Uwaga! To jest archiwalna wersja strony - nie jest na bieżąco uzupełniana i może zawierać nieaktualne dane.
Aktualna strona Urzędu Miasta Bydgoszczy znajduje się pod adresem www.bydgoszcz.pl
PL PL EN EN
logo.jpg
Wybierz, aby wyszukać w portalu  w portalu
Wybierz, aby wyszukać na planie  na planie
Urząd Miasta Bydgoszczy
ul. Jezuicka 1
85-102 Bydgoszcz
tel. 52 58 58 913

Bezpłatna infolinia z telefonów stacjonarnych
800-800-404

Zadzwoń przez Skype:

napisz do Sprawny Urząd
rozmiar tekstu:  A A A
data publikacji: 2015-05-28, ostatnia aktualizacja: 2015-05-28 08:24:52

Ulice otrzymają patronów


Na osiedlu Eskulapa trzy ulice otrzymają nowych patronów. Także w Łęgnowie jedna z wewnętrznych dróg będzie posiadać własną nazwę.


Nowe ulice na osiedlu  Eskulapa ułatwią orientację w obrębie powstających budynków wielorodzinnych, które buduje firma Jakon. W sumie w tej części osiedla powstaje 7 bloków. To właśnie deweloper zwrócił się o nadanie nazw ulicom przecinającym tereny inwestycyjne w tej części Fordonu.
Drodze wytyczonej tuż obok nowych, bloków biegnącej od ulicy Pod Skarpą w kierunku południowym patronować ma Zenon Frydrychowicz. W okresie międzywojennym pełnił on funkcję prezesa Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. Był zasłużonym działaczem narodowym i społecznym. Za wybitne zasługi został odznaczony Orderem Polonia Restituta oraz Komandorią Orderu Piusa IX.
Prostopadle do tej drogi wytyczono też ulicę, której patronować ma Franciszek Schreiber. Był on przez całe życie związany z Fordonem. W okresie międzywojennym pełnił funkcję wiceburmistrza Fordonu, który wówczas był oddzielnym miastem. Od 1938 roku był prezesem Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”.
Krótki łącznik pomiędzy ulicą Pod Skarpą i F. Schreibera  przypadł natomiast Hieronimowi Gołębiewskiemu . Katolicki duchowny urodził się  w Fordonie w 1845 roku. Był autorem wielu artykułów dotyczących życia i zwyczajów Kaszubów. Tworzył także broszury o tematyce religijnej. 
W Łęgnowie trakt pomiędzy wydzielonymi działkami po północnej stronie ul. Toruńskiej (na wysokości ul. Otorowskiej) otrzyma nazwę Ku Wiśle. Nazwa ma charakter topograficzny ponieważ ta droga wewnętrzna prowadzi w kierunku Wisły. Na wydzielonych działkach zgodnie z wydanymi warunkami zabudowy może przy niej powstać 10 budynków jednorodzinnych.

Ulice otrzymają patronów

(KSM)
Back.gif powrót   Print.gif drukuj   SendLink.gif poleć znajomemu

   zobacz również
   
W związku z pojawiającymi się informacjami o osobach powołujących się na kontakty lub współpracę z Bydgoską Agencją Rozwoju Regionalnego i oferujących odpłatne materiały dotyczące możliwości pozyskania dotacji na działalność gospodarczą, Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego sp. z o. o. informuje, że nie współpracuje w tym zakresie z żadnym podmiotem, a wszelkie informacje i materiały oferowane są przez Agencję nieodpłatnie.
   
Po uruchomienie Centrum Zarządzania Ruchem i Transportem na tablicach zmiennej treści pojawiają się ważne informacje o utrudnieniach. Kierowcy mogą korzystać też z nowego serwisu internetowego. Bydgoski projekt ITS został doceniony przez specjalistów.
   
W dniach 29-30 maja na terenie Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy odbywa się IX edycja Międzynarodowej Wystawy Air Fair 2015.
   
Na finiszu jest modernizacja Muzeum Wojsk Lądowych na osiedlu Leśnym. Budynek zyskał między innymi nową elewację. Zmienia się także jego otoczenie.
   
Pary taneczne z całej Polski, pokaz mistrzów oraz festiwal tańca dla dzieci i młodzieży. Trzecia edycja największego turnieju tańca towarzyskiego w Bydgoszczy – Open Bydgoszcz Dance Cup zapowiada się wyjątkowo.
pokaż więcej 

For tourists -> Bydgoszcz Information Centre

For business -> The Office of Investor Service and Enterprise