Uwaga! To jest archiwalna wersja strony - nie jest na bieżąco uzupełniana i może zawierać nieaktualne dane.
Aktualna strona Urzędu Miasta Bydgoszczy znajduje się pod adresem www.bydgoszcz.pl
PL PL EN EN
logo.jpg
Wybierz, aby wyszukać w portalu  w portalu
Wybierz, aby wyszukać na planie  na planie
Urząd Miasta Bydgoszczy
ul. Jezuicka 1
85-102 Bydgoszcz
tel. 52 58 58 913

Bezpłatna infolinia z telefonów stacjonarnych
800-800-404

Zadzwoń przez Skype:

napisz do Sprawny Urząd
   Archiwum aktualności 2014: październik
   
Bydgoszcz została po raz kolejny wyróżniona certyfikatem „Samorządowy Lider Edukacji”, natomiast Prezydent Bydgoszczy otrzymał zaszczytny tytuł „Mecenas wiedzy”.
   
Przedstawiamy listę propozycji zebraną przez Bydgoskie Centrum Informacji.
   
W dniu 30 października po raz drugi zebrała się komisja konkursowa na stanowisko dyrektora Galerii Miejskiej bwa. Komisja – po spotkaniu z kandydatami i dyskusji – zarekomendowała prezydentowi miasta kandydaturę Wacława Kuczmy.
   
Co roku, przed Dniem Wszystkich Świętych, na grobach i w miejscach upamiętniających zasłużonych bydgoszczan oraz w miejscach pamięci narodowej zapłonęły znicze na znak naszej pamięci o tych, którzy odeszli.
   
1 listopada zmieni się organizacja ruchu przy wielu bydgoskich cmentarzach. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej wytyczy tymczasowe buspasy, utworzy specjalne linie oraz zapewni dodatkowe miejsca parkingowe. Sprawdź jak poruszać się po Bydgoszczy w najbliższy weekend.
   
W Katowicach rozdano Ekolaury Polskiej Izby Ekologii. W kategorii „edukacja ekologiczna” statuetkę otrzymała Bydgoszcz. Kapituła doceniła nasze miasto za budowę Centrum Demonstracyjnego Odnawialnych Źródeł Energii przy Zespole Szkół Mechanicznych nr 2.
   
W szybkim tempie w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym powstaje nowoczesna elektrociepłownia. Wraz z tą inwestycją w kompleksie przy ul. Prądocińskiej budowana jest także kompostowania. Zobacz co dzieje się na placu budowy.
   
Remont ul. Brzozowej kończy pakiet tegorocznych modernizacji i remontów ulic. W 2014 roku udało się wyremontować ponad 20 odcinków miejskich dróg. To rekordowa liczba w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Prace te nie licząc dużych inwestycji kosztowały blisko 14 mln.
   
Na ul. Sardynkowej 7 (Osowa Góra) znajduje się trzecia – po ul. Duracza w Fordonie i ul. Grudziądzkiej w Śródmieściu – stacja meteorologiczna w Bydgoszczy.
   
Trwa remont śluzy miejskiej przy ul. Marcinkowskiego. Miasto na wniosek Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku pomogło uzgodnić ostateczny kształt drogi dojazdowej. Pozwoli to kontynuować prace zmierzające do rewitalizacji Bydgoskiego węzła wodnego finansowane z budżetu centralnego.
   
Prezydent Rafał Bruski ogłasza konkurs pn. „Nagroda Prezydenta Miasta Bydgoszczy za pracę inżynierską, licencjacką, magisterską lub doktorską związaną z Bydgoszczą” obronioną w roku akademickim 2013/2014.
   
Dzięki budżetowi obywatelskiemu na osiedlu Tatrzańskim wypięknieje kolejny skwer. Na rogu ul. Pelplińskiej oraz Lawinowej utwardzone zostaną alejki, a plac pomiędzy parkingiem i ulicą zyska dodatkowe oświetlenie. Wyłoniony został już wykonawca zadania.
   
W czwartek (30/10) prezydent Rafał Bruski spotkał się z Konsulem Generalnym Chińskiej Republik Ludowej Panią Yuanyuan Liu.
   
Ruszyła procedura związana z wyborem wykonawcy, który zbuduje i wyposaży plac zabaw na Siernieczku. Nowe miejsce do rekreacji powinno być gotowe za dwa miesiące.
   
Świetlica będzie służyła nie tylko uczniom, będzie również miejscem spotkań z rodzicami. Tam będą odbywały się wszystkie kameralne imprezy: przedstawienia teatralne, wieczorki poezji, głośne czytanie dzieci i dorosłych.
   
W ramach inauguracji jazd testowych, pasażerów będzie woził nowoczesny Swing wyprodukowany przez PESA Bydgoszcz SA.
   
Trwa rozbudowa węzła drogowego wokół powstającego sklepu IKEA. Rozpoczęła się już budowa nowych wiaduktów w ciągu ul. Fordońskiej. Wcześniej zbudowano dwie nowe łącznice
   
Konferencja "Klaster informatyczny. W poszukiwaniu skutecznych rozwiązań budowy przewagi konkurencyjnej" odbyła się w środę (29 października).
   
Czytaj więcej...
   
Trwa remont bydgoskich mostów i uliczek na Starym Mieście. Inwestycja jest warta blisko 10 mln złotych. Na moście Sulimy-Kamińskiego montowane są pierwsze stylowe balustrady.
Strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ]

    For tourists -> Bydgoszcz Information Centre

    For business -> The Office of Investor Service and Enterprise