rozmiar tekstu:  A A A
data publikacji: 2016-12-01, ostatnia aktualizacja: 2016-12-01 10:24:46

Czwartek w Bydgoszczy

Czwartkowe zapowiedzi.

W Miejskim Centrum Kultury wystawa malarstwa Marka Wróbla „W kolorze” (10.00, galeria Wspólna), a w ramach Bydgoskiego Trójkąta Literackiego: „Współczesne gry z tradycją baśni...” – wykład dr hab. Moniki Brzóstowicz-Klajn (14.00, galeria Wspólna, wstęp wolny), „Jak się pozbyć sekutnicy?” – wykład Adrianny Filonowicz (15.00, galeria Wspólna, wstęp wolny), „Od literatury do filmu…” – wykład Łukasza „Nikora” Nalewajka (16.00, galeria Wspólna, wstęp wolny) oraz „Drugie życie rycerzy Okrągłego Stołu…” – wykład dr Marty Kładź-Kocot (17.00, galeria Wspólna, wstęp wolny). Ponadto, w kinie Orzeł seanse filmu „Przełęcz ocalonych” reż. Mel Gibson (15.30, 18.00, 20.30).

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna informuje, że wznowiła współpracę z portalem Legimi, który umożliwia korzystanie z e-booków przy użyciu darmowego kodu. Kody można odbierać w Bibliotece Głównej lub w filiach przy ulicy: Grunwaldzkiej 33, Pomorskiej 80-86, Gawędy 1, Dworcowej 49, Brzęczkowskiego 2, Broniewskiego 1, Skłodowskiej-Curie 33A, Konopnickiej 28, Wielorybiej 99 i Przyjaznej 13. Dziś grudniowe Targowisko Kultury, czyli uwalniamy i wymieniamy książki, płyty, komiksy, filmy itp. (18.00-20.00, wstęp wolny).

Pałac Młodzieży zaprasza na konkurs wiersza i piosenki przedszkolnej „Rymy i rytmy” dla dzieci w wieku od 3. do 6. roku życia (11.00, sala widowiskowa), a w ramach DKF Niespodzianka „The Rolling Stones Olé Olé Olé!” reż. Paul Dugdale (19.30).

Na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego, w Bibliotece Głównej, wystawa malarstwa Janusza Orzechowskiego prezentowana będzie do 9 grudnia br., a do 10 grudnia br. można zwiedzać wystawę „Dialog o losie i duszy” Stanisława Vincenza. Ponadto dziś seminarium poświęcone Programowi Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 „Wsparcie na przystąpienie do systemów jakości” i w działaniu „Współpraca” w auli Laboratorium Badawczego Mikotoksyn (od godz. 9.30), a dziś i jutro Ogólnopolski Zjazd Przedstawicieli Katedr Kryminalistyki „Prawo – Dziedzictwo – Sztuka”.

Galeria Miejska bwa zaprasza na wystawę zdjęć znakomitej aktorki, Jessiki Lange „Unseen” – ekspozycja prezentowana będzie do 29 stycznia 2017 r. i jest wydarzeniem towarzyszącym tegorocznej edycji festiwalu Camerimage, ponadto w Galerii bwa wystawa malarstwa Magdaleny Solich, która do 12 stycznia przyszłego roku czynna będzie w Galerii Brda przy ul. Dworcowej 94, natomiast w Galerii Kantorek do 8 grudnia br. „Zatrzymany czas” czyli panoramy Bydgoszczy Jerzego Riegla.

W Muzeum Wodociągów, w Galerii Wieży Ciśnień przy ul. Filareckiej 1, wystawa malarstwa Bartłomieja Skolimowskiego „Współczesność a historia” (18.00) –prezentowana będzie do 15 grudnia br.

Aktualne utrudnienia w ruchu:
- w związku z przebudową estakady na ul. Wojska Polskiego – szczegóły TUTAJ,
- wszystkie utrudnienia TUTAJ.

Planowane przerwy w dostawie prądu na terenie miasta (podajemy za stroną internetową operatora Enea)
- w godz. 8.00-14.00 w rejonie Glinki 144 Interbud oraz Omega,
- w godz. 8.00-11.00 w rejonie ulicy Skłodowskiej-Curie 11a, 13, 13a, 15.

Synoptycy zapowiadają deszcz, temperatura maksymalna 5 stopni Celsjusza.

Czwartek w Bydgoszczy –1.12

(AS)