Aktualności 2014: wrzesień

W środę (1 pażdziernika) podczas oficjalnej inauguracji roku akademickiego 2014/2015 oraz koncertu z okazji jubileuszu uczelni, prezydent Rafał Bruski nagrodził zasłużonych wykładowców.

W przyszłym roku miasto dysponować będzie dokumentacją, która umożliwi rozpoczęcie pierwszych prac budowlanych w Starym Fordonie. Główny nacisk położony zostanie na stworzenie sieci ulic i ciągów pieszo-rowerowych, które poprawią dostępność nabrzeża.

Drogowcy zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców zainstalują dwie pary progów zwalniających na końcowym odcinku ul. Baczyńskiego. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach programu 5/6, który jest częścią budżetu obywatelskiego.

Potężny dźwig pojawił się na rozbudowywanym węźle zachodnim. 500 – tonowy żuraw będzie wykorzystany przy budowie zachodniej części kolejowego wiaduktu. Bez trudu przeniesie wcześniej przygotowane 100-tonowe prefabrykaty. Widowiskowe prace zakończą się w połowie przyszłego tygodnia.

"Nad Kanałem zakwitają nenufary" – pod taką nazwą w sobotę (4 października) plenerowe działania artystyczne zorganizuje m.in. Pałac Młodzieży.

Trwa modernizacja obiektów sportowych przy ul. Sielskiej w Fordonie. Na głównym boisku powstaje nowa bieżnia 4–torowa okólna oraz bieżnia prosta 6-torowa wraz ze skocznią w dal. Modernizowane jest też boisko treningowe. Inwestycja kosztuje 3,3 mln zł

W związku z postulatami Stowarzyszenia Mieszkańców Ulicy Augusta Cieszkowskiego dotyczącymi rewitalizacji ulicy, dziś, tj. 1 października br. Prezydent Rafał Bruski spotkał się w Ratuszu z przedstawicielami Stowarzyszenia.

Już tylko 10 chętnych brakuje, by przekroczyć 1 000 osób gotowych do startu w Półmaratonie. To wyśmienity wynik, tym bardziej, że do imprezy pozostały jeszcze ponad dwa tygodnie.

Przy ul. Podmiejskiej 4 (Osowa Góra) otwarto nowy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. To trzeci taki punkt na terenie miasta.

Rozstrzygnięty został przetarg na rower aglomeracyjny. Wiosną powstanie sieć wypożyczalni, która ułatwi poruszanie się po Bydgoszczy i okolicach na dwóch kołach. Inwestycja będzie w ciągu trzech lat kosztować ponad 3,6 mln zł.

Trwa opracowywanie dokumentacji projektowej niezbędnej do rozpoczęcia budowy nowej szkoły w Fordonie. Miasto gotową dokumentacją będzie dysponowało z początkiem przyszłego roku. Otworzy to drogę do ogłoszenia przetargu na prace budowlane.

Kolejne prywatne firmy dołączają do programu. Już 83 partnerów prywatnych udziela na co dzień zniżek rodzinom z minimum trójką dzieci.

Od 1 do 17 października w „Sali Królewskiej. Bernardyna” Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy będzie można obejrzeć wystawę 5 starodruków z Biblioteki Bernardynów.

Rozpisany został przetarg na kolejne nasadzenia przy bydgoskich ulicach. Wiosną zazielenią się między innymi ulice Śródmieścia i nowe tereny rekreacyjne na Górzyskowie.

W środę (1 października) w Miejskim Centrum Kultury obchodzono uroczystość związaną z 25-leciem Oddziału Związku Sybiraków w Bydgoszczy.

Jest już gotowa koncepcja programowo – przestrzenna krytego lodowiska! Opracowanie zostanie przekazane do Rady ds. Estetyki i po jej opinii Miasto przystąpi do ogłoszenia przetargu na realizację inwestycji.

„Wolna Trybuna”, „Klątwa, odcinki z czasu beznadziei”, „Dolce Vita” – to tylko niektóre ze spektakli, które zagoszczą na deskach Teatru Polskiego w Bydgoszczy w ramach Festiwalu Prapremier.

W środę, 1 października, otwarty zostanie trzeci na terenie miasta Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Zlokalizowany został przy ul. Podmiejskiej 4 (Osowa Góra).

Sfinalizowane zostało przekazanie Diecezji Bydgoskiej budynku przy ul. Nowodworskiej 23a na preferencyjnych warunkach. Nieruchomość pozwoli na lepsze funkcjonowanie Zespołu Szkół Katolickich - Pomnika Jana Pawła II.

Podczas wtorkowej (30.09) uroczystości w Dworze Artusa wyróżniający się funkcjonariusze otrzymali awanse na wyższe stopnie służbowe.
Strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]