Archiwum aktualności 2014: grudzień

Trwa rozbudowa mini osiedla „Leśny Zakątek” o kolejne budynki. Pomiędzy ulicami Powstańców Warszawy i Zaświat wznoszone są następne budynki. Wcześniej zrealizowano pierwszy etap inwestycji składający się z trzech eleganckich bloków.

Rozpoczęła się rozbiórka starych zabudowań przy Nowym Rynku, gdzie wzniesiony zostanie nowy budynek Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. Inwestycja jest warta 17 mln zł.

Trwają prace konserwatorskie we wnętrzach zabytkowej siedziby Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przy ul. Kujawskiej 4. Miejska dotacja na zabytki pozwoliła na rozpoczęcie renowacji supraporty nad wejściem do sali konferencyjnej.

We wtorek (30/12) odbyło się pierwsze czytanie budżetu Bydgoszczy na 2015 rok. Do najważniejszych cech tego dokumentu można zaliczyć najwyższe od lat nakłady na inwestycje miejskie - w wysokości 355 mln zł.

W styczniu wprowadzone zostaną stałe zmiany w funkcjonowaniu kilku linii autobusowych. Między innymi w czasie popołudniowego szczytu częściej pojada autobusy linii nr 83.

Firma Airon Investment wznosi kolejną halę produkcyjna przy ul. Raczkowskiego. Gotowa jest konstrukcja budynku. W 2012 roku firma wprowadziła się do pierwszego obiektu na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.

Zima nie zatrzymała prac przy budowie sklepu IKEA. Obiekt zyskuje pierwsze fragmenty charakterystycznego niebieskiego poszycia i zadaszenie. Wylano także płytę na południowym wiadukcie przy ul. Fordońskiej.

W Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym finiszuje budowa centrum dystrybucyjnego sieci Lidl. W obiekcie o powierzchni ponad 46 tysięcy metrów kwadratowych trwają jeszcze prace nad skrzydłem biurowym.

W Bydgoszczy wymienimy 7309 opraw oświetlenia ulicznego ze źródłem sodowym na oprawy ze źródłem LED. Modernizacja obejmie również wymianę 164 szaf oświetleniowych oraz wdrożenie systemu redukcji mocy, który obniży pobór energii.

2 stycznia 2015 r. pracę w bydgoskim ratuszu rozpoczną nowi zastępcy prezydenta miasta: Anna Mackiewicz i Mirosław Kozłowicz – przekazał podczas konferencji prasowej prezydent Rafał Bruski.

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej informuje, że w okresie noworocznym wprowadzony zostanie szereg zmian w funkcjonowaniu komunikacji publicznej w mieście.

Sylwestrowa noc rozpocznie się w Bydgoszczy o 21.00.Usłyszymy znane i lubiane, światowe przeboje. Na najlepiej przebranych sylwestrowych gości czekają atrakcyjne nagrody.

W poniedziałek (29 grudnia) o godz. 15.00 w Myślęcinku otwarte zostanie lodowisko. Dziś obowiązują ceny promocyjne! Każdy wchodzi na taflę za 4 złote.

W Bydgoszczy trwa XII Memoriał Sławomira Wedera. Podobnie jak w latach wcześniejszych jest to turniej młodzieżowy.

Mszą świętą w kościele garnizonowym w sobotę, 27 grudnia, rozpoczęły się uroczystości obchodów 96. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego.

Trwa rozbudowa węzła zachodniego. Kończy się budowa drogi serwisowej od Kraszewskiego do wiaduktu. Zaczynają się przygotowania do wzniesienia przyczółków nowego mostu oraz budowy dróg dojazdowych do wykonanego wiaduktu.

Koncert sylwestrowy w Operze, a może ambitny film w Kinie Orzeł, albo udział w Rowerowej Masie Krytycznej? Zobacz jak można spędzić najbliższe dni w Bydgoszczy.

Zakończył się pierwszy etap konkursu „100 na biznes”, który jest organizowany przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości przy współpracy Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Inwestycyjnego AIP Seed Capital.

Na skwerze Leszka Białego powstała nietypowa ścieżka ekologiczno-dydaktyczna. Pozwala ona niewidomym dzieciom i młodzieży poznawać świat przyrody.

Zakończyła się budowa nowej alejki łączącej ulice Orlą ze Skorupki na skwerze Nowakowskiego. Inwestycja była realizowana w oparciu o program 25/75, który jest częścią budżetu obywatelskiego.
Strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ]