Uwaga! To jest archiwalna wersja strony - nie jest na bieżąco uzupełniana i może zawierać nieaktualne dane.
Aktualna strona Urzędu Miasta Bydgoszczy znajduje się pod adresem www.bydgoszcz.pl
PL PL EN EN
logo.jpg
Wybierz, aby wyszukać w portalu  w portalu
Wybierz, aby wyszukać na planie  na planie
Urząd Miasta Bydgoszczy
ul. Jezuicka 1
85-102 Bydgoszcz
tel. 52 58 58 913

Bezpłatna infolinia z telefonów stacjonarnych
800-800-404

Zadzwoń przez Skype:

napisz do Sprawny Urząd
   Archiwum aktualności 2014: kwiecień
   
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski zaprosił bydgoszczan do akcji “Majówka z Polską” i radosnego świętowania 2 i 3 maja.
   
Kapitan Piotr Kuźniar, dowódca jachtu Selma Expeditions, laureat wyróżnienia honorowego w ramach konkursu „Rejs Roku 2013” i laureat finału rankingu magazynu „Wiatr” pod nazwą „Żeglarz Roku” będzie gościem honorowym tegorocznej edycji Festiwalu „Ster na Bydgoszcz”.
   
Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Bydgoszczy serdecznie zaprasza uczniów wraz z nauczycielami do wzięcia udziału w Grze Miejskiej pt. „#miastoEuropa” popularyzującej 10. rocznicę członkostwa Polski w UE.
   
Informujemy, że 2 maja (piątek) br. Urząd Miasta Bydgoszczy będzie nieczynny.
   
W ramach projektu „Aktywny w szkole – twórczy w życiu” uczniowie liceów ogólnokształcących, biorących udział w projekcie mają możliwość wzięcia udziału w stażu zawodowym u pracodawcy.
   
W dniach 5-7 maja będziemy gościć w Bydgoszczy ekipę filmową przygotowującą materiał dla TVP Polonia i oraz ekipę internetową TVP.
   
W dniach 13-15 maja br. odbędzie się konferencja kończąca projekt pn. „Ogród nad głową - czyli szwajcarskie zielone dachy i żyjące ściany modelem i inspiracją dla innowacyjnych działań polskich samorządów na rzecz oszczędności energii i ochrony klimatu”.
   
W ramach umowy podpisanej z firmą Inter Cars szkoła otrzymała sprzęt diagnostyczny i naprawczy o wartości ponad 100 tysięcy złotych.
   
"Strzała Łuczniczki" to kolejna propozycja na zachęcenie dzieci do poznawania Bydgoszczy. Podobnie jak trasa nr 1 pt. "Szyfr Pana Twardowskiego", również "Strzała Łuczniczki" polega na odkrywaniu tajemnic Bydgoszczy dzięki zagadkom zawartym w książeczce.
   
Nie dziesięć a dwadzieścia trzy autokary z kibicami wyjadą z Bydgoszczy na piątkowy (2 maja) mecz Pucharu Polski Zawiszy Bydgoszcz z Zagłębiem Lubin. Przedstawiamy szczegóły wyjazdu!
   
Majowy, przedłużony dla wielu mieszkańców weekend z pewnością zachęci mieszkańców do spędzenia wolnego czasu poza domem. Co podczas majówki będzie się działo w Bydgoszczy?
   
W Portugalii odbyły się Mistrzostwa Świata Szkół w Piłce Siatkowej Chłopców. Drużyna składająca się m.in. z siatkarzy bydgoskiego Chemika w zajęła w turnieju drugie miejsce!
   
Przypominamy, że maj jest w Bydgoszczy miesiącem Koncertów Maryjnych z Różą. Zespoły muzyczne, soliści i chóry z całego regionu występować będą poczynając od 4 maja (niedziela) w Katedrze – Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości.
   
W maju wprowadzonych zostanie wiele zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Tramwaje linii nr 3 i 7 dojadą do pętli Bałtycka, uruchomione zostaną nowe linie międzygminne, powstaje linia nr 61 łącząca Kapuściska z węzłem Garbary, ruszą też linie turystyczne.
   
Od 1 maja na wszystkich liniach międzygminyych (na całej długości tras) prowadzona będzie całodobowa (we wszystkie dni tygodnia), sprzedaż biletów jednorazowych przez obsługę pojazdów. Z kolei od dnia 1 czerwca zasada ta zostanie rozszerzona na część obszaru miasta Bydgoszczy.
   
Ruszają następne prace związane z budową nowych rozjazdów w rejonie ul. Wyścigowej oraz przy przebudowie północnej jezdni ul. Fordońskiej. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą przygotować się z początkiem maja na kolejne zmiany. Przygotowano organizację ruchu, która ograniczy utrudnienia.
   
Informujemy, że w dniach 1, 3 i 4 maja 2014 r. (czwartek, sobota, niedziela) uruchomione zostaną linie turystyczne nr 10, 100 i 101 obsługiwane tramwajowym i autobusowym taborem zabytkowym.
   
Jolanta Niwińska, ogólnopolski koordynator Akcji Wolnych Książek po raz kolejny realizowała projekty popularyzujące książkę i czytelnictwo. Tym razem kierunkiem wyprawy był Meksyk.
   
Miejskie Wodociągi i Kanalizacja przygotowały plan zadań inwestycyjnych. Zobacz, gdzie będą układane nowe rury z wodą oraz kanalizacja.
   
Gotowa jest koncepcja programowo przestrzenna ciągu pieszo-rowerowego, który ma połączyć wzdłuż brzegów Brdy Śródmieście ze Starym Fordonem. W poniedziałek (28 kwietnia) rozpoczęły się konsultacje społeczne. To szansa na wybranie optymalnych rozwiązań dla wszystkich uczestników ruchu.
Strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ]

    For tourists -> Bydgoszcz Information Centre

    For business -> The Office of Investor Service and Enterprise