rozmiar tekstu:  A A A
data publikacji: 2016-11-30, ostatnia aktualizacja: 2016-11-30 15:08:13

Kanalizacja gotowa, czas na jezdnię

Kończy się budową kanalizacji deszczowej wzdłuż ulicy Matki Teresy z Kalkuty. Przy sprzyjających warunkach w grudniu rozpoczną się prace przy podbudowie i wykonywaniu pierwszych warstw nawierzchni.

W tym tygodniu wykonawca zaplanował zakończenie robót wodno-kanalizacyjnych na całej, budowanej ulicy z wyłączeniem dwóch rond. Wynika to z podziału inwestycji na etapy zapewniające dojazd do przyległych posesji. W śladzie budowanej drogi usuwane są jeszcze kolizje z infrastrukturą podziemną. Usunięto tez  stare oświetlenie i wykonano okablowanie, do którego zostaną podłączone nowe energooszczędne lampy. Na pierwszych odcinkach profilowany jest wykop pod budowę drogi i wykonywane są roboty brukarskie. Ustawiano już część krawężników wyznaczających jezdnie i obrzeża chodnikowe. Wkrótce ruszą prace związane z wykonywaniem podbudow. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych jeszcze w grudniu  może rozpocząć się  wykonywanie pierwszych warstw bitumicznych między rondami.

Rondo 1

Inwestycja na osiedlu Eskulapa kosztuje 9 mln zł. W zakres zadania wchodzi także przebudowa ulic Trybowskiego i fragmentu ul. Jasinieckiej. Zakończenie prac nastąpi w połowie przyszłego roku. Warto podkreślić, że ul. Matki Teresy z Kalkuty, nie ma charakteru drogi osiedlowej, tylko drogi głównej. Realizacja tego zadania pozwoli wprowadzić atrakcyjną ofertę transportu zbiorowego Obecnie autobusy na osiedle Eskulapa kierowane są przez osiedle Przylesie oraz pokonują ulice z progami zwalniającymi co wpływa na dłuższy czas podróży i jest traktowane jako rozwiązanie przejściowe. Nowa ulica jest spójna z planami zagospodarowanie w przyszłości górnego tarasu Fordonu. To ona ma stanowić główną arterię zapewniającą dojazd do tej części miasta. Ulica Matki Teresy z Kalkuty lepiej  tez skomunikuje  Fordon z Myślęcinkiem (bezpośredni dojazd z ul. Pod Skarpą do przebudowanej Akademickiej).

Kanalizacja gotowa, czas na jezdnię

(KSM)