rozmiar tekstu:  A A A
data publikacji: 2015-11-27, ostatnia aktualizacja: 2015-11-27 09:31:20

Po alejkach czas na zabawę

Na Osiedlu Leśnym w ubiegłym roku wybudowano nowe alejki i oświetlenie. Teraz, w ramach kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, powstanie plac zabaw i siłownia.

Mieszkańcy Osiedla Leśnego wybierali spośród 16 projektów inwestycji. Ostatecznie blisko tysiąc osób wskazało budowę placu zabaw oraz siłowni pod chmurką jako zadanie, które zostanie zrealizowane w ramach czwartek edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Koszt inwestycji to niespełna 200 tysięcy złotych. Park miejski zostanie zlokalizowany u zbiegu ulic gen. J. Sułkowskiego i gen. J. Dwernickiego.

Bydgoski Budżet Obywatelski 2016
Zasada działania Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego  polega na wydzieleniu z budżetu miasta kwoty 5 mln zł (corocznie), na realizację zadań zgłaszanych przez mieszkańców miasta. Kwota ta jest dzielona proporcjonalnie do liczby osób zameldowanych na pobyt stały na obszarze każdej z 29 rad osiedli (wchodzących w skład 6 okręgów wyborczych). Decyzje, które zadania realizować podejmują mieszkańcy. Przed głosowaniem wszystkie zadania zostały zweryfikowane.

Po alejkach czas na zabawę

(AP)