Uwaga! To jest archiwalna wersja strony - nie jest na bieżąco uzupełniana i może zawierać nieaktualne dane.
Aktualna strona Urzędu Miasta Bydgoszczy znajduje się pod adresem www.bydgoszcz.pl
PL PL EN EN
logo.jpg
Wybierz, aby wyszukać w portalu  w portalu
Wybierz, aby wyszukać na planie  na planie
Urząd Miasta Bydgoszczy
ul. Jezuicka 1
85-102 Bydgoszcz
tel. 52 58 58 913

Bezpłatna infolinia z telefonów stacjonarnych
800-800-404

Zadzwoń przez Skype:

napisz do Sprawny Urząd
rozmiar tekstu:  A A A
data publikacji: 2013-10-31, ostatnia aktualizacja: 2013-10-31 15:32:44

Taniej w żłobkach i przedszkolach


Podczas środowej (30.10) sesji Rady Miasta przyjęte zostały propozycje prezydenta Rafała Bruskiego dotyczące zniżek dla bydgoskich rodzin. Na zniżki liczyć mogą rodzice i opiekunowie dzieci uczęszczających do publicznych żłobków i przedszkoli.


Zgodnie z propozycją prezydenta uchwalono następujące zniżki (zaczną one obowiązywać w żłobkach już od grudnia b.r., a w przedszkolach od stycznia 2014):

- 25 proc. zniżki w żłobkach miejskich dla rodzin będących beneficjentami programu Bydgoska Rodzina 3+, a jeżeli rodzina pobiera zasiłek, przysługuje jej kolejne 25 proc. zniżki (łącznie do 50 proc.)
- 50 proc. na drugie dziecko uczęszczające do żłobka przy jednoczesnym uczęszczaniu dwojga dzieci z jednej rodziny
- 50 proc. zniżki w opłatach za przedszkola publiczne dla rodzin będących beneficjentami programu Bydgoska Rodzina 3+ oraz 100 proc. zniżki dla rodzin korzystających z programu, a wychowujących czworo i więcej dzieci.

Kolejna wysunięta przez prezydenta propozycja zniżek dla rodzin wielodzietnych, która zyskała aprobatę radnych, dotyczy komunikacji miejskiej, o czym więcej pisaliśmy TUTAJ

Już w czerwcu br., gdy zainicjowano program Bydgoska Rodzina 3+, prezydent zapowiedział, że będzie rozważał dalsze zniżki, które w sposób znaczący ułatwiłyby życie rodzinom wielodzietnym oraz wsparły je w wypełnianiu swoich funkcji w codziennym życiu. Możliwość poszerzenia oferty dla posiadaczy Bydgoskiej Karty Rodzinnej o ulgi w opłatach za żłobki, przedszkola to właśnie spełnienie tych zapowiedzi. – Zależy nam, aby w Bydgoszczy rodziło się więcej dzieci i aby dużym rodzinom żyło się lżej. Idea Programu Bydgoska Rodzina 3+ to promocja wielodzietności, to wsparcie rodziców, którzy decydują się podjąć tak duże wyzwanie. Dlatego właśnie ważne są zniżki te najbardziej potrzebne w codziennym życiu – powiedział prezydent Rafał Bruski.

Program Bydgoska Rodzina 3 plus cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony partnerów programu jak i dużych rodzin. Już ponad 2200 osób ma Bydgoską Kartę Rodzinną.

Jak zostać beneficjentem i partnerem programu Bydgoska Rodzina 3+ oraz aktualna lista partnerów TUTAJ

Program Bydgoska Rodzina 3+ to program, który ma na celu przede wszystkim promowanie modelu dużej rodziny i pozytywnego wizerunku dużej rodziny. Sprzyja wzmacnianiu dużej rodziny, przeciwdziałaniu jej wykluczeniu, wspieraniu realizacji zdolności, umiejętności i zainteresowań oraz wyrównywaniu szans rozwojowych i życiowych dzieci.


Taniej w żłobkach i przedszkolach

(AS)
Back.gif powrót   Print.gif drukuj   SendLink.gif poleć znajomemu

   zobacz również
   
„Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie” – te słowa Ferdynanda Focha powinny nam przyświecać w najbliższych dniach szczególnie mocno.
   
W świąteczny weekend (okres Wszystkich Świętych), od 31 października do 3 listopada, komunikacja miejska w Bydgoszczy będzie funkcjonowała według zmienionych rozkładów. Obsługa komunikacji miejskiej zostanie znacznie wzmocniona z uwagi na zwiększony ruch pasażerski w rejonie bydgoskich cmentarzy.
   
Od środy, 30 października, do niedzieli, 3 listopada, w rejonach bydgoskich cmentarzy będzie obowiązywała czasowa organizacja ruchu. Prosimy o stosowanie się do tymczasowego oznakowania oraz poleceń służb porządkowych.
   
W czwartek, 24 października, rozpoczyna się kwesta na rzecz najstarszego bydgoskiego cmentarza, Starofarnego. Uczniowie, dziennikarza, członkowie TMMB, przedstawiciele samorządu zbierać będą datki aż do 2 listopada. Kwestować będzie również prezydent Bydgoszczy.
   
Rodziny wielodzietne, posiadacze Bydgoskiej Karty Rodzinnej, będą mniej płacić za komunikację publiczną. To jedna z propozycji prezydenta Rafała Bruskiego, które zyskały akceptację Rady Miasta. Tańszy będzie też bilet jednorazowy.
pokaż więcej 

For tourists -> Bydgoszcz Information Centre

For business -> The Office of Investor Service and Enterprise