Uwaga! To jest archiwalna wersja strony - nie jest na bieżąco uzupełniana i może zawierać nieaktualne dane.
Aktualna strona Urzędu Miasta Bydgoszczy znajduje się pod adresem www.bydgoszcz.pl
PL PL EN EN
logo.jpg
Wybierz, aby wyszukać w portalu  w portalu
Wybierz, aby wyszukać na planie  na planie
Urząd Miasta Bydgoszczy
ul. Jezuicka 1
85-102 Bydgoszcz
tel. 52 58 58 913

Bezpłatna infolinia z telefonów stacjonarnych
800-800-404

Zadzwoń przez Skype:

napisz do Sprawny Urząd
rozmiar tekstu:  A A A
data publikacji: 2015-05-29, ostatnia aktualizacja: 2015-05-29 14:00:20

Nowy serwis dla kierowców


Po uruchomienie Centrum Zarządzania Ruchem i Transportem na tablicach zmiennej treści pojawiają się ważne informacje o utrudnieniach. Kierowcy mogą korzystać też z nowego serwisu internetowego. Bydgoski projekt ITS został doceniony przez specjalistów.


Z początkiem miesiąca ruszyło Centrum Zarządzania Ruchem i Transportem. Dzięki niemu na  tablicach zmiennej treści pojawiają się tez dodatkowe komunikaty:

  • informacja pogodowa

  • alerty pogodowe np. o silnych  podmuchach wiatru lub oblodzeniu nawierzchni

  • ostrzeżenia dotyczące utrudnień lub zdarzeń w ruchu drogowym

  • komunikaty w formie znaków drogowych o wystąpieniu zatorów

W ramach systemu uruchomiony został też portal www.its.bydgoszcz.pl zawierający podstawowe dane generowane przez aplikację nadzorującą. Portal ten powstał w wersji na urządzenia stacjonarne i mobilne. Są tam dostępne między innymi informacje o warunkach ruchu, informacji parkingowej, utrudnieniach, trasach alternatywnych w trybie on-line i aplikacja do planowania podróży. 

st

Warto wiedzieć

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej za sprawne wdrożenie systemu otrzymał też wyróżnienie w szóstej edycji konkursu „Lider ITS 2015”. Celem konkursu jest promocja przedsięwzięć służących rozwojowi przyjaznych i nowoczesnych technologii inteligentnych systemów. Bydgoskie rozwiązanie pozwoliło między innymi zredukować czas przejazdu na najważniejszych korytarzach transportowych, sprzyja poprawie bezpieczeństwa, zachęca do korzystania z transportu publicznego. Bydgoski sposób wprowadzania ITS został oceniony wyżej niż rozwiązania z Krakowa i Wrocławia.


Nowy serwis dla kierowców

(KSM)
Back.gif powrót   Print.gif drukuj   SendLink.gif poleć znajomemu

   zobacz również
   
W związku z pojawiającymi się informacjami o osobach powołujących się na kontakty lub współpracę z Bydgoską Agencją Rozwoju Regionalnego i oferujących odpłatne materiały dotyczące możliwości pozyskania dotacji na działalność gospodarczą, Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego sp. z o. o. informuje, że nie współpracuje w tym zakresie z żadnym podmiotem, a wszelkie informacje i materiały oferowane są przez Agencję nieodpłatnie.
   
W dniach 29-30 maja na terenie Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy odbywa się IX edycja Międzynarodowej Wystawy Air Fair 2015.
   
Na finiszu jest modernizacja Muzeum Wojsk Lądowych na osiedlu Leśnym. Budynek zyskał między innymi nową elewację. Zmienia się także jego otoczenie.
   
Pary taneczne z całej Polski, pokaz mistrzów oraz festiwal tańca dla dzieci i młodzieży. Trzecia edycja największego turnieju tańca towarzyskiego w Bydgoszczy – Open Bydgoszcz Dance Cup zapowiada się wyjątkowo.
   
Z początkiem czerwca ruszą prace przy skrzyżowaniu ulic GOPR-u, Wyzwolenia i Andersa. Ulica Wyzwolenia od Andersa do Orląt Lwowskich będzie miała charakter drogi osiedlowej.
pokaż więcej 

For tourists -> Bydgoszcz Information Centre

For business -> The Office of Investor Service and Enterprise