Archiwum aktualności 2015: październik

Porządek obrad XXIII Sesji Rady Miasta kadencji 2014-2018.

Dziś (30 października) ogłoszony został przetarg na zaprojektowanie i budowę ulicy Wąbrzeskiej. Ułatwi ona dojazd do kilkudziesięciu firm znajdujących się w rejonie osiedla Glinki.

Po dłuższej przerwie wakacyjnej nastąpi ciąg dalszy projektu Maj MAM – czyli spotkania klubu przedsiębiorczych mam pn. Biznes MAMY w Ratuszu. Najbliższe spotkanie, które odbędzie się we wtorek (3 listopada) poświęcone będzie współpracy, nawiązywaniu relacji i networkingowi biznesowemu.

Zachęcamy do zapoznania się z listą propozycji, którą zebrało Bydgoskie Centrum Informacji.

We wtorek (3 listopada) rozpocznie się kolejny etap prac na ulicy Glinki. W związku z pracami zamknięty zostanie odcinek pomiędzy Szpitalną i Bydgoskich Przemysłowców. Inaczej pojadą autobusy linii nr 53 i 68.

Mieszkańcy osiedli Wilczak i Jary w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego do realizacji w 2016 roku wybrali wymianę nawierzchni chodnika w rejonie skrzyżowania ulicy Wrocławskiej i Nakielskiej.

W Zespole Elektrociepłowni Bydgoszcz przy ul. Energetycznej trwają prace związane z rozruchem na gorąco instalacji odsiarczania spalin. To jeden z ostatnich etapów inwestycji poprawiającej jakość powietrza w mieście.

Co się dzieje w ostatni piątek października?

Trwa remont elewacji Sądu Okręgowego. Konserwatorskie prace mają przede wszystkim na celu oczyszczenie kamiennych elementów. Odświezonew zostaną też tynki.

1 listopada zmieni się organizacja ruchu przy wielu bydgoskich cmentarzach. Sprawdź jak poruszać się po Bydgoszczy w najbliższy weekend.

Jak co roku, społecznicy z Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy wraz z politykami, ludźmi kultury, społecznikami kwestować będą na bydgoskich nekropoliach.

… dokąd pamięcią się im płaci (Wisława Szymborska). W przededniu Dnia Wszystkich Świętych wspominamy tych, których już nie ma wśród nas, a którzy odcisnęli trwały ślad w historii naszego miasta.

Przypominamy, że 1 listopada komunikacja publiczna jest darmowa dla wszystkich. Jednocześnie, w związku ze wzmożonym ruchem, ZDMiKP uruchamia dodatkowe linie i kursy. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.

Jeszcze przed listopadowym Świętem Zmarłych nasze drużny rozegrają swoje ligowe spotkania.

Z Danii i Niemiec koncern SPX Flow przeniesie swoją produkcję do zakładów w Bydgoszczy. Amerykanie budują drugą halę na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.

Na osiedlu Błonie ze środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego zbudowane zostaną dodatkowe miejsca parkingowe. Planowana jest także rewitalizacja terenów wokół kortów tenisowych przy ul. R. Abrahama.

Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dra Jana Biziela w Bydgoszczy obchodzi 35-lecie istnienia. Jubileuszowe uroczystości odbyły się w Operze Nova.

Za sprawą zbliżającego się Dnia Zmarłych wchodzimy w okres nostalgii i zadumy - także w kulturze.

Ustawa o metropoliach w kształcie korzystnym dla Bydgoszczy została podpisana przez prezydenta RP, Andrzeja Dudę. Nowe przepisy wejdą w życie 1 stycznia 2016 roku.

Bydgoskie tramwaje Swing z Pesy, które będą obsługiwać trasę do Fordonu otrzymały niezbędną homologację. Wkrótce zaczną się objazdy tras i szkolenia motorniczych.
Strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ]