Uwaga! To jest archiwalna wersja strony - nie jest na bieżąco uzupełniana i może zawierać nieaktualne dane.
Aktualna strona Urzędu Miasta Bydgoszczy znajduje się pod adresem www.bydgoszcz.pl
PL PL EN EN
logo.jpg
Wybierz, aby wyszukać w portalu  w portalu
Wybierz, aby wyszukać na planie  na planie
Urząd Miasta Bydgoszczy
ul. Jezuicka 1
85-102 Bydgoszcz
tel. 52 58 58 913

Bezpłatna infolinia z telefonów stacjonarnych
800-800-404

Zadzwoń przez Skype:

napisz do Sprawny Urząd
rozmiar tekstu:  A A A
data publikacji: 2016-12-01, ostatnia aktualizacja: 2016-12-01 10:38:10

Więcej atrakcji i lepsze oświetlenie


Na Górzyskowie coraz więcej atrakcji oferuje Park Rekreacji Sportowej pomiędzy ulicami Kossaka, Brandta i Gersona. Wszystkie zadania są finansowane ze środków miasta w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.


Skwer pomiędzy ulicami Kossaka, Gersona i Brandta wkrótce stanie się jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem do spędzania wolnego czasu dla mieszkańców osiedla. Powstały tam wcześniej między innymi  wybieg dla psów, plac zabaw i plenerowa siłownia. Zbudowano także parking oraz dosadzono drzewa. Wiosną powstał też ciąg pieszo-rowerowy łączący ulice Kossaka z Gersona.

Jeszcze w tym miesiącu przy sprzyjającej pogodzie  zamontowane  zostaną kolejne urządzenia do rekreacji. Na skwerze zainstalowana ma być tak zwana podniebna deskorolka oraz plac sportowy do street workoutu. Poza tym doposażona zostanie siłownia zewnętrzna. Dodatkowo zaplanowano też ustawienie kilku ławek na istniejącym już placu zabaw oraz przy wykonanej wiosną alei. Koszt tych prac to ponad 72 tysiące złotych.

Trwa również wybór firmy, która wybuduje  przyłącze energetyczne z szafką. Umożliwi to organizację osiedlowych imprez i festynów. Zaplanowano też dostawienie 8 latarni przy istniejących alejkach.

Deskorolka1

Tak prezentuje się podniebna deskorolka zamontowana na skwerze przy ul. Maciaszka

Warto wiedzieć
W trakcie ostatniego głosowania na piątą edycję Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego najwięcej głosów zdobył pomysł dobudowania przy Parku Rekreacji Sportowej skateparku. Ten projekt uzyskał poparcie 258 bydgoszczan. Szacowany budżet tej kolejnej inwestycji to około 233 tysięcy złotych. Zasada działania Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego polega na wydzieleniu z budżetu miasta kwoty co najmniej 5 mln zł (corocznie), na realizację zadań zgłaszanych przez mieszkańców miasta. Kwota ta jest dzielona proporcjonalnie do liczby osób zameldowanych na pobyt stały na obszarze każdego z 29 osiedli. Decyzje, które zadania realizować podejmują mieszkańcy.


Więcej atrakcji i lepsze oświetlenie

(KSM)
Back.gif powrót   Print.gif drukuj   SendLink.gif poleć znajomemu

   zobacz również
   
Prezydent Rafał Bruski ogłasza kolejną edycję konkursu na najlepszą pracę naukową związaną z Bydgoszczą. Prace można zgłaszać do 20 stycznia 2017 roku.
   
Zapraszamy do zapoznania się z listą wydarzeń na nadchodzący tydzień.
   
Rozpoczęła się rozbudowa kompleksu Centrum Szkolenia Sił Połączonych (JFTC) na bydgoskim Błoniu. Przebudowane zostaną istniejące budynki, powstanie też zaplecze techniczne i zadaszony parking. Wartość inwestycji to 44 mln zł.
   
11 nauczycieli wychowania fizycznego z bydgoskich szkół zostało wyróżnionych za propagowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży.
   
Jak zawsze przed weekendem: garść informacji, co dzieje się w sporcie.
pokaż więcej 

For tourists -> Bydgoszcz Information Centre

For business -> The Office of Investor Service and Enterprise