Archiwum aktualności 2014: luty

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski oraz Rada Działalności Pożytku Publicznego Miasta Bydgoszczy apeluje do mieszkańców o przekazanie 1 proc. swojego podatku dochodowego za 2013 r. na rzecz bydgoskich organizacji pożytku publicznego.

Oto propozycje przygotowane przez Bydgoskie Centrum Informacji.

Projekt "Długa rozmowa" realizowany przez Urząd Miasta Bydgoszczy to kolejny pomysł na promocję jednej z najstarszych ulic w mieście. Projekt jest częścią stałego współdziałania Prezydenta Miasta oraz przedsiębiorców z ul. Długiej.

W Bydgoszczy powstanie nowy szlak turystyczny. Jednak nie będą to jedynie kolejne tablice i oznakowana trasa. Powstaje markowy produkt, który ma szansę przyciągnąć kolejnych turystów zainteresowanych zabytkami techniki.

W przededniu Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w miejscach im poświęconych na terenie Bydgoszczy, złożono kwiaty i zapalono znicze od bydgoszczan. Niestety, nie wszyscy godnie uczcili pamięć bohaterów.

Kolejne spotykanie odbędzie się w niedzielę, 2 marca, w godz. 11.00-15.00 w klubie Mózg. Organizatorzy przewidują łącznie około 20 stoisk.

Na finiszu jest rewitalizacja bulwarów pomiędzy mostem Królowej Jadwigi oraz mostami Solidarności. Bydgoszczanie zyskają kolejne miejsce wypoczynku. Przy zabytkowej wyeksponowanej śluzie wkrótce uruchomiona zostanie też nowa fontanna.

Od soboty (1 marca) autobusy linii nr 93 i 94 zmienią numery na odpowiednio 83 i 84. To pierwszy etap znaczących zmian w komunikacji autobusowej. Za dwa miesiące prawdopodobnie uruchomione zostaną nowe linie podmiejskie obsługujące gminy Osielsko i Białe Błota.

Jednym z założeń Strategii Rozwoju Edukacji Miasta Bydgoszczy na lata 2013-2020 było rozbudowanie i wdrożenie miejskiego programu wspierania ucznia zdolnego.

Niewątpliwie nadchodzący tydzień upłynie pod znakiem ważnych wydarzeń muzycznych. Zagrają: KAPITAL, STARA RZEKA i X-NAVI:ET i ŁAKI ŁAN.

Podczas środowej sesji (26.02) radni przystali na propozycję prezydenta Rafała Bruskiego o rozszerzeniu o osoby głuchonieme grona uprawnionych do bezpłatnych przejazdów komunikacją publiczną w Bydgoszczy.

Odpowiedzi na publiczne zaproszenie do negocjacji w sprawie nabycia udziałów spółki Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej sp. z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zajmować się będzie prowadzeniem procesu inwestycyjnego oraz zarządzaniem obiektem po jego realizacji.

Na ręce prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego nadeszło pismo z podziękowaniami za gesty solidarności z narodem ukraińskim podpisane przez Oleha Babayeva, prezydenta naszego partnerskiego miasta na Ukrainie, Krzemieńczuka.

W najnowszym numerze tygodnika „Polityka” ukazał się obszerny, ośmiostronicowy materiał poświęcony Bydgoszczy.

Trwa budowa nowych wielopoziomowych parkingów w Bydgoszczy. Do kilku istniejących dołączą dwa kolejne dwa obiekty na Starym Mieście oraz przy Galerii Pomorskiej.

Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego Sp. z o.o. wraz z Kancelarią Ostrowski i Wspólnicy zaprasza na bezpłatne seminarium pt. „Windykacja należności cywilnoprawnych”.

Projekt o nazwie "Silence Speaks For Me" zespołu "Blackberry Hill" to połączenie malarstwa z muzyką. Utwory zostały samodzielnie skomponowane, zaaranżowane oraz zrealizowane.

Od grudnia 2013 roku na terenie Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy rozpędu nabiera inicjatywa zapoczątkowana przez grupę fascynatów design thinking.

Regionalne Centrum Innowacyjności przy Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym oraz Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zapraszają do udziału w bezpłatnym seminarium pt. „Innowacyjność w branży budowlanej – ocena stanu obecnego, perspektywy i pomysły na przyszłość”.
Strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ]