Archiwum aktualności 2015: lipiec

Zgodnie z wynikami głosowania publiczności koncert 2.08.2015 roku zagra MARTA LUTRZYKOWSKA wraz ze swoim zespołem SPRING QUINTET.

Dokładnie rok temu w Szpitalu im. dr Jana Biziela urodziły się czworaczki: Adaś, Piotruś, Bartek i Michał. Prezydent Rafał Bruski złożył dziś życzenia dzieciom oraz poczwórnie uszczęśliwionym rodzicom.

Zapraszamy do zapoznania się z listą wybranych atrakcji, zebraną przez Bydgoskie Centrum Informacji.

W Katedrze Bydgoskiej remontowane jest zadaszenie znajdujące się nad nawą główną. Wartość prac szacowana jest na 1,1 mln zł. Remont jest możliwy między innymi dzięki wsparciu miasta oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W Bydgoszczy uporządkowany zostanie przebieg dróg krajowych i wojewódzkich. Umożliwi to lepszą organizację ruchu i ułatwi realizację inwestycji, m.in. budowę przedłużenia Trasy Uniwersyteckiej.

Film „11 minut” w reżyserii Jerzego Skolimowskiego zostanie zaprezentowany w Konkursie Głównym tegorocznego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Jest to olbrzymie wyróżnienie dla twórców filmu i polskiej kinematografii.

W najbliższy weekend (1-2.08) zobaczymy ile magii jest w naszym mieście. Do Bydgoszczy przybędą sympatycy sagii o młodym czarodzieju, Harrym Potterze.

Za dwa miesiące Bydgoskie Centrum Targowo – Wystawiennicze rozpocznie swoją regularną działalność. Centrum będzie miejscem organizowania konferencji, targów, spotkań biznesowych i koncertów.

Od środy 5 sierpnia rozpoczną się prace remontowe na ul. Wyzwolenia. W związku z tym wprowadzone zostaną czasowe zmiany tras linii autobusowych nr 65, 75, 81 i 33N. Projekt uwzględnia wcześniej sygnalizowane uwagi mieszkańców.

Bydgoszczanie chętnie biorą udział w sportowych wydarzeniach w naszym mieście. Dlatego zapraszamy na kolejny bieg, który odbędzie się 3 sierpnia w Leśnym Parku kultury i Wypoczynku.

Trwa remont kamienicy przy ulicy Długiej 58. To kolejny budynek, którego estetyka poprawi się dzięki wydanemu nakazowi przeprowadzenia prac.

Dziś tj. 29 lipca zmarł dr Jan Kulczyk, bydgoszczanin, uhonorowany autografem w Bydgoskiej Alei Autografów na ulicy Długiej.

Porządek obrad XXIII Sesji Rady Miasta kadencji 2014-2018.

Przypominamy, że do 7 sierpnia przyjmowane są propozycje zadań do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego 2016. Sprawdź, gdzie zostawić wypełniony formularz.

Na osiedlu Atrium przy ul. Gajowej rozpoczęło się wznoszenie ostatniego, czwartego budynku D. Do finału zmierzają też prace przy 12-kondygnacyjnym budynku C. W czerwcu rozpoczęły się tam prace przy instalacjach wewnętrznych.

Na nowym dworcu kończy się wykonywanie szklanej elewacji budynku głównego. Finiszują też prace na peronie 3a. Za miesiąc otwarcie nowych kas. Zapraszamy do obejrzenia najnowszych zdjęć z placu budowy.

W najbliższych dniach zaplanowano montaż ostatniego przęsła mostu nad Kanałem Bydgoskim. Do tej operacji zostanie wykorzystany dźwig o wysokości 60 m i udźwigu 160 ton.

Na finiszu są prace przy elewacji Polikliniki Centrum powstającej przy Centrum Onkologii. Szereg prac prowadzonych jest obecnie wewnątrz obiektu.

Kolejny plac zabaw powstanie w Śródmieściu. Na jego terenie przedszkola przy ul. Rejtana zostaną m.in. ustawione dodatkowe urządzenia.

Wczorajszy koncert (26 lipca) był jedyny w swoim rodzaju, gdyż został przygotowany specjalnie na potrzeby cyklu Rzeka Muzyki. Na pływającej scenie zagrali pianiści – Aleksandra Soboń-Wakarecy i Paweł Wakarecy oraz Agata Nowakowska-Gumiela i Tomasz Gumiela.
Strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ]