rozmiar tekstu:  A A A
data publikacji: 2015-05-29, ostatnia aktualizacja: 2015-05-29 14:00:20

Nowy serwis dla kierowców

Po uruchomienie Centrum Zarządzania Ruchem i Transportem na tablicach zmiennej treści pojawiają się ważne informacje o utrudnieniach. Kierowcy mogą korzystać też z nowego serwisu internetowego. Bydgoski projekt ITS został doceniony przez specjalistów.

Z początkiem miesiąca ruszyło Centrum Zarządzania Ruchem i Transportem. Dzięki niemu na  tablicach zmiennej treści pojawiają się tez dodatkowe komunikaty:

• informacja pogodowa

• alerty pogodowe np. o silnych  podmuchach wiatru lub oblodzeniu nawierzchni

• ostrzeżenia dotyczące utrudnień lub zdarzeń w ruchu drogowym

• komunikaty w formie znaków drogowych o wystąpieniu zatorów

W ramach systemu uruchomiony został też portal www.its.bydgoszcz.pl zawierający podstawowe dane generowane przez aplikację nadzorującą. Portal ten powstał w wersji na urządzenia stacjonarne i mobilne. Są tam dostępne między innymi informacje o warunkach ruchu, informacji parkingowej, utrudnieniach, trasach alternatywnych w trybie on-line i aplikacja do planowania podróży.

st

Warto wiedzieć

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej za sprawne wdrożenie systemu otrzymał też wyróżnienie w szóstej edycji konkursu „Lider ITS 2015”. Celem konkursu jest promocja przedsięwzięć służących rozwojowi przyjaznych i nowoczesnych technologii inteligentnych systemów. Bydgoskie rozwiązanie pozwoliło między innymi zredukować czas przejazdu na najważniejszych korytarzach transportowych, sprzyja poprawie bezpieczeństwa, zachęca do korzystania z transportu publicznego. Bydgoski sposób wprowadzania ITS został oceniony wyżej niż rozwiązania z Krakowa i Wrocławia.

Nowy serwis dla kierowców

(KSM)