Uwaga! To jest archiwalna wersja strony - nie jest na bieżąco uzupełniana i może zawierać nieaktualne dane.
Aktualna strona Urzędu Miasta Bydgoszczy znajduje się pod adresem www.bydgoszcz.pl
PL PL EN EN
logo.jpg
Wybierz, aby wyszukać w portalu  w portalu
Wybierz, aby wyszukać na planie  na planie
Urząd Miasta Bydgoszczy
ul. Jezuicka 1
85-102 Bydgoszcz
tel. 52 58 58 913

Bezpłatna infolinia z telefonów stacjonarnych
800-800-404

Zadzwoń przez Skype:

napisz do Sprawny Urząd
rozmiar tekstu:  A A A
data publikacji: 2016-12-02, ostatnia aktualizacja: 2016-12-02 14:25:15

Kalendarz Bydgoski ukazuje się już od półwiecza


To wyjątkowy kalendarz. Nie znajdziemy w nim imion solenizantów czy nazw świąt, ale mnóstwo ciekawych informacji o naszym mieście i działaniach Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy. Z okazji półwiecza autorzy Kalendarza Bydgoskiego zostali uhonorowani przez władze Bydgoszczy.


Podczas piątkowego spotkania (2.12) w ratuszu prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego reprezentowała zastępca Iwona Waszkiewicz, która wręczyła autorom periodyku przyznane przez prezydenta nagrody oraz dyplomy. Wśród wyróżnionych byli: Krystyna Romeyko-Bacciarelli – od 1998 r. redaktor naczelny KB, a ponadto Marcin Rykowski, Janusz Umiński, Jerzy Derenda, Gizela Chmielewska, Ewa Piechocka, Anna Jarocińska-Wilk, Józef Szymanowski i Ligia Podgórska.

KalendarzBydg_50lat_2

Specjalne podziękowania przyjaciołom kalendarza wręczył prezes TMMB Jerzy Derenda. Przekazane zostały także dyplomy Rady Krajowej Ruchu Stowarzyszeń Regionalnych Rzeczpospolitej Polskiej przyznane Jarosławowi Wenderlichowi (pośmiertnie) i Krystynie Romeyko-Bacciarelli.

KalendarzBydg_50lat_3

Został również odczytany list przesłany z gdańska przez Tadeusza Jabłońskiego, pseudonim Paweł Dzianisz. To znany przed laty dziennikarz Ilustrowanego Kuriera Polskiego,  Dziennika Wieczornego, Głosu Wybrzeża, Dziennika Bałtyckiego, regionalista i żeglarz. Był wiceprzewodniczącym Zarządu TMMB, przewodniczącym Sekcji Wydawniczo-Propagandowej redagującej Kalendarz Bydgoski w latach 1968-1969. Z uwagi na stan zdrowia i podeszły wiek (97 lat) nie mógł być obecny podczas jubileuszowego spotkania w Bydgoszczy.

KalendarzBydg_50lat_4

Autorom Kalendarza Bydgoskiego życzymy kolejnych jubileuszy i samych interesujących publikacji.


Kalendarz Bydgoski ukazuje się już od półwiecza

(AS)
Back.gif powrót   Print.gif drukuj   SendLink.gif poleć znajomemu

   zobacz również
   
Prezydent Rafał Bruski ogłasza kolejną edycję konkursu na najlepszą pracę naukową związaną z Bydgoszczą. Prace można zgłaszać do 20 stycznia 2017 roku.
   
Zapraszamy do zapoznania się z listą wydarzeń na nadchodzący tydzień.
   
Rozpoczęła się rozbudowa kompleksu Centrum Szkolenia Sił Połączonych (JFTC) na bydgoskim Błoniu. Przebudowane zostaną istniejące budynki, powstanie też zaplecze techniczne i zadaszony parking. Wartość inwestycji to 44 mln zł.
   
11 nauczycieli wychowania fizycznego z bydgoskich szkół zostało wyróżnionych za propagowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży.
   
Jak zawsze przed weekendem: garść informacji, co dzieje się w sporcie.
pokaż więcej 

For tourists -> Bydgoszcz Information Centre

For business -> The Office of Investor Service and Enterprise