Archiwum aktualności 2015: maj

W związku z pojawiającymi się informacjami o osobach powołujących się na kontakty lub współpracę z Bydgoską Agencją Rozwoju Regionalnego i oferujących odpłatne materiały dotyczące możliwości pozyskania dotacji na działalność gospodarczą, Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego sp. z o. o. informuje, że nie współpracuje w tym zakresie z żadnym podmiotem, a wszelkie informacje i materiały oferowane są przez Agencję nieodpłatnie.

Po uruchomienie Centrum Zarządzania Ruchem i Transportem na tablicach zmiennej treści pojawiają się ważne informacje o utrudnieniach. Kierowcy mogą korzystać też z nowego serwisu internetowego. Bydgoski projekt ITS został doceniony przez specjalistów.

W dniach 29-30 maja na terenie Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy odbywa się IX edycja Międzynarodowej Wystawy Air Fair 2015.

Na finiszu jest modernizacja Muzeum Wojsk Lądowych na osiedlu Leśnym. Budynek zyskał między innymi nową elewację. Zmienia się także jego otoczenie.

Pary taneczne z całej Polski, pokaz mistrzów oraz festiwal tańca dla dzieci i młodzieży. Trzecia edycja największego turnieju tańca towarzyskiego w Bydgoszczy – Open Bydgoszcz Dance Cup zapowiada się wyjątkowo.

Z początkiem czerwca ruszą prace przy skrzyżowaniu ulic GOPR-u, Wyzwolenia i Andersa. Ulica Wyzwolenia od Andersa do Orląt Lwowskich będzie miała charakter drogi osiedlowej.

Bydgoskie drużyny walczą.

Dziś (29 maja) w ratuszu odbędzie się konferencja popularno-naukowa pt. „Wszyscy jesteśmy pieszymi. Znaczenie pieszych w życiu miasta”.

W czwartek (28/05) podpisano umowę na sportowe szkolenie w koszykówce dziewcząt. Nasze miasto w ostatni weekend sierpnia będzie także areną zmagań reprezentacji Polski w koszykówce mężczyzn – to tutaj biało-czerwoni rozegrają ostatni turniej przed EuroBasketem.

Celem posiedzenie było przyjecie uchwały ws. treści porozumienia ZIT. KS ZIT jednogłośnie przyjął treść nowego porozumienia, opartego na ustawie wdrożeniowej.

Drogowcy z GDDKIA są obecnie na etapie udzielania odpowiedzi na pytania firm zaproszonych do drugiego etapu przetargu na budowę drogi ekspresowej S5. Cała trasa w regionie jest podzielona na 7 niezależnych odcinków.

Dziś została podpisana umowa na promocję miasta poprzez połączenia lotnicze na trasie Bydgoszcz – Kraków. Bilet do Krakowa będzie można kupić już od 99 zł. Samoloty kursować będą od 28 czerwca do końca września.

W budynkach przy ul. Leśnej 19-21 zawisła wiecha. Są one częścią dużego projektu deweloperskiego – „Platanowy Park”. W dwóch budynkach zaprojektowano łącznie 144 mieszkań.

W środę, 27 maja, w hotelu „Słoneczny Młyn”, odbyła się gala corocznego plebiscytu Expressu Bydgoskiego na najlepszych lekarzy, pielęgniarki i położne oraz przychodnie.

Na osiedlu Eskulapa trzy ulice otrzymają nowych patronów. Także w Łęgnowie jedna z wewnętrznych dróg będzie posiadać własną nazwę.

Ogłoszony został przetarg na wykonanie projektu nowego basenu przy Zespole Szkół nr 28 przy ul. Kromera w Fordonie. Projekt określi dokładnie parametry obiektu. Wcześniej przeprowadzono szereg uzgodnień z gestorami sieci, dróg.

Zapraszamy do obejrzenia konferencji prasowej związanej z podpisaniem umowy na szkolenie w koszykówce dziewcząt oraz prezentacją informacji o turnieju Bydgoszcz Cup w koszykówce mężczyzn z udziałem reprezentacji Polski.

Przy ul. Chodkiewicza 19 wznoszony jest pierwszy budynek City Parku. W ostatnich dniach na budowie zmontowano żuraw, który ma usprawnić pracę. Wykonywane są stropy nad halą garażową.

1 czerwca to najmilsze chyba święto w całym kalendarzu. To dzień, w którym najważniejsze są wszystkie dzieci. Jak ten dzień świętować będziemy w Bydgoszczy?

W Dniu Samorządu Terytorialnego w Pałacu Prezydenckim w Warszawie prezydent RP Bronisław Komorowski wręczył samorządowcom odznaczenia państwowe oraz dyplomy i flagi laureatom akcji „Majówka z Polską”, m.in. miastu Bydgoszcz i prezydentowi Rafałowi Bruskiemu.
Strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ]