Uwaga! To jest archiwalna wersja strony - nie jest na bieżąco uzupełniana i może zawierać nieaktualne dane.
Aktualna strona Urzędu Miasta Bydgoszczy znajduje się pod adresem www.bydgoszcz.pl
PL PL EN EN
logo.jpg
Wybierz, aby wyszukać w portalu  w portalu
Wybierz, aby wyszukać na planie  na planie
Urząd Miasta Bydgoszczy
ul. Jezuicka 1
85-102 Bydgoszcz
tel. 52 58 58 913

Bezpłatna infolinia z telefonów stacjonarnych
800-800-404

Zadzwoń przez Skype:

napisz do Sprawny Urząd
rozmiar tekstu:  A A A
data publikacji: 2015-05-28, ostatnia aktualizacja: 2015-05-29 09:45:58

Bydgoszcz stawia na młodzież


W czwartek (28/05) podpisano umowę na sportowe szkolenie w koszykówce dziewcząt. Nasze miasto w ostatni weekend sierpnia będzie także areną zmagań reprezentacji Polski w koszykówce mężczyzn – to tutaj biało-czerwoni rozegrają ostatni turniej przed EuroBasketem.
- W Bydgoszczy dzięki dyscyplinie sportu jaką jest koszykówka mamy wiele radości. Chcemy, by nasze miasto było mocno utożsamiane właśnie z koszykówką. Jeszcze większemu wsparciu służy podpisane dziś porozumienie. Będziemy wdrażać je poprzez system współpracy z klubem oraz szkołami – powiedział prezydent Rafał Bruski.

PZKosz_2015_1

Podpisana umowa o współpracy pomiędzy miastem Bydgoszcz, PZKosz, oraz Klubem „Basket 25” dotyczy szkolenia dziewcząt na poszczególnych etapach edukacji. W programie uczestniczyć będzie pięć szkół i jest to jedyny taki program w skali kraju. Miasto gwarantuje szkolenie w ramach przyjętej struktury, udostępni bezpłatnie obiekty sportowe umożliwiające realizację programu, stworzy możliwość dofinansowania form doskonalenia kadry trenerskiej. Po stronie PZKosz jest natomiast stworzenie specjalnego programu szkoleniowego, umożliwienie udziału trenerów w kursach i szkoleniach, objęcie projektami Ministerstwa Sportu i Turystyki ze szczególnym uwzględnieniem ośrodków gimnazjalnych oraz Szkolnych Młodzieżowych Ośrodków Koszykówki. Koordynatorem projektu jest Klub Sportowy „Basket 25” w Bydgoszczy.

PZKosz_2015_2

- Polski Związek Koszykówki jest ostatnio bardzo częstym gościem w Bydgoszczy. W ostatnim roku zorganizowaliśmy wspólnie kilka ciekawych imprez, m.in. finał Pucharu Polski kobiet, turniej finałowy Mistrzostw Polski w kategorii U-22. Bydgoszcz powoli staje się sportowym, koszykarskim miastem. Doszliśmy do poziomu, że wydaje nam się, że współpraca kilku stron w realizacji konkretnego przedsięwzięcia jest czymś dobrym zarówno dla bydgoskiej koszykówki jak i koszykówki ogólnopolskiej. Ta forma współpracy będzie odpowiedzią na oczekiwania i podstawowym bodźcem do tego, by rozwijać koszykówkę w Bydgoszczy. Liczę na to, że podpisane przez nas porozumienie będzie przykładem dla innych miast. Musimy pamiętać o tym, że nie tylko Ekstraklasa, nie tylko pierwszy zespół i zawodniczki z zagranicy, ale w dużej mierze praca z utalentowaną młodzieżą jest warunkiem zbilansowanego funkcjonowania klubu – powiedział Prezes PZKosz Grzegorz Bachański.

PZKosz_2015_4

- Porozumienie jest o tyle wyjątkowe, ponieważ to pierwsze porozumienie w Polsce podpisane w taki sposób. To gwarantuje współpracę i wysoki poziom prowadzenia szkolenia. Mając programy szkoleniowe z PZKosz i wsparcie miasta możemy stworzyć odpowiednią drogę rozwoju.  Mam nadzieję, że będzie to początkiem ujednolicenia systemu szkolenia - powiedział Czesław Woźniak, Prezes Klubu Sportowego „Basket 25” .

- Cieszymy się, że będziemy gościć tutaj reprezentację Polski i to w bardzo ważnym momencie, bo przed rozpoczęciem EuroBasketu - dodał Prezydent Rafał Bruski.

Hala Łuczniczka w Bydgoszczy od 28 do 30 sierpnia będzie areną turnieju towarzyskiego z udziałem Reprezentacji Polski koszykarzy. Mecze z Belgią, Islandią i Macedonią będą ostatnim sprawdzianem kadry przed EuroBasketem we Francji. Reprezentacja Polski przygotowania rozpocznie już 20 lipca w Wałbrzychu. Okazją do sprawdzenia formy będą dwa mecze z reprezentacją Czech. Na początku sierpnia kadra będzie przebywać na Łotwie, gdzie zmierzy się z reprezentacją gospodarzy oraz Słowenią. 

- Przed nami bardzo wymagające i trudne lato. Jesteśmy szczęśliwi, że zakończymy je turniejem w Bydgoszczy, gdzie będziemy mogli zaprezentować się na kilka dni przed rozpoczęciem EuroBasketu – powiedział selekcjoner reprezentacji Polski Mike Taylor. – Jesteśmy pewni, że ten turniej będzie dla nas bardzo korzystny i dobrze przygotuje nas do turnieju głównego jakim jest dla nas EuroBasket – dodał.

PZKosz_2015_5

Później biało-czerwoni wezmą udział w kolejnym zagranicznym turnieju. Miejsce i rywale podane zostaną wkrótce. Kolejnym etapem przygotowań będzie turniej w Niemczech od 21 do 23 sierpnia. Tam kadra Mike'a Taylora zmierzy się z gospodarzami, Łotwą i Turcją.  Swój ostatni sprawdzian Reprezentacja Polski będzie miała w Bydgoszczy. Od 28 do 30 sierpnia w hali Łuczniczka podejmie zespoły Belgii, Islandii i Macedonii. Wszystkie te drużyny również zakwalifikowały się na tegoroczne mistrzostwa Europy.


Bydgoszcz stawia na młodzież

(AP)
Back.gif powrót   Print.gif drukuj   SendLink.gif poleć znajomemu

   zobacz również
   
W związku z pojawiającymi się informacjami o osobach powołujących się na kontakty lub współpracę z Bydgoską Agencją Rozwoju Regionalnego i oferujących odpłatne materiały dotyczące możliwości pozyskania dotacji na działalność gospodarczą, Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego sp. z o. o. informuje, że nie współpracuje w tym zakresie z żadnym podmiotem, a wszelkie informacje i materiały oferowane są przez Agencję nieodpłatnie.
   
Po uruchomienie Centrum Zarządzania Ruchem i Transportem na tablicach zmiennej treści pojawiają się ważne informacje o utrudnieniach. Kierowcy mogą korzystać też z nowego serwisu internetowego. Bydgoski projekt ITS został doceniony przez specjalistów.
   
W dniach 29-30 maja na terenie Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy odbywa się IX edycja Międzynarodowej Wystawy Air Fair 2015.
   
Na finiszu jest modernizacja Muzeum Wojsk Lądowych na osiedlu Leśnym. Budynek zyskał między innymi nową elewację. Zmienia się także jego otoczenie.
   
Pary taneczne z całej Polski, pokaz mistrzów oraz festiwal tańca dla dzieci i młodzieży. Trzecia edycja największego turnieju tańca towarzyskiego w Bydgoszczy – Open Bydgoszcz Dance Cup zapowiada się wyjątkowo.
pokaż więcej 

For tourists -> Bydgoszcz Information Centre

For business -> The Office of Investor Service and Enterprise