Aktualności 2016: grudzień

Prezydent Rafał Bruski ogłasza kolejną edycję konkursu na najlepszą pracę naukową związaną z Bydgoszczą. Prace można zgłaszać do 20 stycznia 2017 roku.

Zapraszamy do zapoznania się z listą wydarzeń na nadchodzący tydzień.

Rozpoczęła się rozbudowa kompleksu Centrum Szkolenia Sił Połączonych (JFTC) na bydgoskim Błoniu. Przebudowane zostaną istniejące budynki, powstanie też zaplecze techniczne i zadaszony parking. Wartość inwestycji to 44 mln zł.

11 nauczycieli wychowania fizycznego z bydgoskich szkół zostało wyróżnionych za propagowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży.

Jak zawsze przed weekendem: garść informacji, co dzieje się w sporcie.

W niedzielę (4 grudnia) uruchomione zostaną specjalne mikołajkowe linie. W komunikacyjne mikołajki, będzie można podróżować zabytkowym taborem. Na tory wyjedzie czerwona „enka” a po ulicach kursować mają historyczne autobusy.

Delegacja z Holandii odwiedziła dzieci z Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych. Goście z Eindhoven przywieźli świąteczne prezenty, słodycze i czek na tysiąc euro.

To wyjątkowy kalendarz. Nie znajdziemy w nim imion solenizantów czy nazw świąt, ale mnóstwo ciekawych informacji o naszym mieście i działaniach Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy. Z okazji półwiecza autorzy Kalendarza Bydgoskiego zostali uhonorowani przez władze Bydgoszczy.

Młodzieżowe reprezentacje Serbii, Portugalii, Macedonii i Hiszpanii powalczą na stadionie bydgoskiego Zawiszy w grupowej fazie przyszłorocznych mistrzostw Europy UEFA U21. Serbowie nad Brdą będą mieć swoją bazę.

Piątek w mieście.
Strony: [ 1 ] [ 2 ]