Archiwum aktualności 2015: listopad

Trwa przebudowa ul. Bydgoskich Olimpijczyków. Ułożona jest już kanalizacja. Wszystkie prace przy sprzyjającej pogodzie zakończą się w styczniu. Inwestycja kosztuje 2,8 mln zł.

Bydgoski Rower Aglomeracyjny cieszył się ogromną popularnością wśród mieszkańców. Łącznie, 28 tysięcy zarejestrowanych użytkowników wypożyczyło rower miejski ponad pół miliona razy, dokładnie 567 326.

Kończy się rozbudowa Węzła Zachodniego. Od 1 grudnia kierowcy w stronę centrum pojadą nowym mostem nad Kanałem Bydgoskim. Cała inwestycja kosztowała 37 mln zł.

Dziś uwaga na silne porywy wiatru.

Zapraszamy do udziału w Mikołajkowych targach pracy skierowanych do osób posiadających orzeczenie o niepełnosprawności.

Informujemy, że do dnia 15 stycznia 2016 r. można składać wnioski o dofinansowanie ww. zadań.

Mieszkańcy osiedli Bocianowo, Śródmieście i Stare miasto wskazali zadania, które zrealizowane zostaną w ramach czwartej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Urząd Miasta Bydgoszczy informuje, że do dnia 14 grudnia br., przyjmuje wnioski o dofinansowanie na likwidację ogrzewania węglowego i podłączenie obiektów do miejskiej sieci ciepłowniczej lub ich zastąpienie przez źródło o wyższej niż dotychczas sprawności wytwarzania ciepła (kotły olejowe, elektryczne, gazowe, pompy ciepła, kolektory słoneczne).

Oficjalnie zakończono przebudowę ulicy ks. Prałata Romualda Biniaka prowadzącą m.in. do hospicjum. Inwestycję zrealizowano w ramach programu Inicjatyw Lokalnych 25/75.

W szybkim tempie powstaje hala firmy SPX w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym. Wykonywane jest już ocieplenie i elewacja budynku. Gotowa jest też murowana konstrukcja części biurowej od strony ul. Frankego.

Zapraszamy do zapoznania się z listą wydarzeń zebraną przez Bydgoskie Centrum Informacji.

Wydane zostało już pozwolenie na budowę lodowiska nad brzegiem Brdy. Trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na wykonanie prac budowlanych. Obiekt stanie przy ul. Toruńskiej w sąsiedztwie hali „Łuczniczka”.

Trwają prace przy budowie węzła lepiej integrującego kolej i komunikację miejską na Leśnym. Wykonano już między innymi próby obciążeniowe nowego tunelu pod torami.

Miasto Bydgoszcz podczas gali XVI edycji konkursu Budowniczy Polskiego Sportu zostało wyróżnione tytułem „Sportowa Gmina 2015” oraz „Inwestor na medal”.

Jakie propozycje mają dziś instytucje kultury w mieście?

RZGW Inspektorat we Włocławku informuje, że dla potrzeb translokacji lodołamacza z Zalewu Włocławskiego do Torunia, w dniu 28 listopada 2015r. w godz. 4:00 do 12:00 następi zwiększony zrzut wody na dolna Wisłę, do około 1200 m3/sek.

Wolontariusze z bydgoskiego schroniska planują w ten sposób znaleźć swoim podopiecznym nowy dom.

Na Osiedlu Leśnym w ubiegłym roku wybudowano nowe alejki i oświetlenie. Teraz, w ramach kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, powstanie plac zabaw i siłownia.

W czwartek (26.11) w Bydgoskiej Alei Dębów odbyła się uroczystość oznaczenia dębu upamiętniającego Panów Jeremiego Przyborę i Jerzego Wasowskiego – współtwórców Kabaretu Starszych Panów.

Na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego powstał - jeden z pierwszych w Polsce - Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych.
Strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ]