Archiwum aktualności 2014: listopad

Aż 300 pracowników jest zaangażowanych przy budowie nowego dworca. Wznoszą oni budynek główny, pracują nad restylizacją dworca wyspowego i przebudowują perony.

Przedstawiamy listę atrakcji zebraną przez Bydgoskie Centrum Informacji.

Ruszają pierwsze prace przy zagospodarowaniu kolejnego fragmentu terenów pomiędzy ulicami Kossaka i Gersona. Po parkingu dobudowany zostanie plac zabaw, wybieg dla psów (kynopark). Prace są finansowane w oparciu o budżet obywatelski.

Działania Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego przykładem dobrych praktyk w zakresie efektywnego modelu współpracy gospodarczej w regionie - przedsięwzięcia podejmowane przez miejska spółkę zostały dostrzeżone podczas Festiwalu Promocji Gospodarczej Warmii i Mazur.

Kończą się prace przy nowych budynkach na rogu ul. Mostowej i Starego Rynku. Zaczynają w nich działać pierwsze sklepy i biura. Zakończyła się także przebudowa ul. Mostowej na odcinku od Starego Rynku do Grodzkiej.

W tę niedzielę, 30 listopada, kolejny Zygzak, czyli Zabawowy Klub Filmowy Malucha. Jak zawsze: polskie bajki, a ich bohaterem tym razem będzie miś, który kilka dni temu obchodził swoje święto.

Nowa estakada o długości 545 metrów stanie się największym obiektem inżynieryjnym w Bydgoszczy. To kolejny obiekt po moście Wł. Jagiełły, który dedykowany będzie pojazdom komunikacji miejskiej oraz pojazdom uprzywilejowanym.

200 miejsc pracy dla specjalistów z branży hydrologicznej, prestiż oraz łatwiejsze pozyskiwanie funduszy unijnych na rewitalizację szlaków wodnych - to tylko część korzyści jakie przyniesie utworzenie Zarządu Dorzecza Wisły w Bydgoszczy.

W dniu 26 listopada 2014 roku firma MODUS Przedsiębiorstwo Odzieżowe S.A. zakupiło od Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego działkę o powierzchni 1 ha, na której inwestor wybuduje około 3 000 m2 hali produkcyjnej. W związku ze stałym rozwojem firmy podjęto decyzję o budowie nowego zakładu.

Zarząd dróg podsumował funkcjonowania nowych linii międzygminnych. Praktycznie co miesiąc w autobusach nr 91, 93 i 94 notowany jest wzrost liczby pasażerów.

Trwają remonty zabytkowych obiektów, których właściciele korzystają z dotacji konserwatorskich. Równocześnie nadzór budowlany wydaje kolejne nakazy remontów. W przyszłym roku na skuteczne przedsięwzięcia podnoszące estetykę miasta wydamy ponad ćwierć miliona złotych więcej. Komunalna spółka ADM również przeprowadzi więcej remontów.

Bydgoska Gala Taneczna i światowej klasy tancerze otworzą w sobotę, 29 listopada, Klub Sportowy Polski Taniec. Klub prowadzony przez Stowarzyszenie powstał w Bydgoszczy przy ulicy Grunwaldzkiej 227.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland i MTV Staying Alive Foundation zapraszają w najbliższą sobotę 29.11.2014 r. na wydarzenie tramwaj zwany pożądaniem.

Wybrana została najkorzystniejsza oferta w przetargu na budowę ul. Nowokieleckiej, która połączy Nowotoruńską z Chemiczną. Nowa arteria ma być przejezdna w połowie przyszłego roku. Inwestycja będzie kosztować 7,89 mln zł.

Tegoroczna, VII edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości dobiegła końca. Na całym świecie miliony uczniów, studentów, absolwentów oraz osób zamierzających założyć własną firmę uczestniczyło w szkoleniach, warsztatach i konferencjach.

Zmienia się układ linii komunikacyjnych. Od 1 grudnia planowane jest przywrócenie ruchu tramwajowego (linie 1 i 2) do pętli Las Gdański. Sprawdź jakie zmiany zaszły w komunikacji w ciągu ostatnich lat.

27 listopada 2014 podczas XV spotkania Startup Mixer ogłoszony zostanie konkurs „100 na biznes".

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. M. Omilanowska podczas wizyty w Bydgoszczy odwiedziła Młyny Rothera oraz parafię katedralną pw. św. Marcina i Mikołaja.

W ratuszu nagrodzono inicjatywy kulturalne oraz zespoły i grupy artystyczne działające w jednostkach oświatowych prowadzonych przez miasto Bydgoszcz.

W przyszłym roku ZDMiKP planuje wymianę nawierzchni na kilkunastu kolejnych ulicach w Bydgoszczy. Plany dotyczą m.in.: al. Jana Pawła II, ulicy Bydgoskiej w Starym Fordonie, Mickiewicza w Śródmieściu i Saperów na Jachcicach.
Strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ]