Aktualności 2014: maj

Wzrost zatrudnienia związany z rozwoju firm zapowiadają najwięksi pracodawcy w Bydgoszczy: oddział firmy Atos It Services oraz PESA Bydgoszcz SA. Dzięki takim pracodawcom Bydgoszcz odnotowuje stały spadek osób bezrobotnych.

Przedstawiamy propozycje zebrane przez Bydgoskie Centrum Informacji.

Maksym Mazuryk wystąpi 2 czerwca podczas XIV EFL w Bydgoszczy dzięki pięknemu gestowi naszego mistrza Pawła Wojciechowskiego. Zawiszanin pożyczy Ukraińcowi swoje tyczki. Sprzęt Mazuryka został zniszczony podczas bombardowania Doniecka. W sobotę nad Brdę dotrze największa gwiazda imprezy, Amerykanka Lolo Jones.

W piątek, 30 maja, na terenie Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 2 oficjalnie otwarto VIII międzynarodową wystawę „Wszystko dla Lotnictwa” Air Fair 2014.

VI METROPOLIA BYDGOSZCZ MARATON MTB 2014 to ogólnopolska impreza sportowo rozgrywana na terenach leśnych Puszczy Bydgoskiej położonej pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem.

Na 15 czerwca br. drogowcy zapowiadają zmianę organizacji ruchu na ul. Korfantego w związku z prowadzonymi tam pracami przy budowie linii tramwajowej do Fordonu.

30 maja Joint Force Trainning Centre (Centrum Szkolenia Sił Połączonych), z okazji swojego 10-lecia istnienia, otwiera się na bydgoszczan. Wspólne świętowanie odbędzie się na Starym Rynku i na Wyspie Młyńskiej.

W dniach 27-30 maja 2014 r. Bydgoski Klaster Przemysłowy uczestniczy w XVIII Międzynarodowych Targach Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy, które odbywają się w Kielcach.

Podczas czwartkowego (29 maja) spotkania podpisano umowę na dofinansowanie projektu pn. „Budowa ścieżek rowerowych w powiecie bydgoskim, chełmińskim i mieście Bydgoszcz”.

W niedzielę (1 czerwca) dla najmłodszych mieszkańców przygotowano mnóstwo atrakcji!

W najbliższy weekend czeka nas impreza w stylu włoskim. W niedzielę (1 czerwca) wystąpią: Paweł Wróbel, Anna Maria Adamiak, Magdalena Chmielecka oraz Mirosław Feldgebel.

Spółka PKP podpisała umowę z wykonawcą nowego dworca Bydgoszcz Główna. Łączna wartość realizowanego projektu to ok. 197 mln zł. Dziś zostanie przekazany plac budowy. W czerwcu ruszają prace.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych dotyczących projektów dokumentów kluczowych dla Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Bydgosko-Toruńskiego Obszaru Funkcjonalnego.

W ratuszu z zastępcą prezydenta Bydgoszczy Grażyną Ciemniak w czwartek, 29 maja, spotkali się uczestnicy projektu Comenius (Uczenie się przez całe życie) realizowanego przez SP nr 4.

W czwartek, 29 maja, prezydent Rafał Bruski spotkał się z beneficjentami programu 25/75.

9 czerwca Obywatelska Rada Kultury zaprasza do Miejskiego Centrum Kultury na otwarte spotkanie, które ma na nowo otworzyć debatę nad wyzwaniami stojącymi przed bydgoską kulturą.

W dniach 26-29 maja w 2014 r. w Bydgoszczy Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. wraz z Inspektoratem Wsparcia Sił Zbrojnych zorganizowały European Maintenance Symposium (EMS).

Towarzystwo Inicjatyw Kulturalnych wraz Urzędem Miasta Bydgoszczy ogłaszają konkurs, którego celem jest ekspozycja dziejów i walorów Kanału Bydgoskiego.

Zapraszamy miłośników jazdy na rolkach do udziału w Zawodach Wrotkarskich „Roll - Park”, które odbędą się 8 czerwca 2014 r. na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.

W czerwcu zacznie się montaż stalowych dźwigarów tramwajowej estakady nad stacją Bydgoszcz Wschód. Sprawdź co dzieje się na największym placu budowy w Bydgoszczy, gdzie powstaje 10-kilometrowe torowisko do dzielnicy Fordon.
Strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ]