rozmiar tekstu:  A A A
data publikacji: 2015-05-27, ostatnia aktualizacja: 2015-05-29 13:06:40

Wyróżnienie dla Bydgoszczy i prezydenta

W Dniu Samorządu Terytorialnego w Pałacu Prezydenckim w Warszawie prezydent RP Bronisław Komorowski wręczył samorządowcom odznaczenia państwowe oraz dyplomy i flagi laureatom akcji „Majówka z Polską”, m.in. miastu Bydgoszcz i prezydentowi Rafałowi Bruskiemu.

„Majówka z Polską” to inicjatywa urzędującego prezydenta RP kierowana od kilku lat do polskich samorządów, zachęcająca do radosnego świętowania 2 i 3 maja. W ramach akcji prezydent wyróżnia najpiękniej udekorowane lub podświetlone symboliczne budowle i miejsca w polskich miastach. Jedno z tegorocznych wyróżnień, za najpiękniej podświetlony budynek publiczny, przyznano właśnie miastu Bydgoszcz.

dzien_samorzadu_nagroda_2

Rokrocznie z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego prezydent Bronisław Komorowski wręcza polskim samorządowcom, za wybitne zasługi dla rozwoju samorządu terytorialnego w Polsce, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i działalności społecznej, odznaczenia państwowe. W tym roku, na wniosek Unii Metropolii Polskich, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczony został m.in. prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

dzien_samorzadu_nagroda_3

Podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim podsumowano także III edycję Nagrody Obywatelskiej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Nagroda została ustanowiona w 2012 r. przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. To wyróżnienie dla wybitnych, nowatorskich i efektywnych działań obywatelskich na rzecz dobra wspólnego, które mogą stanowić wzory do naśladowania.

ratusz_iluminacja_2015

Dzień Samorządu Terytorialnego obchodzony jest corocznie 27 maja, w rocznicę pierwszych wyborów samorządowych z 1990 roku.

dzien_samorzadu_nagroda_4

Foto: Eliza Radzikowska-Białobrzeska/Kancelaria Prezydenta RP