Archiwum aktualności 2015: kwiecień

Rozpoczynamy akcję Podbijania Bydgoszczy - zbieraj pieczątki i wygrywaj nagrody!

Przedstawiamy listę wydarzeń zebraną przez Bydgoskie Centrum Informacji.

Rozpoczęła się budowa hali przeglądowo – naprawczej zlokalizowanej na terenie pętli końcowej w rejonie ulicy Geodetów. Rozbudowany układ torowy tej pętli umożliwiał będzie „nocowanie” kilkunastu składów tramwajowych, rozpoczynających poranne kursy w kierunku centrum miasta.

Trwają prace przy dociepleniu konstrukcji nowego budynku głównego dworca. Rozebrano też część rusztowań. Następnie wykonywana będzie elewacja. Przebudowywane są nadal perony 3 i 3a.

Konkurs „100 na biznes”, który jest organizowany przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, Bydgoską Agencję Rozwoju Regionalnego oraz Fundusz Inwestycyjny AIP Seed Capital, wkracza w decydującą fazę. Autora najlepszego pomysłu czeka spotkanie z inwestorami.

Rozpoczęły się prace przy wykonywaniu elewacji dwóch charakterystycznych budynków przy rondzie Kujawskim. Wykonywane są one zarówno na budynku „Mozaika” oraz w galerii „Zielone Arkady”

W tradycyjną majówkę jedynie piłkarki KKP Bydgoszcz wybiegną na boisko i rozegrają bardzo ważne spotkanie z punktu widzenia ich dalszych losów w tabeli ekstraklasy. Jeszcze przed majowym weekendem zagrają siatkarki Pałacu.

Ruszył przetarg na remont kolejnych bydgoskich ulic. Drogowcy poszukują firm, które wykonają nowe nawierzchnie na Hetmańskiej, Gajowej i Unii Lubelskiej. Na ulicach Głowackiego i Kołobrzeskiej konieczna będzie wymiana podbudowy.

Wkrótce rozpisany zostanie przetarg na budowę ul. Konwaliowej na Miedzyniu. Inwestycja będzie realizowana przez mieszkańców i miasto w ramach programu „25/75”, który jest częścią budżetu obywatelskiego.

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski oraz radni miejscy zaapelowali do mieszkańców o wywieszenie biało-czerwonych flag i wyeksponowanie barw narodowych w czasie majowych świąt.

Dla tych, którzy majówkę zamierzają spędzić w Bydgoszczy, przygotowaliśmy „w pigułce” listę imprez i wydarzeń – nie tylko miejskich, jakie w tych dniach zorganizowane będą w mieście.

Z początkiem maja wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Poprawią one między innymi obsługę ogrodów działkowych oraz terenów rekreacyjnych.

Od kilku miesięcy liczba osób bezrobotnych w mieście i w powiecie bydgoskim stale spada. Wg oficjalnych danych na koniec marca br. stopa bezrobocia w Bydgoszczy wyniosła 7,3 proc., czyli była mniejsza niż w lutym (7,6 proc.). Oznacza to, że w ciągu miesiąca liczba bydgoszczan pozostających bez pracy zmalała aż o 526.

Gotowy jest plan zagospodarowania dla terenów w rejonie ul. Grussa w północnej części osiedla Eskulapa. W ten sposób zabezpieczony zostanie teren pod korytarz komunikacyjny umożliwiający dojazd na górny taras Fordonu. Trwają też prace nad projektem budowy ulicy Matki Teresy z Kalkuty.

W tym roku gotowy będzie kolejny budynek mini osiedla u zbiegu ulic Nakielskiej i Słonecznej. Trwają ostatnie prace przy elewacji.

Zakończyły się prace przy elewacji nowej części Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury. Działkę pod inwestycję przekazało miasto.

Porządek obrad XI Sesji Rady Miasta kadencji 2014-2018.

W ciągu ostatnich tygodni drogowcy wymienili oprawy 2300 bydgoskich latarni. Dzięki nowoczesnemu, energooszczędnemu oświetleniu LED miasto ma szanse na duże oszczędności.

Trzy dni po zdobyciu srebrnych medali mistrzostw Polski, koszykarki Artego Bydgoszcz w ratuszu spotkały się z prezydentem Rafałem Bruskim.

4 maja rozpocznie się remont torowiska tramwajowego wzdłuż ul. Wojska Polskiego na Kapuściskach. Prace obejmą też modernizację przejazdów przy skrzyżowaniu z ul. Planu 6-letniego.
Strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]