Archiwum aktualności 2014: lipiec

W tym tygodniu odbył się pogrzeb Oleha Babayeva, mera Krzemieńczuka, miasta partnerskiego Bydgoszczy. Kondolencje ukraińskim przyjaciołom – za pośrednictwem Internetu – złożył prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

W związku z organizacją dwóch dużych imprez sportowych – Drużynowego Pucharu Świata na Żużlu i finiszu pierwszego etapu 71.Tour de Pologne – do niedzieli (3 sierpnia) włącznie w mieście obowiązuje szereg zmian w ruchu i komunikacji publicznej.

W najbliższą niedzielę (3 sierpnia) w Bydgoszczy poznamy zwycięzcę pierwszego etapu tegorocznego Tour de Pologne.

Jutro (1 sierpnia) na bydgoskim dworcu głównym rozpoczną się kolejne prace budowlane. Pasażerowie muszą liczyć się ze zmianami. Zamknięty zostanie między innymi peron II.

W weekend zmontowano elementy pomostu tramwajowej estakady nad ulicą Fordońską. Trwa budowa kolejnych podpór na terenach kolejowych. Opracowywany jest dodatkowy projekt na wzmocnienie gruntu przy początkowym odcinku ul. Lewińskiego.

Wprowadzane są zmiany do projektu przebudowy ul. Grunwaldzkiej od węzła zachodniego do granicy miasta. Mieszkańcy zgłosili wiele uwag do opracowania drogowców. Sprawdź jak za 3 lata wyglądać ma najważniejsza arteria łącząca Bydgoszcz z trasą S5.

Przypominamy, że od 1 sierpnia Bartodzieje zyskają bezpośrednie połączenie z Kapuściskami. Poprawi się także komunikacja pomiędzy centrum, Wzgórzem Wolności i Wyżynami.

Miło nam poinformować, iż został już wyznaczony termin przyszłorocznej edycji Bydgoskiego Festiwalu Wodnego „STER NA BYDGOSZCZ 53˚N,18˚E”. Serdecznie zapraszamy na Wyspę Młyńską w dniach: 19–21 czerwca 2015 roku.

W Atrium Parku trwa budowa trzeciego budynku. Inwestor kończy także prace przy drugim budynku, do którego wkrótce wprowadzą się nowi bydgoszczanie. Eleganckie mini- osiedle liczące 4 budynki powstaje przy ul. Gajowej.

Budynek przy ul. Piwnika-Ponurego 10, którym zarządza Zespół Szkół nr 5 Mistrzostwa Sportowego wkrótce zostanie wyremontowany. Będzie pełnił funkcję osiedlowej sali widowiskowej. Inwestycja realizowana jest w ramach budżetu obywatelskiego.

Bydgoszcz coraz częściej pojawia się na mapie kolejowych inwestycji. Nie tylko za sprawą nowoczesnego dworca. Trwa także budowa nowego wiaduktu nad węzłem zachodnim, modernizowana jest stacja Bydgoszcz Wschód i kolejowe magistrale. Ruszą wkrótce prace na innych przystankach.

Miasto Bydgoszcz, Garnizon Bydgoszcz, Koło Terenowe Związku Powstańców Warszawskich, Dekanat Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych zapraszają na obchody 70. Rocznicy Powstania Warszawskiego - symbolu pełnej poświęcenia walki o wolność w 1944 roku.

W piątek (26.07) oficjalnie otwarto XX Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w kajakarstwie klasycznym i Mistrzostwa Polski Juniorów w kajakarstwie klasycznym.

Smutne wiadomości nadeszły z Ukrainy – nie żyje Oleh Babayev, mer Krzemieńczuka, miasta partnerskiego Bydgoszczy.

Jakie są symbole Bydgoszczy? Który południk przechodzi przez Bydgoszcz? Jak wygląda najwyższy mural w Polsce? Gdzie można wypożyczyć sprzęt turystyczny? Dlaczego Wyspa Młyńska nazywana jest Wyspą Muzeów oraz gdzie produkowano nitroglicerynę?

Wkrótce rozpocznie się największa wymiana ulicznego oświetlenia w historii miasta. Ponad 7300 latarni zostanie wyposażonych w oprawy LED. Na razie będzie to duży wydatek, ale w perspektywie kilkunastu lat jeszcze większe oszczędności.

Na czas trwania imprezy pn. „Filmowa Blokada Cieszkowskiego” planowane jest wprowadzenie czasowej organizacji ruchu na ul. Cieszkowskiego oraz ul. Pomorskiej.

Oto propozycje zebrane przez Bydgoskie Centrum Informacji.

Muzycy z Perth – miasta partnerskiego Bydgoszczy swoje umiejętności zaprezentowali wczoraj (24.07) na Wyspie Młyńskiej. W najbliższą niedzielę wystąpią wraz z Orkiestrą Muzyków Bydgoskich EMBAND w Zespole Pałacowo-Parkowym w Ostromecku.

Jutro (26 lipca) rusza remont przejazdu tramwajowego na rondzie Bernardyńskim oraz rozjazdów na Babiej Wsi. W związku z tym tramwaje linii nr 5 i 6 będą kursować przez dworzec PKS.
Strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ]