Archiwum aktualności 2014: sierpień

Odliczamy dni do FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014. Podczas trwania zawodów, na parkingu przy hali Łuczniczka, umieszczony zostanie telebim za pośrednictwem którego mieszkańcy będą mogli oglądać mecze najlepszych siatkarskich reprezentacji.

Wraz z początkiem roku szkolnego, czyli od poniedziałku, 1 września, nastąpią zmiany w funkcjonowaniu komunikacji publicznej w mieście. Również wraz z początkiem września zamknięta dla ruchu kołowego i tramwajowego zostanie ul. Gdańska (od ul. Chodkiewicza do Kamiennej).

Przedstawiamy listę wydarzeń zebraną przez Bydgoskie Centrum Informacji.

W odpowiedzi na liczne pytania i mając na uwadze istotę tematu, przedstawiamy komunikat miasta w sprawie dostaw wody dla mieszkańców Łęgnowa-Wieś.

Trwa realizacja jednej z najważniejszych inwestycji w mieście. W piątek (29.09) prezydent Rafał Bruski uczestniczył w uroczystości wmurowania Kamienia Węgielnego pod budowę Dworca PKP.

Trwają prace budowlane przy układzie komunikacyjnym wokół przyszłego sklepu IKEA. Wiemy też, jak będzie wyglądał bydgoski sklep szwedzkiego koncernu oraz ilu pracowników zatrudni.

3-5 października br. po raz drugi zapraszamy do wspólnej akcji miasta Bydgoszcz i Radia Plus „Bydgoszcz za pół ceny”. W ubiegłorocznej edycji uczestniczyło ponad 100 firm. Liczymy, ze w tym roku będzie nas jeszcze więcej.

W poniedziałek (1 września) dla blisko 42 tysięcy uczniów w ponad 100 bydgoskich placówkach rozpocznie się rok szkolny 2014/2015.

W piątek (29 sierpnia) prezydent Rafał Bruski wziął udział w obchodach zorganizowanych z okazji Dnia Straży Miejskiej. Tradycją jest, że podczas corocznego święta Straży Miejskiej odbywa się wręczenie Medali Prezydenta, nagród oraz decyzji o awansach zawodowych.

W poniedziałek (1 września) panie w wieku 50-69 lat będą mogły wykonać bezpłatne badanie mammograficzne.

Co roku pod koniec sierpnia wspólnie żegnamy lato w Myślęcinku. Tym razem rozrywkę zapewni m.in. Fundacja NOWE POKOLENIE, która organizuje IX Ogólnopolski Festiwal Radosnych Serc.

W Pałacu Młodzieży w czwartek, 28 sierpnia, odbyła się inaugurująca nowy rok szkolny narada dyrektorów bydgoskich placówek oświatowych.

Wyjątkowe święto obchodzono przed pomnikiem „Lotników Ziemi Bydgoskiej poległych na frontach II Wojny Światowej” na bydgoskim Błoniu.

W czwartek, tj. 28 sierpnia, prezydent Rafał Bruski i Prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Eugeniusz Nowak, podpisali umowę powołującą „Akademię Młodych Orłów”.

Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny Sp. z o.o. zawarł umowę ostatecznej sprzedaży nieruchomości z firmą SPX Flow Technology Poland Sp. z o.o. Na liczącej ponad 10 ha działce powstanie zakład, w którym pracę znajdzie co najmniej 200 osób.

Miasto ogłosiło przetarg polegający m.in. na wykonaniu nowych nasadzeń na terenie ulic: Staszica, Piotrowskiego, Powstańców Wielkopolskich, Konopnej i Jagiellońskiej. Nowe drzewa mają pojawić się do 15 listopada br.

Kujawsko-Pomorskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych serdecznie zaprasza dorosłych i dzieci do wzięcia udziału w II Bydgoskim Festiwalu Organizacji Pozarządowych.

W środę (27 sierpnia) w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy odbyła się uroczystość wręczenia aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Akty wręczył prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Do 6 września trwa nabór wniosków na zajęcia pozaszkolne Pałacu Młodzieży.

Tak zgodnie dyrektorzy Teatru Polskiego im. Heronima Konieczki w Bydgoszczy, odchodzący Paweł Łysak i nowo powołany Paweł Wodziński, określają to, co czeka bydgoską placówkę. Zmiany zachodzić będą płynnie, podobnie jak przekazanie fotela dyrektora.
Strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ]