rozmiar tekstu:  A A A
data publikacji: 2015-05-28, ostatnia aktualizacja: 2015-05-28 14:55:59

28 maja odbyło się IV posiedzenie Komitetu Sterującego ZIT

Celem posiedzenie było przyjecie uchwały ws. treści porozumienia ZIT. KS ZIT jednogłośnie przyjął treść nowego porozumienia, opartego na ustawie wdrożeniowej.

W myśl tego porozumienia Prezydent Miasta Bydgoszczy będzie reprezentował wszystkich członków porozumienia ZIT i będzie odpowiadał za realizację ZIT. To kolejny i bardzo ważny krok w kierunku pozyskania ponad 300 mln EUR na zadania realizowane w ramach ZIT. Na 29 czerwca zaplanowano podpisanie porozumienia ZIT.

ZIT_28_05_2

Zanim to nastąpi kilku członków ZIT w tym Prezydent Rafał Bruski będzie musiało uzyskać zgodę na podpisanie porozumienia w nowym kształcie. Projekt uchwały będzie przedmiotem obrad czerwcowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy. Podpisanie tej umowy umożliwi przejęcie przez Prezydenta Bydgoszczy części zadań związanych z dystrybucją środków unijnych dotychczas realizowanych przez Marszałka Województwa. Zasady realizacji tych zadań regulować będzie umowa powierzenia, której podpisanie planowane jest na pierwsze dni lipca.

28 maja odbyło się IV posiedzenie Komitetu Sterującego ZIT

(MS)