Archiwum aktualności 2014: czerwiec

Trwają odbiory na dwóch nowych przyszkolnych boiskach. W wakacje dzieci i młodzież ze Wzgórza Wolności oraz Jachcic będą mogły korzystać z estetycznych nowoczesnych obiektów.

Zgodnie z zapowiedzią prezydenta Rafała Bruskiego w mieście pojawiły się tablice informujące o realizacji poszczególnych inwestycji w ramach Programu Inicjatyw Lokalnych 25/75.

To już pewne. W Myślęcinku powstanie Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze, a w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym inkubator przedsiębiorczości. Dziś (30 czerwca) podpisane zostały umowy na dofinansowanie obu inwestycji wartych w sumie ponad 60 mln zł.

W piątek (27.06) odbyła się konferencja prasowa z udziałem Prezydenta Rafała Bruskiego, zawodniczki Julie McBride, trenera Tomasza Herkta oraz Członków Zarządu Klubu Sportowego "Basket 25".

Miniony weekend upłynął pod znakiem dobrej muzyki! Dla bydgoszczan zagrali m.in. Hey, Poparzeni Kawą Trzy, B.O.K (Live Band), Partyzant, Dubska, Nocny Alarm.

Podwórko z kulturą przy ul. Dworcowej 62 w Bydgoszczy zaprasza 2 lipca (środa, godz. 18.00) na spotkanie z satyrą Aleksandry Brzozowskiej.

Bydgoskie Impresje Muzyczne to impreza jedyna w swoim rodzaju, to inaczej Międzynarodowe Spotkania Muzykującej Młodzieży, młodzieży która w grodzie nad Brdą spotyka się od ponad 36 lat.

Kristen Stolt, wicekonsul i drugi sekretarz w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie spotkała się w piątek (27 czerwca) z prezydentem Rafałem Bruskim.

Jerzy Puciata był jedną z największych osobowości bydgoskiej kultury. Zmarł w wieku 81 lat.

Ruszył powtórzony przetarg na rower aglomeracyjny. Miasto będzie konsekwentnie zmierzać do stworzenia sieci wypożyczalni, które ułatwią poruszanie się po Bydgoszczy i okolicach.

Zapraszamy do zapoznania sie z wydarzeniami, które zebrało Bydgoskie Centrum Informacji.

Tłumy bydgoszczan pojawiły się wczoraj (26 czerwca) podczas uroczystego odsłonięcia fontanny Potop w Parku Kazimierza Wielkiego.

W piątek (27.06) oficjalnie pożegnaliśmy rok szkolny 2013/2014. Miejska uroczystość zakończenia nauki odbyła się w Zespole Szkół nr 4 przy ul. Z. Nałkowskiej.

Drogowcy wkrótce zakupią trzecią równiarkę. Pozwoli to trzymać się harmonogramu prac oraz szybko nadrabiać zaległości, wynikające z nieodpowiedniej pogody lub awarii sprzętu.

Planujecie spędzić w mieście i nie wiecie co zrobić z wolnym czasem ? Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą jaką przygotowały ośrodki kultury, szkoły i bydgoskie instytucje.

Muzyczne otwarcie lata w Myślęcinku to nie tylko trzy dni doskonałej muzyki. Dla mieszkańców, którzy odwiedzą polanę Różopole przygotowano m.in. pokaz fajerwerków i wspólne nagranie do znanej i lubianej piosenki „Happy”.

W najbliższą niedziele (29 czerwca) na Starym Rynku w Bydgoszczy odbędzie się akcja honorowego krwiodawstwa. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem strony www.bydgoszcz.pl - oficjalnej strony Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Zabawowy Klub Filmowy Malucha zaprasza dzieci od 2 roku życia na seanse filmowe, zabawę, gry i konkursy. Zygzak, to klub, w którym jest czas na oglądanie bajek, rozmowę o filmach, taniec, konkursy, gry.... a przede wszystkim na dobrą zabawę.

Podczas ostatniego (29 czerwca) dnia muzycznego otwarcia lata bydgoskiej publiczności zaprezentują się: Killed By Car, Heldorado, Dubska, Daab, Variété oraz gwiazda wieczoru – HEY!

W najbliższych dniach sfinalizowane zostanie porozumienie z mieszkańcami ulicy Certowej na Osowej Górze, którzy chcą współfinansować przebudowę osiedlowej drogi. Miasto rezerwuje środki na kolejne zadanie z programu „25/75”.
Strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ]