rozmiar tekstu:  A A A
data publikacji: 2015-11-25, ostatnia aktualizacja: 2015-11-27 14:02:39

Dotacja na wymianę ogrzewania - KAWKA III

Urząd Miasta Bydgoszczy informuje, że do dnia 14 grudnia br., przyjmuje wnioski o dofinansowanie na likwidację ogrzewania węglowego i podłączenie obiektów do miejskiej sieci ciepłowniczej lub ich zastąpienie przez źródło o wyższej niż dotychczas sprawności wytwarzania ciepła (kotły olejowe, elektryczne, gazowe, pompy ciepła, kolektory słoneczne).

Zadanie zostanie zrealizowane ze środków Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Na podstawie zebranych informacji Miasto przygotuje i do dnia 30 grudnia 2015 r. złoży wniosek o dotację do WFOŚiGW w Toruniu.

Celem konkursu jest zmniejszenie narażenia ludności na oddziaływanie zanieczyszczeń powietrza w strefach, w których występują znaczące przekroczenia dopuszczalnych i docelowych poziomów stężeń tych zanieczyszczeń poprzez zmniejszenie emisji pyłów PM 2,5, PM 10 oraz emisji CO2.

Dofinansowaniem mogą być objęte przedsięwzięcia ujęte w obowiązujących programach ochrony powietrza, w szczególności przedsięwzięcia mające na celu ograniczanie niskiej emisji związane z podnoszeniem efektywności energetycznej oraz wykorzystaniem układów wysokosprawnej kogeneracji i odnawialnych źródeł energii, w szczególności:
-likwidacja lokalnych źródeł ciepła tj.: indywidualnych kotłowni lub palenisk węglowych, kotłowni zasilających kilka budynków oraz kotłowni osiedlowych i podłączenie obiektów do miejskiej sieci ciepłowniczej lub ich zastąpienie przez ekologiczne źródło ciepła (kotły olejowe, gazowe, elektryczne, pompy ciepła, kolektory słoneczne) . W przypadku likwidacji palenisk indywidualnych zakres przedsięwzięcia może m.in. obejmować wykonanie wewnętrznej instalacji c.o. i c.w.u. lub instalacji gazowej.
-rozbudowa sieci ciepłowniczej w celu podłączenia istniejących obiektów (ogrzewanych ze źródeł lokalnych przy wykorzystywaniu paliwa stałego) do centralnego źródła ciepła wraz z podłączeniem obiektów do sieci.

Dofinansowaniem objęte mogą być poniesione koszty w okresie od 01.01.2015 r. do 31.12.2018 r., przy czym przedsięwzięcie nie może zostać zakończone przed dniem 20.01.2016 r.

Wnioski można pobrać TUTAJ  lub w sekretariacie Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM Bydgoszczy (ul. Jezuicka 4a, pok. 9 , piętro II) lub w Referacie Ochrony Powietrza i Ziemi (Jezuicka 2, pok. 04, 05, pierwsze piętro) bądź ze strony internetowej www.czystabydgoszcz.pl. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr 52 58 58 038, 52 58 58 493, 52 58 58 966.

Regulamin programu KAWKA III dostępny jest TUTAJ. Wytyczne w zakresie kosztów kwalifikowanych dostępne są TUTAJ, a zgodę właściciela lub współwłaściciela nieruchomości można znaleźć TUTAJ.

Dotacja na wymianę ogrzewania - KAWKA III

(AP)