Archiwum aktualności 2014: styczeń

Jubileuszowy, 10. międzynarodowy mityng Pedro’s Cup jest wyjątkowy pod każdym względem. Po raz pierwszy poprzedziła go rywalizacja bydgoskich szkół.

Oto propozycje przygotowane przez Bydgoskie Centrum Informacji.

Polskie Koleje Państwowe rozpisały przetarg na budowę nowego dworca Bydgoszcz Główna. Oferty firm zostaną otwarte 24 lutego. Pierwszy najważniejszy etap prac zakończy się w ciągu 18 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Trwają ostatnie przygotowania do 10. międzynarodowego mityngu Pedro’s Cup. Tegoroczna, jubileuszowa edycja zawodów rozpocznie się w piątek (31 stycznia) w hali „Łuczniczka”.

W dniach 3.02-7.02 br., 380 dzieci pod opieką wychowawców, profilaktyków i instruktorów zajęciowych uczestniczyć będzie w zimowych półkoloniach profilaktycznych, zorganizowanych przez Urząd Miasta Bydgoszczy na terenie dziesięciu miejskich placówek oświatowych.

Organizujesz przedsięwzięcie w przestrzeni publicznej, które promuje nasze miasto? Planujesz imprezę sportową? Masz pomysł na promocję Bydgoszczy? Wypełnij wniosek i rozpocznij współpracę z Urzędem Miasta Bydgoszczy.

Na razie nie ma większej liczby zgłoszeń o uszkodzonych nawierzchniach na bydgoskich ulicach. ZDMiKP przygotowuje się już jednak do większej liczby remontów cząstkowych oraz wykonania latem i jesienią rekordowej liczby nakładek.

Bydgoskie Centrum Informacji przy ul. Niedźwiedzia, w samym centrum miasta – to miejsce, przez które w 2013 r. przewinęło się ponad 33 tys. osób, zarówno mieszkańców, jak i turystów, w tym ponad 3 tys. gości z zagranicy.

Wzorem lat ubiegłych w czasie zbliżających się ferii zimowych uczniowie szkół prowadzonych przez miasto Bydgoszcz będą mogli bezpłatnie korzystać z basenów szkolnych i lodowiska w Fordonie.

Będzie to już czwarta okazja do zmierzenia się z dystansem 5 km. Elektroniczne zapisy trwają do końca dnia w czwartek, 30.01. Po tym terminie będzie można zapisać się tylko w biurze zawodów.

Bydgoszcz znalazła się w pierwszej dziesiątce miast, które najchętniej odwiedzają turyści – informuje portal podróżniczy TripAdvisor.

Zwracamy się do wszystkich sił społecznych na Ukrainie o zapewnienie pokojowego przebiegu demonstracji i w pełni solidaryzujemy się z walczącymi o prawo do samostanowienia- apelują radni.

Mirosław Jagodziński, dyrektor bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, podczas Sesji Rady Miasta przedstawił aktualny stan przygotowania inwestycji.

Podczas Sesji Rady Miasta jednogłośnie przyjęto uchwałę dotyczącą porozumienia o współpracy pomiędzy miastami i gminami tworzącymi Miejski Obszar Funkcjonalny Bydgoszczy i Miejski Obszar Funkcjonalny Torunia na rzecz realizacji zadań w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Na 27 krajów UE Polska zajmuje 22. miejsce w zakresie recyklingu odpadów. Zmianie tej niekorzystnej sytuacji służyć ma wprowadzony w całym kraju od 1 lipca ub.r. nowy system gospodarowania odpadami. Aż 97 proc. bydgoszczan zadeklarowało prowadzenie selektywnej zbiórki.

Tematem wykładów będą nowoczesne metody współczesnej onkologii, zdrowy styl życia oraz aktywność ruchowa. Podczas spotkania panie będą mogły wykonać bezpłatne badania profilaktyczne.

Bydgoszcz na fali – to siódmy z 15 programów zapisanych w Strategii Rozwoju Bydgoszczy do 2030 r.

Logo ma urlop – to konkurs, który latem cieszył się sporą popularnością wśród wypoczywających w różnych zakątkach świata bydgoszczan. Teraz ogłaszamy jego zimową odsłonę. Cenne nagrody czekają!

Jednostka ta jest trzecim po Centrum Szkolenia Sił Połączonych i Batalionie Łączności ośrodkiem NATO w Bydgoszczy.

Miejskie Centrum Kultury i Bydgoska Rada Seniorów zapraszają na nowy cykl wykładów połączonych z warsztatami skierowanymi (nie tylko) do starszego pokolenia.
Strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ]