rozmiar tekstu:  A A A
data publikacji: 2016-12-01, ostatnia aktualizacja: 2016-12-01 15:25:24

Nowa nawierzchnia, parking i sygnalizacja

Trwa przebudowa ul. Siedleckiej i Świekatowskiej na Czyżkówku. Inwestycja kosztuje 4,2 mln zł. W pierwszej kolejności mieszkańcy będą mogli korzystać z odcinka od Świekatowskiej do Karolewskiej.

Do końca roku planowane jest przy sprzyjających warunkach zakończenie prac konstrukcyjnych na ul. Siedleckiej od Świekatowskiej do Karolewskiej (koryto, stabilizacja, beton, kostka betonowa).  Gotowa powinna być również większość chodników i zjazdów na posesje. Na grudzień firma Strabag zaplanowała też przebudowę sięgacza w kierunku byłej papierni. Na ul. Świekatowskiej, która ma zaprojektowaną nawierzchnię asfaltową ułożono tak zwaną wiążącą warstwę asfaltu. Ostatnia warstwa ścieralna zostanie ułożona w okresie wiosennym.

Jeszcze w grudniu planowane jest rozpoczęcie prac odcinku ul. Siedleckiej od ul. Pileckiego do Świekatowskiej.  Na przyszły rok do przewidziano też budowę parkingu przy skrzyżowaniu z Buszkowską. Szczególnie ułatwi on parkowanie użytkownikom ogrodów działkowych.  Warto dodać, że ulica Siedlecka wyposażona będzie w progi zwalniające oraz wyniesione skrzyżowania wymuszające bezpieczną  jazdę. Na skrzyżowaniu ulic Nad Torem, Świekatowskiej i Orlicza uruchomiona zostanie też sygnalizacja świetlna. W okresie wiosennym przyległy do obu ulic teren zostanie uporządkowany i zagospodarowany zielenią.

Świekatowska

Inwestycja kosztuje 4,2 mln zł. Objęta zostanie po odebraniu robót 8-letnią gwarancją. Zgodnie z przyjętym  programem utwardzania ulic gruntowych na Siedleckiej twardą nawierzchnię zyska fragment od ul. Pileckiego do Karolewskiej. W budynkach zlokalizowanych przy tej ulicy zameldowanych jest około 490 osób, a długość odcinka wynosi  1,25 km.  Dodatkowo wraz z tym zadaniem powstał 119 –metrowy odcinek ul. Świekatowskiej od ul. Nad Torem  do Siedleckiej.

Warto wiedzieć
Przeprowadzenie w latach 2011-15 pakietu remontu głównych ciągów komunikacyjnych w Bydgoszczy (około 100 odcinków ulic) pozwoliło w ubiegłym roku na przyjęcie  programu przebudowy ulic z nawierzchnią gruntową. Jest on realizowany w oparciu o cykliczną, przeprowadzaną co 3-lata, analizę, która wskaże priorytety inwestycyjne (ranking ulic) na podstawie sześciu kryteriów wyboru

• Rok nadania nazwy ulicy

• Liczba mieszkańców