Uwaga! To jest archiwalna wersja strony - nie jest na bieżąco uzupełniana i może zawierać nieaktualne dane.
Aktualna strona Urzędu Miasta Bydgoszczy znajduje się pod adresem www.bydgoszcz.pl
PL PL EN EN
logo.jpg
Wybierz, aby wyszukać w portalu  w portalu
Wybierz, aby wyszukać na planie  na planie
Urząd Miasta Bydgoszczy
ul. Jezuicka 1
85-102 Bydgoszcz
tel. 52 58 58 913

Bezpłatna infolinia z telefonów stacjonarnych
800-800-404

Zadzwoń przez Skype:

napisz do Sprawny Urząd
rozmiar tekstu:  A A A
data publikacji: 2015-05-28, ostatnia aktualizacja: 2015-05-28 13:16:51

S5 – Na drodze do budowy


Drogowcy z GDDKIA są obecnie na etapie udzielania odpowiedzi na pytania firm zaproszonych do drugiego etapu przetargu na budowę drogi ekspresowej S5. Cała trasa w regionie jest podzielona na 7 niezależnych odcinków.


Informację o zaawansowaniu procedury zmierzającej do wyboru wykonawców zaprezentowała na wczorajszej (27 maja) sesji Rady Miasta zastępca dyrektora ds. inwestycji bydgoskiego oddziału GDDKIA, Agnieszka Tokarz-Janczarska. Na trwającym, drugim etapie przetargu maksymalnie 20 firm oraz konsorcjów może przedstawiać swoje oferty cenowe oraz czas realizacji zamówienia. Przed złożeniem ostatecznej oferty firmy często zgłaszają szereg szczegółowych pytań związanych z zamówieniem. W sumie do GDDKIA wpłynęło około 3880 zapytań, na które pracownicy udzielają odpowiedzi. Inwestor zakłada, że  najkorzystniejsze oferty uda się wyłonić na przełomie lipca i sierpnia. Planowany termin podpisania umów  to przełom października i listopada ( przy braku odwołań przed Krajową Izbą Odwoławczą). W 2016 roku przygotowana zostanie przez wykonawców dokumentacja projektowa i złożone zostaną wnioski o wydanie zezwoleń na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Prace budowlane mają toczyć się w latach 2017-19. Cała trasa w regionie jest podzielona na 7 niezależnych odcinków.

Budowa drogi S5 zapewni powiązanie Bydgoszczy między innymi z autostradami A1 Śląsk-Łódź-Gdańsk oraz A2 Warszawa-Poznań-Berlin. Najkrótszy możliwy termin realizacji uwzględniany do oceny ofert to 41 miesięcy od daty zawarcia umowy (wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie). Najdłuższy możliwy termin realizacji to 44 miesiące.

Inwestycja obejmować będzie m.in.: budowę węzłów drogowych, przebudowę istniejących węzłów (włączenie w nowobudowany układ drogowy),przebudowę istniejącej sieci dróg publicznych oraz budowę chodników, ścieżek rowerowych i zatok autobusowych, budowę wzdłuż drogi ekspresowej dróg dojazdowych/serwisowych wraz ze zjazdami na przyległe działki, budowa urządzeń ochrony środowiska ( ekrany akustyczne, przejścia dla zwierząt ), budowę i przebudowę oświetlenia drogowego, wykonanie urządzeń bezpieczeństwa ruchu m.in. barier ochronnych, osłon przeciwolśnieniowych, balustrad, budowę Miejsc Obsługi Podróżnych, budowę wjazdów, zjazdów i przejazdów awaryjnych, budowę i przebudowę urządzeń infrastruktury oraz wykonanie wszelkich robót wynikających z konieczności podłączenia projektowanego odcinka do istniejącego układu komunikacyjnego wraz z jego ewentualną przebudową i zmianą organizacji ruchu wynikającą z przyjętych rozwiązań. 


S5 – Na drodze do budowy

(KSM)
Back.gif powrót   Print.gif drukuj   SendLink.gif poleć znajomemu

   zobacz również
   
W związku z pojawiającymi się informacjami o osobach powołujących się na kontakty lub współpracę z Bydgoską Agencją Rozwoju Regionalnego i oferujących odpłatne materiały dotyczące możliwości pozyskania dotacji na działalność gospodarczą, Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego sp. z o. o. informuje, że nie współpracuje w tym zakresie z żadnym podmiotem, a wszelkie informacje i materiały oferowane są przez Agencję nieodpłatnie.
   
Po uruchomienie Centrum Zarządzania Ruchem i Transportem na tablicach zmiennej treści pojawiają się ważne informacje o utrudnieniach. Kierowcy mogą korzystać też z nowego serwisu internetowego. Bydgoski projekt ITS został doceniony przez specjalistów.
   
W dniach 29-30 maja na terenie Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy odbywa się IX edycja Międzynarodowej Wystawy Air Fair 2015.
   
Na finiszu jest modernizacja Muzeum Wojsk Lądowych na osiedlu Leśnym. Budynek zyskał między innymi nową elewację. Zmienia się także jego otoczenie.
   
Pary taneczne z całej Polski, pokaz mistrzów oraz festiwal tańca dla dzieci i młodzieży. Trzecia edycja największego turnieju tańca towarzyskiego w Bydgoszczy – Open Bydgoszcz Dance Cup zapowiada się wyjątkowo.
pokaż więcej 

For tourists -> Bydgoszcz Information Centre

For business -> The Office of Investor Service and Enterprise