Archiwum aktualności 2015: czerwiec

Kolejny plac zabaw w Śródmieściu zostanie zmodernizowany. Na terenie przedszkola przy ul. Rejtana zostaną m.in. ustawione nowe urządzenia.

Na finiszu są prace przy elewacji Polikliniki Centrum powstającej przy Centrum Onkologii. Szereg prac prowadzonych jest obecnie wewnątrz obiektu.

Bydgoska Rada Seniorów, Miejskie Centrum Kultury, Stowarzyszenie „Z Potrzeby serca” oraz bydgoskie Uniwersytety Trzeciego Wieku tradycyjne zorganizowali marsz kapeluszowy połączony z juwenaliami bydgoskich UTW.

Były dyrektor Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki, który kierował bydgoską sceną przez blisko osiem lat, odebrał od Prezydenta Bronisława Komorowskiego odznaczenie za zasługi w działalności twórczej i artystycznej.

Przy ulicy Kanarkowej na Osowej Górze zostanie doposażony plac zabaw. Nowe urządzenia sfinansowane zostaną z budżetu obywatelskiego.

W Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym trwa budowa hal dla firm Baumat i Doka. Największą komercyjną inwestycją stała się jednak rozbudowa firmy SPX.

Dzięki „biletowi nowego pasażera” na korzystanie z transportu publicznego w czerwcu zdecydowało się 930 osób.

Trasa Uniwersytecka zyskała wyróżnienie w konkursie i tytuł „Budowy roku”. Wykonawcy zostali nagrodzeni w konkursie organizowanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju oraz Główny Urząd Nadzoru Budowlanego.

W dniach 2-4 lipca odbędzie się ósma edycja Busker Fest, czyli festiwalu artystów ulicznych.

W budynkach przy ul. Leśnej 19-21 trwają już prace nad elewacją. Inwestycja jest częścią dużego projektu deweloperskiego na osiedlu Leśnym. W dwóch budynkach zaprojektowano łącznie 144 mieszkań.

W środę (1 lipca) prezydent Rafał Bruski zaprezentował plany miasta dotyczące przyszłości Żużlowego Klubu Sportowego Polonia Bydgoszcz S.A.

Od wczoraj (1 lipca) na Starym Rynku w czasie największych upałów działać będzie kurtyna wodna. Urządzenie w obsługiwane jest przez pracowników Miejskich Wodociągów i Kanalizacji.

Za dwa miesiące zakończy się rozbudowa Galerii Pomorskiej. Trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynku. Porządkowany jest też plac przed obiektem.

Od dziś (1 lipca) zdecydowanie poprawi się dojazd do BPPT oraz osiedla Łęgnowo. Bydgoscy drogowcy będą zarządzać ulicami na terenie dawnych zakładów „Zachem”. Do końca roku planowane jest przejęcie drogowej infrastruktury na własność.

Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego w ramach tego projektu w partnerstwie z firmą Atos IT Services, WSG w Bydgoszczy oraz Stowarzyszeniem Project Management Institute – Poland Chapter zorganizowała warsztaty z zarządzania projektami.

Powiatowy Urząd Pracy w Bydgoszczy znalazł się w gronie dziesięciu uczestników, którzy biorą udział w seminarium dotyczącym spraw społecznych, zorganizowanym w Brukseli przez stowarzyszenie Eurocities.

Wydarzenie to cieszy się ogromnym, międzynarodowym uznaniem. Ceremonia wręczenia nagród i wystawa mają miejsce w Kragujewcu – mieście partnerskim Bydgoszczy.

24 zespoły z 14 państw– tak zapowiadają się tegoroczne, XXXVIII Bydgoskie Impresje Muzyczne. Dziś (30/06) tradycyjnie powitano w ratuszu kierowników zespołów.

To wyjątkowy projekt Bydgoskiej Kroniki Filmowej związany z naszym miastem. Zachęcamy mieszkańców to przejrzenia domowych archiwów!

W galerii Zielone Arkady trwają kolejne prace przy elewacji i wejściach. Z „kryształu” od strony zachodniej będzie można podziwiać panoramę centrum miasta.
Strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ]