Archiwum aktualności 2013: sierpień

Ósma edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Radosnych Serc
Festiwal Radosnych Serc organizowany przez Fundację „Nowe Pokolenie” jest wydarzeniem, które rokrocznie pomaga odkrywać nowe talenty wśród wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych.

W Dniu Straży Miejskiej
W piątek, 30 sierpnia, na placu przed siedzibą Straży Miejskiej przy ul. Leśnej 12 odbyły się uroczystości związane z Dniem Straży Miejskiej.

Bydgoszcz informuje także po wakacjach
Kontynuujemy naszą akcję „Bydgoszcz informuje”, ale w nieco innej, bo plakatowej formie. W czasie wakacji rozdawaliśmy ulotki z informacjami, co dzieje się w mieście. Teraz o ważnych wydarzeniach informować będziemy na plakatach.

Dzień Strażnika Miejskiego na Starym Rynku
W ramach obchodów Dnia Strażnika Miejskiego bydgoscy funkcjonariusze zdecydowali się na zbiórkę krwi. Podczas kilku godzin zebrano prawie 25 litrów krwi. Do inicjatywy pracowników Straży Miejskiej przyłączyli się także mieszkańcy.

Bydgoska Rodzina 3 Plus podczas finałowego "Gotowania z mistrzem"
Zachęcamy do odwiedzenia stoiska Bydgoskiej Rodziny 3 Plus w sobotę, 31 sierpnia, w Myślęcinku, podczas wielkiego finału smaku „Gotuj z mistrzem”.

Pokaz filmów krótkometrażowych
W piątek (30 sierpnia) w ogrodzie Landgarten Landschaftu odbędzie się pokaz filmów nagrodzonych podczas pierwszej edycji Koloroffon Film Festiwal.

Zbuduj swój dom w Bydgoszczy – 30 września przetarg
Prezydent Bydgoszczy ogłasza pierwszy przetarg na oddanie w użytkowanie wieczyste na 99 lat nieruchomości gruntowych stanowiących własność miasta, położonych przy ul. Opławiec - Meysnera. Przetarg jest efektem zaproponowanego przez Rafała Bruskiego programu „Zbuduj swój dom w Bydgoszczy”.

Triathlon 2013
Przez pięć pierwszych edycji główną areną zmagań było Borówno k. Bydgoszczy. Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom zarówno sportowców, sponsorów, jak i samych kibiców tegoroczna edycja zostanie rozegrana w innej scenografii.

Babie Lato w Myślęcinku
Festiwal Aktywności Kobiet odbędzie się w niedzielę, 1 września. Polana Różopole podzielona zostanie na wioski tematyczne, a gwiazdą wieczoru będzie Czesław Śpiewa.

Pierwsza inwestycja w ramach Programu Inicjatyw Lokalnych 25/75 zakończona
Mieszkańcy ulicy Kartuskiej w Bydgoszczy odpowiadając na wezwanie władz miasta jako pierwsi zdecydowali się podjąć trud współfinansowania zadań publicznych gminy. Po nieco ponad trzech miesiącach nowa ulica służy już mieszkańcom.

Święto Lotnictwa pod pomnikiem na Błoniu
W środę, 28 sierpnia, przed pomnikiem Lotników Ziemi Bydgoskiej poległych na frontach II Wojny Światowej na bydgoskim Błoniu odbyły się uroczystości z okazji Święta Lotnictwa.

Oficjalny plakat Camerimage 2013
Znamy oficjalny plakat 21. edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE, która odbędzie się w Bydgoszczy w dniach 16-23 listopada 2013. Autorem projektu jest Janusz Kaniewski – uznany polski artysta i designer.

Zajęcia w Pałacu Młodzieży
Od poniedziałku (2 września) w związku z rozpoczęciem roku szkolnego 2013/2014, Pałac Młodzieży rozpoczyna zapisy na zajęcia dodatkowe.

Zawody na torze kartingowym
International Rotax Max Poland, Micro Max, Mini Max, Junior Max, Senior Max, Dd2 Max, Dd2 Masters, International Poland Championship KZ 2 – II seria oraz Kartingowe Mistrzostwa Polski kategorii Młodzik 60 (6 seria) – w piątek i sobotę ostatnie w tej serii zawody w tym roku.

Biznes Mamy (spotkały się) w sieci
Biznes mamy w sieci – pod takim hasłem 27 sierpnia spotkał się po raz kolejny klub przedsiębiorczych mam w Bydgoszczy. Gościem sierpniowego spotkania była Justyna Szulczewska (portal www.mamywsieci.pl, MaMamedia).

Sukces bydgoskiego zespołu JAKIM CUDEM
Zespół zaprezentował się na Koncercie Finałowym Festiwalu In Memoriam Grzegorza Ciechowskiego. Zdobył na festiwalu pierwszą nagrodę.

124 nauczycieli ze stopniem nauczyciela mianowanego
W Pałacu Młodzieży odbyła się uroczystość wręczenia aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego.

Zmiany w komunikacji w najbliższy weekend
Z powodu planowanych w dniach 30 sierpnia-1 września imprez plenerowych w czasie najbliższego weekendu obowiązywać będą zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Uruchomione też zostanie dodatkowe połączenie z Myślęcinkiem.

Pożegnanie Lata w Myślęcinku
W tym roku lato żegnać będziemy przez cały weekend. Pożegnanie Lata 2013 rozpocznie się w sobotę (31 sierpnia) o godzinie 14. Scenę opanują laureaci Festiwalu Radosnych Serc oraz zaproszeni przez nich goście.

Inwentaryzacja i waloryzacja obiektów dziedzictwa przemysłowego
Rozpoczęła się inwentaryzacja i waloryzacja dziedzictwa przemysłowego. Jest to pierwszy krok do utworzenia szlaku kulturowego dotyczącego przemysłu.
Strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ]