rozmiar tekstu:  A A A
data publikacji: 2015-11-18, ostatnia aktualizacja: 2015-11-18 12:11:07

Dofinansowanie demontażu i odbioru azbestu

Informujemy, że do dnia 15 stycznia 2016 r. można składać wnioski o dofinansowanie ww. zadań.

Środki na finansowanie demontażu, zbierania, transportu i unieszkodliwiania lub zabezpieczania odpadów zawierających azbest pochodzą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu przy udziale Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dofinansowaniem objęte są wyłącznie koszty demontażu, zbierania, transportu i unieszkodliwiania lub zabezpieczania odpadów zawierających azbest.

Kwota dofinansowania przedsięwzięcia wynosi do 100% kosztów demontażu, zbierania, transportu i unieszkodliwiania lub zabezpieczania odpadów zawierających azbest,  lecz nie więcej jak 1 000,00 zł za 1 mg unieszkodliwionych lub zabezpieczonych odpadów zawierających azbest. Demontaż, odbiór, transport i unieszkodliwianie odpadów prowadzone będzie przez uprawnioną firmę wskazaną przez dotującego.

O dofinansowanie można ubiegać się na zadania realizowane:
a) na obiektach których właścicielami są osoby fizyczne, osoby prawne lub jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, którym ustawa przyznaje zdolność prawną. Kwota dofinansowania dla jednego podmiotu wynosi maksymalnie 30 000,00 zł;
b) na obiektach budynków użyteczności publicznej, których właścicielem jest jednostka samorządu terytorialnego takich jak: placówki oświatowe (przedszkola, szkoły, placówki oświatowo-wychowawcze, placówki kształcenia ustawicznego, placówki kształcenia praktycznego oraz ośrodki dokształcania
i doskonalenia zawodowego, placówki artystyczne – ogniska artystyczne, młodzieżowe ośrodki wychowawcze, placówki zapewniające opiekę i wychowanie uczniom, zakłady kształcenia
i placówki doskonalenia nauczycieli, biblioteki pedagogiczne, kolegia pracowników służb społecznych), inne obiekty użyteczności publicznej, w tym ośrodki ochrony zdrowia, pomocy społecznej, oświaty, kultury i bezpieczeństwa publicznego.

Wnioski o przyznanie dotacji można składać do dnia 15 stycznia 2016 r.  w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, ul. Jezuicka 4a, pok. 9. Dodatkowe informacje ul. Jezuicka 2 pok. 05L (w podwórzu) oraz pod nr tel. 52 58 58 038, 52 58 58 493.

Szczegółowe informacje (wnioski i oświadczenie) można znaleźć TUTAJ.

Dofinansowanie demontażu i odbioru azbestu

(AP)