Aktualności 2015: styczeń

30 stycznia rozpoczęły się konsultacje społeczne w sprawie przebudowy ul. Wojska Polskiego na odcinku od pętli Magnuszewska do węzła komunikacyjnego Wojska Polskiego-Szarych Szeregów-Bełzy.

Trwa budowa nowego boiska z nawierzchnią ze sztucznej trawy na Wyżynach. Nowy obiekt będzie gotowy wiosną.

Ogłoszony został przetarg na budowę osiedlowej biblioteki na Jachcicach. Będą z niej mogli korzystać także mieszkańcy innych sąsiednich osiedli np. Piaski i Czyżkówko.

W piątek (30/01) gościem Prezydenta Rafała Bruskiego była Pani Natalia Nazaruk, której logo będzie znakiem identyfikacyjnym Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego.

Przedstawiamy listę atrakcji zebraną przez Bydgoskie Centrum Informacji.

W Wojewódzkim Sztabie Wojskowym odbyło się uroczyste przekazanie obowiązków Szefa WSzW w Bydgoszczy oraz pożegnanie odchodzącego do rezerwy po 37 latach służby wojskowej płk dypl. Jana Rynkiewicza.

W tym roku zaplanowano pierwszy etap przebudowy stacji Bydgoszcz Bielawy. Przy odnowionych peronach będą zatrzymywać się pociągi obsługujące trasę BIT City.

Przypominamy, że pasażerowie ze Smukały od niedzieli (1 lutego) bezpośrednio dojadą na dworzec i Błonie. Wybrane kursy linii nr 54 zostaną skierowane do pętli przy skrzyżowaniu Smukalskiej z Biwakową.

Budynek przy ul. Łukasiewicza 1 odzyskał blask. Collegium Medicum zakończyło remont gmachu dawnego internatu Zespołu Szkół Chemicznych, który miasto przekazało uczelni.

Ponad 1,2 tys. metrów kwadratowych powierzchni mają do dyspozycji pracownicy bydgoskiego oddziału firmy Mobica w nowej siedzibie zlokalizowanej w biurowcu Danhouse przy ul. Towarowej.

Zasypmy Ministerstwo wnioskami w sprawie budowy drogi ekspresowej S10! – apelują do mieszkańców całego regionu radni Rady Miasta Bydgoszczy.

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Bydgoszczy w partnerstwie z Powiatowym Urzędem Pracy w Bydgoszczy realizuje projekty pt.: „Powrót na rynek pracy III - nowa ścieżka kariery” i „Powrót na rynek pracy IV - czas na nowy start”.

Mimo zimy drogowcy kontynuują prace na remontowanym moście w ulicy Tamka. Wczesniej przebudowano dwa inne mosty na Starym Mieście: J. Sulimy-Kamińskiego oraz w ciągu ul. Ku Młynom.

Wczoraj zakończył się kolejny etap konkursu 100 na biznes organizowany przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, Bydgoską Agencję Rozwoju Regionalnego oraz fundusz inwestycyjny AIP Seed Capital.

Do 26 lutego br. w Urzędzie Miasta Bydgoszczy można składać wnioski na dofinansowanie działań z zakresu współpracy międzynarodowej. Drugi rok z rzędu dajemy możliwość osobom fizycznym i prawnym ubiegania się o miejskie dotacje w drodze otwartego konkursu.

Rok 2015 to sezon kwalifikacji olimpijskich i właśnie wywalczenie prawa startu w przyszłym roku w Rio to główny cel, jaki stoi przed zawodnikami RTW Lotto Bydgostii Bydgoszcz. Motywacją będą z pewnością wysoki premie za olimpijskie krążki.

W Operze Nova w środę, 28 stycznia, Bydgoskie Elektrociepłownie świętowały swoje 85-lecie. Prezentem na jubileusz było symboliczne rozpoczęcie budowy instalacji odsiarczania spalin.

Poznaliśmy wyniki 8. plebiscytu Expressu Bydgoskiego w kategorii „Sportowa Gwiazda Bydgoszczy 2014” i „Trener Roku 2014”.

Na Wyżynach w prosty sposób zaaranżowano parking. Nowe miejsca postojowe powstały przy ul. Kozala. Część z nich zbudowano dzięki programowi 5/6, który jest częścią budżetu obywatelskiego.

Na Skrzetusku powstają następne budynki. Rozpoczęły się prace przy budynku na ul. Pestalozziego 16. Trwa także budowa kolejnych domów osiedla Paryskiego.
Strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ]