rozmiar tekstu:  A A A
data publikacji: 2015-11-27, ostatnia aktualizacja: 2015-11-27 09:55:12

Piątek w Bydgoszczy - 27.11

Jakie propozycje mają dziś instytucje kultury w mieście?

W Miejskim Centrum Kultury „W głębi” – projekt malarski Karoliny Jarosławskiej i Klaudii Ka (10.00) oraz Muzyka z Podziemia II: Old Fashioned + Alameda5 + Pochwalone (20.00).

W Teatrze Polskim „Archiwum (polskiej) nowoczesności” – seminarium poświęcone twórczości Andrzeja Stasiuka skupionej wokół książki „Fado” (18.00, wstęp wolny) i spektakl „Samuel Zborowski” (19.00, mała scena).

Opera Nova zaprasza na „Barona cygańskiego” (19.00).

W Filharmonii Pomorskiej „Andrzejki w Filharmonii” – wystąpi Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej pod dyrekcją Kaia Bumanna z solistką Katarzyną Dondalską (sopran) (19.00).

W Hali Pomp Muzeum Wodociągów (ul. Gdańska 242) wystawa „Historia prawa jazdy na ziemiach polskich”, która była wcześniej prezentowana m.in. w Sejmie RP i Muzeum Techniki w Warszawie. W Bydgoszczy można ją zwiedzać do 6 grudnia.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna informuje, że z powodu kontroli księgozbioru nieczynna jest filia na Nowym Rynku.

Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 SA w Bydgoszczy informują, że w dniach do 27.11.2015 r. na terenie miasta planowany jest oblot samolotu, w związku z czym może występować uciążliwość spowodowana podwyższonym poziomem hałasu w środowisku. Planowane loty będą prowadzone w godzinach 9.00-16.00. Ze względu na warunki atmosferyczne loty mogą zostać odwołane. Miejskie

Utrudnienia w ruchu:
- wyłączona sygnalizacja na rondzie Maczka,
- zamknięte skrzyżowanie ul. Szpitalna/Glinki
- zamknięta ul. Modrzewiowa,
- w związku z przebudową ul. Powstańców Warszawy nie jest możliwy wjazd na teren 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką bramą główną, a jedynie bramą nr 2 od ul. Powstania Listopadowego. Wszystkie utrudnienia TUTAJ.

Planowane wyłączenia prądu:
- w godz. 7.00-16.00 w rejonie ulic: Berlinga 14, 18, 22, Gierczak 4, 6, 8 - żłobek, 9 - pawilon, 11 - AS, 13, Thommee 5 - przedszkole, Kleberga 3, 7 i przyległe budynki.

Dziś przejściowe zachmurzenie, na termometrach maksymalnie 3 stopnie Celsjusza, bez opadów.

Piątek w Bydgoszczy - 27.11

(AS)