Archiwum aktualności 2015: sierpień

Trwa głosowanie na inwestycje, które będą finansowane w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Poprzez internetową aplikację wpłynęło już 1,5 tysiąca głosów. W ten sposób bydgoszczanie sami decydują o tym co ma powstać na ich osiedlach.

Szlachetna Paczka po raz kolejny pomoże potrzebującym mieszkańcom Bydgoszczy i regionu. Od wczoraj można aktywnie wesprzeć inicjatywę, dołączając do kujawsko-pomorskiej grupy wolontariuszy. Finał tegorocznej edycji odbędzie się za 100 dni.

Od soboty (5 września) przywrócone zostanie kursowanie linii tramwajowych nr 2, 3, 4 i 8 przez ul. Jagiellońską i Dworzec Autobusowy.

W poniedziałek (31 sierpnia) w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy odbyła się uroczystość wręczenia aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego.

Za rok w centrum Bydgoszczy po raz kolejny pojawią się setki zawodników i tysiące kibiców triathlonu! Kolejna edycja zawodów odbędzie się w dniach 9-10 lipca 2016 roku.

Cykl koncertów na wodzie właśnie dobiegł końca. Na podsumowaniu projektu na pływającej scenie zaprezentował się wirtuoz skrzypiec Vadim Brodski. Z muzycznym wydarzeniem pożegnała się licznie przybyła bydgoska publiczność.

Miasto Bydgoszcz prowadzi akcję pomocy mieszkańcom Bydgoszczy w zakresie wymiany ogrzewania węglowego na ekologiczne urządzenia grzewcze.

„Bydgoskie Autografy” to forma wyróżnienia osób fizycznych, żyjących, które swoją pracą i działalnością sławią dobre imię Bydgoszczy.

Wraz z początkiem roku szkolnego, czyli od wtorku, 1 września, nastąpią zmiany w funkcjonowaniu komunikacji publicznej. Z kolei od soboty, 5 września, przywrócone zostanie kursowanie linii tramwajowych nr 2, 3, 4 i 8 przez ul. Jagiellońską i Dworzec Autobusowy.

Reprezentacja Polskich koszykarzy zwycięstwem zakończyła trzydniowy, towarzyski turniej rozegrany w bydgoskiej hali. Teraz biało – czerwonych czekają kolejne spotkania podczas Mistrzostw Europy we Francji.

Zapraszamy do zapoznania się z listą wydarzeń, którą zebrało Bydgoskie Centrum Informacji.

II edycja projektu Rzeki Muzyki niebawem dobiegnie końca. W czasie jej trwania, podczas cyklu 9 koncertów na pływającej jak i wznoszącej się wysoko w powietrzu scenie, wystąpiło łącznie blisko 90 artystów.

Początek sierpnia powitaliśmy w prawdziwie włoskich klimatach. Podczas drugiej edycji Kolacji na Wyspie, można będzie można spróbować kuchni amerykańskiej. To ostatnia szansa na degustację potraw w samym centrum miasta.

Jutro (28 sierpnia) Opera Nova zaprasza mieszkańców i turystów na kolejny koncert plenerowy. Początek o godz. 19:00.

Serdecznie zapraszamy kibiców na międzynarodowy turniej koszykarski. W Łuczniczce przez trzy kolejne dni występować będą biało-czerwoni.

Małgorzata Kidawa – Błońska spotkała się w piątek (28 sierpnia) z prezydentem Rafałem Bruskim.

Z początkiem września komunikacja miejska zacznie ponownie kursować według szkolnych rozkładów jazdy. Autobusy linii nr 55, 64 i 71 wracają też na pętlę przy ul. Morskiej.

W piątek, 28 sierpnia, przed pomnikiem Lotników Ziemi Bydgoskiej poległych na frontach II Wojny Światowej na bydgoskim Błoniu odbyły się uroczystości z okazji Święta Lotnictwa.

Przed nami kolejna edycja jednego z najbardziej rozpoznawalnych w regionie cyklu konferencji TEDxBydgoszcz. W sobotę (3 października) zaplanowano spotkanie w kinoteatrze Adria.

Drogowcy zaoszczędzone podczas przetargów pół miliona złotych przeznaczą na dodatkowe remonty chodników oraz budowę nowych progów zwalniających.
Strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ]