rozmiar tekstu:  A A A
data publikacji: 2015-11-27, ostatnia aktualizacja: 2015-11-27 11:42:21

Nowe stacje. Tunel po próbach. Raport nr 10

Trwają prace przy budowie węzła lepiej integrującego kolej i komunikację miejską na Leśnym. Wykonano już między innymi próby obciążeniowe nowego tunelu pod torami.

33

Trwa także budowa nowego pawilonu z dyżurką dla kierowców oraz poczekalnią dla pasażerów. Konstrukcja budynku jest już gotowa, zadaszona. Teraz rozpoczęły się prace wewnątrz, przy stolarce okiennej oraz elewacjach.  Zamontowano poza tym konstrukcję zadaszeń nad przejściem z pawilonu do tunelu. Po zakończeniu prac na peronie bliżej ul. Modrzewiowej rozpoczęły się prace na peronie od strony Lasu Gdańskiego. Wcześniej wybudowano m.in. tunel i szyby windowe. Dzięki tym rozwiązaniom cały węzeł będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wokół nowego ronda i na dojazdach zaprojektowano też ścieżki dla rowerów.

43

Z końcem przyszłego tygodnia, przy sprzyjającej pogodzie zacznie się wykonywanie nawierzchni bitumicznych na nowym placu manewrowym, parkingach oraz rondzie. Główne prace powinny zakończyć się jeszcze przed świętami.

Nowe stacje. Tunel po próbach. Raport nr 10

(PK)