod Skarpą do przebudowanej Akademickiej).


Kanalizacja gotowa, czas na jezdnię

(KSM)
Back.gif powrót   Print.gif drukuj   SendLink.gif poleć znajomemu

   zobacz również
   
Bydgoskie Exploseum bierze udział w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny Roku. Konkuruje z 15 innymi atrakcjami z całej Polski. Głosujemy!
   
Zakończyły się prace nad projektem rewaloryzacji kolejnego bydgoskiego parku. Tereny na skarpie Wzgórza Wolności od Kujawskiej do stadionu ponownie mają stać się zielonym tarasem widokowym zachęcającym do spacerów.
   
W niedzielę 4 grudnia odbędzie się aukcja „Znani - Bezimiennym Zwierzętom”. Pieniądze z licytacji zostaną przeznaczone na pomoc zwierzakom z bydgoskiego schroniska.
   
Warsztaty dla najmłodszych, zabawy z animatorami, bajki i wizyta świętego Mikołaja – to atrakcje dla dzieci przygotowane przez organizatorów II Forum Dużej Rodziny. Z kolei rodzice będą mogli dowiedzieć się sporo o rozwoju i zdrowym żywieniu najmłodszych.
   
Środa na afiszach…
pokaż więcej 

For tourists -> Bydgoszcz Information Centre

For business -> The Office of Investor Service and Enterprise