rozmiar tekstu:  A A A
data publikacji: 2013-10-31, ostatnia aktualizacja: 2013-10-31 15:32:44

Taniej w żłobkach i przedszkolach

Podczas środowej (30.10) sesji Rady Miasta przyjęte zostały propozycje prezydenta Rafała Bruskiego dotyczące zniżek dla bydgoskich rodzin. Na zniżki liczyć mogą rodzice i opiekunowie dzieci uczęszczających do publicznych żłobków i przedszkoli.

Zgodnie z propozycją prezydenta uchwalono następujące zniżki (zaczną one obowiązywać w żłobkach już od grudnia b.r., a w przedszkolach od stycznia 2014):

- 25 proc. zniżki w żłobkach miejskich dla rodzin będących beneficjentami programu Bydgoska Rodzina 3+, a jeżeli rodzina pobiera zasiłek, przysługuje jej kolejne 25 proc. zniżki (łącznie do 50 proc.)
- 50 proc. na drugie dziecko uczęszczające do żłobka przy jednoczesnym uczęszczaniu dwojga dzieci z jednej rodziny
- 50 proc. zniżki w opłatach za przedszkola publiczne dla rodzin będących beneficjentami programu Bydgoska Rodzina 3+ oraz 100 proc. zniżki dla rodzin korzystających z programu, a wychowujących czworo i więcej dzieci.

Kolejna wysunięta przez prezydenta propozycja zniżek dla rodzin wielodzietnych, która zyskała aprobatę radnych, dotyczy komunikacji miejskiej, o czym więcej pisaliśmy TUTAJ

Już w czerwcu br., gdy zainicjowano program Bydgoska Rodzina 3+, prezydent zapowiedział, że będzie rozważał dalsze zniżki, które w sposób znaczący ułatwiłyby życie rodzinom wielodzietnym oraz wsparły je w wypełnianiu swoich funkcji w codziennym życiu. Możliwość poszerzenia oferty dla posiadaczy Bydgoskiej Karty Rodzinnej o ulgi w opłatach za żłobki, przedszkola to właśnie spełnienie tych zapowiedzi. – Zależy nam, aby w Bydgoszczy rodziło się więcej dzieci i aby dużym rodzinom żyło się lżej. Idea Programu Bydgoska Rodzina 3+ to promocja wielodzietności, to wsparcie rodziców, którzy decydują się podjąć tak duże wyzwanie. Dlatego właśnie ważne są zniżki te najbardziej potrzebne w codziennym życiu – powiedział prezydent Rafał Bruski.

Program Bydgoska Rodzina 3 plus cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony partnerów programu jak i dużych rodzin. Już ponad 2200 osób ma Bydgoską Kartę Rodzinną.

Jak zostać beneficjentem i partnerem programu Bydgoska Rodzina 3+ oraz aktualna lista partnerów TUTAJ

Program Bydgoska Rodzina 3+ to program, który ma na celu przede wszystkim promowanie modelu dużej rodziny i pozytywnego wizerunku dużej rodziny. Sprzyja wzmacnianiu dużej rodziny, przeciwdziałaniu jej wykluczeniu, wspieraniu realizacji zdolności, umiejętności i zainteresowań oraz wyrównywaniu szans rozwojowych i życiowych dzieci.

Taniej w żłobkach i przedszkolach

(AS)