Uwaga! To jest archiwalna wersja strony - nie jest na bieżąco uzupełniana i może zawierać nieaktualne dane.
Aktualna strona Urzędu Miasta Bydgoszczy znajduje się pod adresem www.bydgoszcz.pl
PL PL EN EN
logo.jpg
Wybierz, aby wyszukać w portalu  w portalu
Wybierz, aby wyszukać na planie  na planie
Urząd Miasta Bydgoszczy
ul. Jezuicka 1
85-102 Bydgoszcz
tel. 52 58 58 913

Bezpłatna infolinia z telefonów stacjonarnych
800-800-404

Zadzwoń przez Skype:

napisz do Sprawny Urząd
rozmiar tekstu:  A A A
data publikacji: 2015-05-28, ostatnia aktualizacja: 2015-05-28 14:55:59

28 maja odbyło się IV posiedzenie Komitetu Sterującego ZIT


Celem posiedzenie było przyjecie uchwały ws. treści porozumienia ZIT. KS ZIT jednogłośnie przyjął treść nowego porozumienia, opartego na ustawie wdrożeniowej.


W myśl tego porozumienia Prezydent Miasta Bydgoszczy będzie reprezentował wszystkich członków porozumienia ZIT i będzie odpowiadał za realizację ZIT. To kolejny i bardzo ważny krok w kierunku pozyskania ponad 300 mln EUR na zadania realizowane w ramach ZIT. Na 29 czerwca zaplanowano podpisanie porozumienia ZIT.

ZIT_28_05_2

Zanim to nastąpi kilku członków ZIT w tym Prezydent Rafał Bruski będzie musiało uzyskać zgodę na podpisanie porozumienia w nowym kształcie. Projekt uchwały będzie przedmiotem obrad czerwcowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy. Podpisanie tej umowy umożliwi przejęcie przez Prezydenta Bydgoszczy części zadań związanych z dystrybucją środków unijnych dotychczas realizowanych przez Marszałka Województwa. Zasady realizacji tych zadań regulować będzie umowa powierzenia, której podpisanie planowane jest na pierwsze dni lipca.


28 maja odbyło się IV posiedzenie Komitetu Sterującego ZIT

(MS)
Back.gif powrót   Print.gif drukuj   SendLink.gif poleć znajomemu

   zobacz również
   
W związku z pojawiającymi się informacjami o osobach powołujących się na kontakty lub współpracę z Bydgoską Agencją Rozwoju Regionalnego i oferujących odpłatne materiały dotyczące możliwości pozyskania dotacji na działalność gospodarczą, Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego sp. z o. o. informuje, że nie współpracuje w tym zakresie z żadnym podmiotem, a wszelkie informacje i materiały oferowane są przez Agencję nieodpłatnie.
   
Po uruchomienie Centrum Zarządzania Ruchem i Transportem na tablicach zmiennej treści pojawiają się ważne informacje o utrudnieniach. Kierowcy mogą korzystać też z nowego serwisu internetowego. Bydgoski projekt ITS został doceniony przez specjalistów.
   
W dniach 29-30 maja na terenie Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy odbywa się IX edycja Międzynarodowej Wystawy Air Fair 2015.
   
Na finiszu jest modernizacja Muzeum Wojsk Lądowych na osiedlu Leśnym. Budynek zyskał między innymi nową elewację. Zmienia się także jego otoczenie.
   
Pary taneczne z całej Polski, pokaz mistrzów oraz festiwal tańca dla dzieci i młodzieży. Trzecia edycja największego turnieju tańca towarzyskiego w Bydgoszczy – Open Bydgoszcz Dance Cup zapowiada się wyjątkowo.
pokaż więcej 

For tourists -> Bydgoszcz Information Centre

For business -> The Office of Investor Service and Enterprise