Uwaga! To jest archiwalna wersja strony - nie jest na bieżąco uzupełniana i może zawierać nieaktualne dane.
Aktualna strona Urzędu Miasta Bydgoszczy znajduje się pod adresem www.bydgoszcz.pl
PL PL EN EN
logo.jpg
Wybierz, aby wyszukać w portalu  w portalu
Wybierz, aby wyszukać na planie  na planie
Urząd Miasta Bydgoszczy
ul. Jezuicka 1
85-102 Bydgoszcz
tel. 52 58 58 913

Bezpłatna infolinia z telefonów stacjonarnych
800-800-404

Zadzwoń przez Skype:

napisz do Sprawny Urząd
   Archiwum aktualności 2015: październik
   
Porządek obrad XXIII Sesji Rady Miasta kadencji 2014-2018.
   
Dziś (30 października) ogłoszony został przetarg na zaprojektowanie i budowę ulicy Wąbrzeskiej. Ułatwi ona dojazd do kilkudziesięciu firm znajdujących się w rejonie osiedla Glinki.
   
Po dłuższej przerwie wakacyjnej nastąpi ciąg dalszy projektu Maj MAM – czyli spotkania klubu przedsiębiorczych mam pn. Biznes MAMY w Ratuszu. Najbliższe spotkanie, które odbędzie się we wtorek (3 listopada) poświęcone będzie współpracy, nawiązywaniu relacji i networkingowi biznesowemu.
   
Zachęcamy do zapoznania się z listą propozycji, którą zebrało Bydgoskie Centrum Informacji.
   
We wtorek (3 listopada) rozpocznie się kolejny etap prac na ulicy Glinki. W związku z pracami zamknięty zostanie odcinek pomiędzy Szpitalną i Bydgoskich Przemysłowców. Inaczej pojadą autobusy linii nr 53 i 68.
   
Mieszkańcy osiedli Wilczak i Jary w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego do realizacji w 2016 roku wybrali wymianę nawierzchni chodnika w rejonie skrzyżowania ulicy Wrocławskiej i Nakielskiej.
   
W Zespole Elektrociepłowni Bydgoszcz przy ul. Energetycznej trwają prace związane z rozruchem na gorąco instalacji odsiarczania spalin. To jeden z ostatnich etapów inwestycji poprawiającej jakość powietrza w mieście.
   
Co się dzieje w ostatni piątek października?
   
Trwa remont elewacji Sądu Okręgowego. Konserwatorskie prace mają przede wszystkim na celu oczyszczenie kamiennych elementów. Odświezonew zostaną też tynki.
   
1 listopada zmieni się organizacja ruchu przy wielu bydgoskich cmentarzach. Sprawdź jak poruszać się po Bydgoszczy w najbliższy weekend.
   
Jak co roku, społecznicy z Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy wraz z politykami, ludźmi kultury, społecznikami kwestować będą na bydgoskich nekropoliach.
   
… dokąd pamięcią się im płaci (Wisława Szymborska). W przededniu Dnia Wszystkich Świętych wspominamy tych, których już nie ma wśród nas, a którzy odcisnęli trwały ślad w historii naszego miasta.
   
Przypominamy, że 1 listopada komunikacja publiczna jest darmowa dla wszystkich. Jednocześnie, w związku ze wzmożonym ruchem, ZDMiKP uruchamia dodatkowe linie i kursy. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.
   
Jeszcze przed listopadowym Świętem Zmarłych nasze drużny rozegrają swoje ligowe spotkania.
   
Z Danii i Niemiec koncern SPX Flow przeniesie swoją produkcję do zakładów w Bydgoszczy. Amerykanie budują drugą halę na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.
   
Na osiedlu Błonie ze środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego zbudowane zostaną dodatkowe miejsca parkingowe. Planowana jest także rewitalizacja terenów wokół kortów tenisowych przy ul. R. Abrahama.
   
Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dra Jana Biziela w Bydgoszczy obchodzi 35-lecie istnienia. Jubileuszowe uroczystości odbyły się w Operze Nova.
   
Za sprawą zbliżającego się Dnia Zmarłych wchodzimy w okres nostalgii i zadumy - także w kulturze.
   
Ustawa o metropoliach w kształcie korzystnym dla Bydgoszczy została podpisana przez prezydenta RP, Andrzeja Dudę. Nowe przepisy wejdą w życie 1 stycznia 2016 roku.
   
Bydgoskie tramwaje Swing z Pesy, które będą obsługiwać trasę do Fordonu otrzymały niezbędną homologację. Wkrótce zaczną się objazdy tras i szkolenia motorniczych.
Strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ]

    For tourists -> Bydgoszcz Information Centre

    For business -> The Office of Investor Service and Enterprise