Archiwum aktualności 2015: marzec

Zastępca prezydenta Iwona Waszkiewicz odwiedziała w imieniu prezydenta Rafała Bruskiego Bydgoskie Targi Edukacyjne.

We wtorek, 31 marca, opublikowane zostały oferty przedszkoli i oddziałów przedszkolnych prowadzonych przez miasto. Na rejestrację kandydatów na przedszkolaków rodzice mają czas do 17 kwietnia.

W sobotę, 11 kwietnia br., w samym sercu Bydgoszczy odbędzie się II Triathlon Kajakowy. To jedyna tego typu impreza w Polsce.

W Fordonie trwa termomodernizacja siedmiu budynków Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Fordonie. Prace kosztują 5,4 mln zł. Planowany termin zakończenia robót to sierpień.

Od dziś (31 marca) przejezdne będzie skrzyżowanie Andersa-Kleeberga-Andersena. Jednak kierowcy nie przejadą odcinkiem ul. Kleeberga pomiędzy Berlinga i Twardzickiego.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Fordonie zyska dodatkowa przestrzeń. Dobudowana zostanie też zewnętrzna klatka schodowa wraz z podjazdem dla osób niepełnosprawnych.

Dzięki działaniom na rzecz rozwoju biznesu w województwie kujawsko-pomorskim, spośród lokalnych przedsiębiorców i firm, czytelnicy w trzech kategoriach (Biznesmen Roku 2014, Mała i Średnia Firma Roku 2014, Duża Firma Roku 2014) wyłonili liderów.

16 marca 1920 r. to najważniejsza data w historii najstarszego klubu sportowego w mieście, Bydgoskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Po 95 latach „betewiacy” wraz przyjaciółmi świętują piękny jubileusz.

To bardzo ważna wiadomość dla bydgoskiego lotniska. Nasze miasto jest dziewiątym portem lotniczym w Polsce, z którego niemiecki przewoźnik będzie wykonywać rejsy.

Na Glinkach zakończyła się budowa biurowca ML Office. Wyróżnia go nowoczesna architektura, komfort i funkcjonalność.

Trwają intensywne prace związane z rozbudową węzła zachodniego. Wprowadzony został objazd dla kierowców poruszających się od strony ronda gen. S. Maczka w kierunku ulicy Bronikowskiego.

W dniu 27 marca 2015 r. odbyło się w Bydgoszczy I posiedzenie Zarządu ZIT.

Jeszcze tej wiosny ma zakończyć się rozbudowa szpitala przy ul. Seminaryjnej. W nowym skrzydle zlokalizowane zostaną między innymi blok operacyjny i cztery oddziały łóżkowe. Inwestycja jest warta 34 mln złotych.

Andrea Bekić, Ambasador Republiki Chorwacji spotkała się w piątek (27/03) z Prezydentem Rafałem Bruskim.

Przy ulicy Filtrowej rośnie ostatni budynek mini osiedla „Dębowa Ostoja”. Największy budynek liczyć ma 115 mieszkań. Będzie gotowy w przyszłym roku.

W piątek (27/03) w imieniu prezydenta Rafała Bruskiego, Iwona Waszkiewicz nagrodziła wyróżniających się artystów, pracowników instytucji kultury, pedagogów prowadzących zajęcia w ramach teatrów szkolnych i młodzieżowych oraz młodych aktorów.

MojaPolis i BIQdata przygotowały ranking najbardziej zielonych miast Polski.

Pracowicie zapowiada się dla bydgoskich sportowców przełom marca i kwietnia. W najbliższy weekend pauzują jedynie – z powodu meczu reprezentacji – ekstraklasowi piłkarze Zawiszy.

Great Place to Work Institute po raz siódmy nagrodził najlepszych polskich pracodawców.

Główny Urząd Statystyczny podsumował dane dotyczące stopy bezrobocia na koniec lutego. Zarówno w Bydgoszczy, jak i w powiecie bydgoskim, odnotowano spadek liczby osób pozostających bez pracy. To najlepszy wynik w województwie.
Strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ]