Archiwum aktualności 2016: lipiec

Trwa wybór wykonawcy zadania, który przebuduje między innymi ulicę Matki Teresy z Kalkuty. Obsłuży ona wkrótce osiedle Eskulapa, a w przyszłości umożliwi wjazd na tak zwany górny taras Fordonu.

Na Bielawach kończy się budowa kolejnego kynoparku. Plac dla czworonogów wyposażony będzie m.in. w pochylnie, przeskoki i równoważnie.

Od poniedziałku (1 sierpnia) wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu kilku linii autobusowych. Łatwiej będzie między innymi dojechać z Tatrzańskiego i Terenów Nadwiślańskich do linii tramwajowej w Fordonie.

To ostatni dzwonek, żeby wpisać się na listę uczestników tegorocznej edycji zawodów pływackich Woda Bydgoska. Pozostały jeszcze pakiety na dystansie 650 metrów.

Przy ul. Skorupki powstają dwa kolejne budynki spółdzielni „Komunalni. Ten fragment Górzyskowa w ostatnich latach zmienił się nie najbardziej . Powstały nie tylko nowe budynki, ale także ulice, tereny rekreacyjne i parkingi.

Trwa projektowanie nowej przeprawy mostowej przez Brdę. W grę wchodzą dwa warianty. Można się z nimi już zapoznać i złożyć swoje uwagi. Nowa konstrukcja ma połączyć ulice Toruńską i Fordońską.

W czwartek (28.07) odbyła się uroczysta gala piątej edycji akcji „Wakacje z Chemikiem”. Dzięki bezpłatnym treningom piłkarskim ponad 200 dzieci aktywnie spędziło lipcowy czas.

W tę niedzielę, 31 lipca, w ramach piątego koncertu z cyklu rzeka Muzyki 2016 dla melomanów zagra Piotr Nowak, stypendysta prezydenta Bydgoszczy.

W piątek polecamy…

O bezpieczeństwo medyczne młodych katolików z całego świata, którzy przyjechali do Krakowa, aby modlić się wraz z papieżem Franciszkiem, dbać będzie Zespół 1. Wojskowego Szpitala Polowego z Bydgoszczy.
Strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ] [ 13 ] [ 14 ] [ 15 ] [ 16 ]