rozmiar tekstu:  A A A
data publikacji: 2015-11-30, ostatnia aktualizacja: 2015-11-30 11:06:21

Tablice, monitoring i remont ulicy

Mieszkańcy osiedli Bocianowo, Śródmieście i Stare miasto wskazali zadania, które zrealizowane zostaną w ramach czwartej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Inwestycją, która uzyskała największe wsparcie mieszkańców okazało się ustawienie tablic dotykowych umożliwiających osobom niewidomym zapoznanie się z planem Wyspy Młyńskiej, jej przestrzenią oraz obiektami i zabytkami.

Kolejnym zadaniem będzie budowa monitoring na ul. Długiej 2 oraz odnowienie ul. Bolesława Chrobrego od ul. Pomorskiej do ul. Sienkiewicza.

Bydgoski Budżet Obywatelski 2016
Zasada działania Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego  polega na wydzieleniu z budżetu miasta kwoty 5 mln zł (corocznie), na realizację zadań zgłaszanych przez mieszkańców miasta. Kwota ta jest dzielona proporcjonalnie do liczby osób zameldowanych na pobyt stały na obszarze każdej z 29 rad osiedli (wchodzących w skład 6 okręgów wyborczych). Decyzje, które zadania realizować podejmują mieszkańcy. Przed głosowaniem wszystkie zadania zostały zweryfikowane.

Tablice, monitoring i remont ulicy

(PK)