Uwaga! To jest archiwalna wersja strony - nie jest na bieżąco uzupełniana i może zawierać nieaktualne dane.
Aktualna strona Urzędu Miasta Bydgoszczy znajduje się pod adresem www.bydgoszcz.pl
PL PL EN EN
logo.jpg
Wybierz, aby wyszukać w portalu  w portalu
Wybierz, aby wyszukać na planie  na planie
Urząd Miasta Bydgoszczy
ul. Jezuicka 1
85-102 Bydgoszcz
tel. 52 58 58 913

Bezpłatna infolinia z telefonów stacjonarnych
800-800-404

Zadzwoń przez Skype:

napisz do Sprawny Urząd
   Aktualności 2015: luty
   
Zapraszamy do zapoznania się ofertą przygotowaną przez Bydgoskie Centrum Informacji.
   
1 marca wchodzi w życie nowy System Rejestrów Państwowych (SRP). W związku z przejściem na nowe aplikacje mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w załatwianiu formalności.
   
Sprawdź, gdzie i z kim zagrają w najbliższych dniach bydgoscy sportowcy.
   
Bydgoszcz zajęła wysokie 7. miejsce w dorocznym rankingu "Gmina na 5" organizowanym przez Instytut Przedsiębiorstwa Szkoły Głównej Handlowej.
   
W ramach programu 5/6 rozbudowany zostanie miejski monitoring na Okolu, Wilczaku i w Śródmieściu Instalację monitoringu zakłada też rewitalizacja Parku Kochanowskiego. Poza tym wymieniane będą najstarsze kamery.
   
Od poniedziałku 2 marca wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu na ul. Wyzwolenia przy skrzyżowaniu z ul. Władysława Andersa. Przypominamy też, że od 1 marca zacznie funkcjonować pętla na Wyścigowej.
   
Zakończyły się prace nad dokumentacją projektową dotyczącą przebudowy bloku przy ul. Techników 2. Powstanie w nim 47 komunalnych mieszkań socjalnych.
   
Kończy się rozbudowa Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii przy ul. Seminaryjnej. Trwają tam ostatnie prace wewnątrz nowego skrzydła szpitala. Infrastruktura szpitala dostosowywana jest do wymogów europejskich.
   
We wtorek, 3 marca, zaplanowano konsultacje obywatelskie w sprawie zmian organizacji ruchu drogowego na ulicach: Dwernickiego, Małachowskiego i Czerkaska.
   
Kolejna edycja konkursu projektów promocyjnych za nami. 29 przedsięwzięć otrzyma miejskie dofinansowanie. Bydgoszcz przeznaczy na ten cel rekordową kwotę 700 000 zł. Łączna wartość projektów wyniosła blisko 7 mln zł!
   
Zakończył się prace nad stanem surowym Zielonych Arkad. Trwa budowa konstrukcji głównego wejścia do galerii. 30-metrowy element nazywany kryształem to najbardziej skomplikowany element obiektu.
   
Z okazji przypadającego Roku Mariana Rejewskiego Księgarnia Enigma zaprasza wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym oraz młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną, do udziału w konkursie plastycznym „Marian Rejewski na pocztówce z Bydgoszczy”.
   
Około 130 zagranicznych studentów dzięki programowi Erasmus uczy się na bydgoskich uczelniach. Ze studentami w ratuszu spotkał się prezydent Rafał Bruski.
   
Trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na przygotowanie dokumentacji projektowej niezbędnej do rewitalizacji terenów nadwiślańskich w Starym Fordonie.
   
Zakończyła się przebudowa ulic Borowikowej i Koźlakowej na Miedzyniu. Inwestycja prowadzona była przez mieszkańców korzystających z programu 25/75. Zadanie kosztował 389 tysięcy złotych.
   
Na ulicy Nasypowej jeszcze w tym roku ułożony zostanie nowy asfalt. Remont ważnej trasy łączącej osiedla Błonie i Jary jest możliwy dzięki zagwarantowaniu w miejskim 15 mln zł.
   
Do 2 marca br. można zgłaszać kandydatów do Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Konkurs przeprowadzony będzie w dwóch kategoriach wiekowych.
   
W Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologocznym trwa budowa kolejnej dużej firmy. U zbiegu ulic Ernsta Petersona i Bydgoskich Przemysłowców powstaje hala przedsiębiorstwa Baumat.
   
W niedzielę (1 marca) tramwaje wjadą na nową pętle przy ul. Wyścigowej. To pierwszy element 10-kilometrowej trasy, który znajdzie się w regularnym ruchu pasażerskim. Cała inwestycja ma być gotowa na koniec roku.
   
W tym roku ruszy przebudowa kolejnych ulic na Starym Mieście. Dzięki tej inwestycji salon miasta stanie się strefą bardziej przyjazną dla pieszych i rowerzystów.
Strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ]

    For tourists -> Bydgoszcz Information Centre

    For business -> The Office of Investor Service and Enterprise