rozmiar tekstu:  A A A
data publikacji: 2016-12-01, ostatnia aktualizacja: 2016-12-01 10:45:05

Dodatkowe remonty chodników

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej kończy tegoroczne prace związane z remontami chodników. Jesienią na ten cel trafiło dodatkowe 265 tysięcy złotych.

Pomorska 1

Pierwszy pakiet prac remontowych został zrealizowany w okresie wiosenno-letnim. Prace w ponad 40 punktach miasta  kosztowały ponad pół miliona złotych. Polegały one  przede wszystkim na wymianie zniszczonych nawierzchni. Poza tym ujęto też  budowę progów zwalniających i peronów autobusowych na przystankach. Nowe chodniki powstały między innymi na Wiejskiej, Żuławach i Wyspie Młyńskiej.

Jesienią zakres prac został znacznie rozszerzony. Na dodatkowe prace trafiło 265 tysięcy. W ich ramach zaplanowano  między innymi modernizację chodników na  Zamoyskiego, a na Pomorskiej przedrukowanie zapadniętych miejsc na jezdni.  Na Matejki regulowane są wiekowe płyty granitowe. Przy ul. Dąbrowa zaplanowano dobudowanie  chodników przy przejściu dla pieszych. Na GOPR-u w Fordonie i Wrocławskiej na Wilczaku  zainstalowano progi zwalniające. Ujęto także remonty ciągów dla pieszych  na ul. Różanej (Wilczak) i Łukasiewicza (Kapuściska).

Lista planowanych robót powstała przede wszystkim na podstawie wniosków mieszkańców, reprezentujących ich rad osiedli, obecnego stanu technicznego infrastruktury, a także w ramach kontynuacji prac rozpoczętych w latach ubiegłych. Przypominamy również, że ZDMiKP będzie nadal realizować naprawy awaryjne. Interwencje związane m.in. z uszkodzeniami chodników można zgłaszać w Wydziale Utrzymania i Ewidencji ZDMiKP, przy ul. Redłowskiej 8, tel. 52 -582-27-14, 52 -582-27-15 lub mailem: utrzymanie@zdmikp.bydgoszcz.pl.

Dodatkowe remonty chodników

(KSM)