Uwaga! To jest archiwalna wersja strony - nie jest na bieżąco uzupełniana i może zawierać nieaktualne dane.
Aktualna strona Urzędu Miasta Bydgoszczy znajduje się pod adresem www.bydgoszcz.pl
PL PL EN EN
logo.jpg
Wybierz, aby wyszukać w portalu  w portalu
Wybierz, aby wyszukać na planie  na planie
Urząd Miasta Bydgoszczy
ul. Jezuicka 1
85-102 Bydgoszcz
tel. 52 58 58 913

Bezpłatna infolinia z telefonów stacjonarnych
800-800-404

Zadzwoń przez Skype:

napisz do Sprawny Urząd
rozmiar tekstu:  A A A
data publikacji: 2015-05-27, ostatnia aktualizacja: 2015-05-29 13:06:40

Wyróżnienie dla Bydgoszczy i prezydenta


W Dniu Samorządu Terytorialnego w Pałacu Prezydenckim w Warszawie prezydent RP Bronisław Komorowski wręczył samorządowcom odznaczenia państwowe oraz dyplomy i flagi laureatom akcji „Majówka z Polską”, m.in. miastu Bydgoszcz i prezydentowi Rafałowi Bruskiemu.


„Majówka z Polską” to inicjatywa urzędującego prezydenta RP kierowana od kilku lat do polskich samorządów, zachęcająca do radosnego świętowania 2 i 3 maja. W ramach akcji prezydent wyróżnia najpiękniej udekorowane lub podświetlone symboliczne budowle i miejsca w polskich miastach. Jedno z tegorocznych wyróżnień, za najpiękniej podświetlony budynek publiczny, przyznano właśnie miastu Bydgoszcz.

dzien_samorzadu_nagroda_2

Rokrocznie z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego prezydent Bronisław Komorowski wręcza polskim samorządowcom, za wybitne zasługi dla rozwoju samorządu terytorialnego w Polsce, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i działalności społecznej, odznaczenia państwowe. W tym roku, na wniosek Unii Metropolii Polskich, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczony został m.in. prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

dzien_samorzadu_nagroda_3

Podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim podsumowano także III edycję Nagrody Obywatelskiej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Nagroda została ustanowiona w 2012 r. przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. To wyróżnienie dla wybitnych, nowatorskich i efektywnych działań obywatelskich na rzecz dobra wspólnego, które mogą stanowić wzory do naśladowania.

ratusz_iluminacja_2015

Dzień Samorządu Terytorialnego obchodzony jest corocznie 27 maja, w rocznicę pierwszych wyborów samorządowych z 1990 roku.

dzien_samorzadu_nagroda_4

Foto: Eliza Radzikowska-Białobrzeska/Kancelaria Prezydenta RP


Wyróżnienie dla Bydgoszczy i prezydenta

(AS)
Back.gif powrót   Print.gif drukuj   SendLink.gif poleć znajomemu

   zobacz również
   
W związku z pojawiającymi się informacjami o osobach powołujących się na kontakty lub współpracę z Bydgoską Agencją Rozwoju Regionalnego i oferujących odpłatne materiały dotyczące możliwości pozyskania dotacji na działalność gospodarczą, Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego sp. z o. o. informuje, że nie współpracuje w tym zakresie z żadnym podmiotem, a wszelkie informacje i materiały oferowane są przez Agencję nieodpłatnie.
   
Po uruchomienie Centrum Zarządzania Ruchem i Transportem na tablicach zmiennej treści pojawiają się ważne informacje o utrudnieniach. Kierowcy mogą korzystać też z nowego serwisu internetowego. Bydgoski projekt ITS został doceniony przez specjalistów.
   
W dniach 29-30 maja na terenie Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy odbywa się IX edycja Międzynarodowej Wystawy Air Fair 2015.
   
Na finiszu jest modernizacja Muzeum Wojsk Lądowych na osiedlu Leśnym. Budynek zyskał między innymi nową elewację. Zmienia się także jego otoczenie.
   
Pary taneczne z całej Polski, pokaz mistrzów oraz festiwal tańca dla dzieci i młodzieży. Trzecia edycja największego turnieju tańca towarzyskiego w Bydgoszczy – Open Bydgoszcz Dance Cup zapowiada się wyjątkowo.
pokaż więcej 

For tourists -> Bydgoszcz Information Centre

For business -> The Office of Investor Service and Enterprise