Archiwum aktualności 2015: wrzesień

29 września br. odbyło się posiedzenie Kapituły „Bydgoskich Autografów”. Grono złożone z przedstawicieli mediów, wyższych uczelni i Rady Miasta Bydgoszczy, pod przewodnictwem Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego już po raz dziewiąty rozpatrywało kandydatury osób, szczególnie zasłużonych dla budowania dobrego imienia Miasta.

Podczas dzisiejszej uroczystości oficjalnie zainaugurowano nowy rok akademicki 2015/2016. Na bydgoskim Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich naukę rozpocznie 9 tys. studentów.

Stypendia skierowane są do absolwentów szkół ponadgimnazjalnych w ramach Programu Stypendialnego dla Młodzieży Osiągającej Szczególne Wyniki w Nauce.

Wkrótce na Kapuściskach przebudowana zostanie ulica ks. R. Biniaka prowadząca m.in. do hospicjum. Inwestycja realizowana będzie w ramach programu "Inicjatyw lokalnych 25/75". Ogłoszony został już przetarg.

Zakończyły się procedury związane ze zmianą statusu Trasy Uniwersyteckiej na drogę wojewódzką. To umożliwi realizację inwestycji w oparciu o fundusze unijne.

Podczas wrześniowej Sesji Rady Miasta zatwierdzono skład osobowy Bydgoskiej Rady Seniorów na kadencję 2015-2018.

Kończy się termomodernizacja budynków UTP w Fordonie. W pomieszczeniach wymieniono także oświetlenie. Przy akademiku powstają nowoczesne boiska. Prace są na finiszu.

Zakończyły się prace nad elewacją Polikliniki Centrum powstającej przy Centrum Onkologii. Zobacz jak prezentuje się nowy budynek przy ul. I. Romanowskiej.

Polska Organizacja Turystyczna na podstawie badań, analiz i opinii regionalnych organizacji turystycznych wytypowała atrakcje z każdego województwa, które ze względu na największy potencjał przyciągania ruchu turystycznego można traktować jako flagowe.

Przypominamy, że do 29 września można głosować na Kanał Bydgoski w konkursie na Rzekę Roku. 11 finałowych rzek walczy o tytuł Rzeki Roku podczas ogólnopolskiego, internetowego głosowania.

W Lloret de Mar w Hiszpanii, odbył się V Międzynarodowy Konkurs Chóralny Canco Mediterrania. Bydgoski chór PRIMO rywalizował m.in z reprezentantami Litwy, Słowenii, Ukrainy i Hiszpanii.

Dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu doposażone zostaną tereny rekreacyjne na Flisach i Czyżkówku. Nowe urządzenia zostaną dostawione na skwerach przy Mińskiej, Śluzowej, Krajeńskiej, Chmielnej i Siedleckiej.

W październiku zmienią się rozkłady kilku linii tramwajowych i autobusowych. Wracają tramwaje do Łęgnowa, ale ze względu na budowę nowego przejazdu zawieszone zostaną kursy na Glinki.

Mateusz Buława oraz Jarosław Piskozub z Bydgoskiej Kroniki Filmowej, zaprezentowali swoje prace na międzynarodowym festiwalu w partnerskim mieście Bydgoszczy – Mannheim.

W poniedziałek (28 września) w auli Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego odbyła się Ogólnopolska Konferencja pt. „Jak uczyć dzieci myślenia na przykładzie Bydgoskiego Bąbla Matematycznego”.

Poniżej prezentujemy apel prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego do toruńskich polityków.

W Bydgoszczy i okolicach zakończył się pilotażowy program przeglądu oznakowania. W oparciu o ta akcję tworzone będą nowe przepisy dotyczące czytelnego oznakowania dróg w całej Polsce.

W najbliższy weekend, 2-4 października, zapraszamy do skorzystania z akcji „Bydgoszcz za pół ceny".

Rekordowa liczba aż 35 osad w kategorii ósemek wystartowała podczas tegorocznej edycji Wielkiej Wioślarskiej o Puchar Brdy, która odbyła się w minioną sobotę, 26 września.

Mural projektu Jakuba Woynarowskiego - jednego z najbardziej znanych polskich artystów sztuk wizualnych, powstał w Bydgoszczy na ścianie budynku przy ulicy Gdańskiej 68 i Al. Mickiewicza.
Strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ]