Uwaga! To jest archiwalna wersja strony - nie jest na bieżąco uzupełniana i może zawierać nieaktualne dane.
Aktualna strona Urzędu Miasta Bydgoszczy znajduje się pod adresem www.bydgoszcz.pl
PL PL EN EN
logo.jpg
Wybierz, aby wyszukać w portalu  w portalu
Wybierz, aby wyszukać na planie  na planie
Urząd Miasta Bydgoszczy
ul. Jezuicka 1
85-102 Bydgoszcz
tel. 52 58 58 913

Bezpłatna infolinia z telefonów stacjonarnych
800-800-404

Zadzwoń przez Skype:

napisz do Sprawny Urząd
rozmiar tekstu:  A A A
data publikacji: 2013-10-31, ostatnia aktualizacja: 2013-10-31 12:43:54

Kolejna odsłona projektu Relokacje


Projekt realizowany jest przez Fundację Nowa Sztuka Wet Music. Na spotkanie "W pół drogi" zapraszamy w niedzielę (3 listopada) o godzinie 16 - do hali BW Auto Produkt przy stacji Shell, gdzie odbędzie się koncert Kwartetu Smyczkowego Prestige oraz Kwartetu Smyczkowego Raffa.


Wydarzenie objęte jest patronatem oficjalnej strony Urzędu Miasta Bydgoszczy-www.bydgoszcz.pl. Spotkanie "W pół drogi" odbędzie się w Złejwsi Wielkiej, zadanie jest współfinansowane ze środków miasta Bydgoszczy. W programie:
Stanisław Moniuszko
I Kwartet smyczkowy d - moll
części:
I - Allegro agitato
II - Andantino
III - Scherzo
IV – Finale

relokacje_1


Kwartet Smyczkowy PRESTIGE składa się z absolwentów bydgoskiej Akademii Muzycznej związanych z Operą Nova, Filharmonią Pomorską i Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. Powstał z inicjatywy przyjaciół - muzyków, którzy postanowili połączyć swoje indywidualne doświadczenia oraz inspiracje muzyczne w nowy, ciekawy projekt, który szybko znalazł uznanie i wywołał szerokie zainteresowanie zespołem, potwierdzone znakomitymi recenzjami z licznych koncertów. Specjalizuje się w muzyce klasycznej, lecz również w muzyce rozrywkowej, grając z artystami, takimi jak Kayah, Ewa Bem, Ania Rusowicz, Kuba Badach, Dorota Miśkiewicz. Skład:
Anna Piniuta - skrzypce
Helena Piniuta - Szurka - skrzypce
Marta Lutrzykowska - altówka
Joanna Laskowska - wiolonczela
Aleksander Tansman String Quartet No. 4
Lento, allegro deciso
Adagio cantabile
Presto agitato
Michael Nyman  String Quartet No. 2 
cz. III

Kwartet Smyczkowy RAFFA powstał, by połączyć doświadczenia młodych muzyków z różnych środowisk artystycznych i stworzyć możliwości rozwoju na gruncie muzyki kameralnej. Artyści w swoim repertuarze sięgają zarówno po dzieła klasyków gatunku, jak i współczesne kompozycje (A. Tansman, czy M. Nyman), nieustannie poszukując ciekawych rozwiązań brzmieniowych. Tworzą zespół, będący fuzją pasji z energią, które dają wysublimowaną jakość muzyczną.
Skład:
Michał Kwaśniak - skrzypce
Marcin Tarnawski - skrzypce
Michał Rak - altówka
Magdalena Kozber - wiolonczela

RELOKACJE: Koncert W PÓŁ DROGI
Zławieś Wielka, 3 listopada 2013, g. 16
Organizator: Fundacja Nowa Sztuka Wet Music


Kolejna odsłona projektu Relokacje

(AP)
Back.gif powrót   Print.gif drukuj   SendLink.gif poleć znajomemu

   zobacz również
   
„Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie” – te słowa Ferdynanda Focha powinny nam przyświecać w najbliższych dniach szczególnie mocno.
   
W świąteczny weekend (okres Wszystkich Świętych), od 31 października do 3 listopada, komunikacja miejska w Bydgoszczy będzie funkcjonowała według zmienionych rozkładów. Obsługa komunikacji miejskiej zostanie znacznie wzmocniona z uwagi na zwiększony ruch pasażerski w rejonie bydgoskich cmentarzy.
   
Od środy, 30 października, do niedzieli, 3 listopada, w rejonach bydgoskich cmentarzy będzie obowiązywała czasowa organizacja ruchu. Prosimy o stosowanie się do tymczasowego oznakowania oraz poleceń służb porządkowych.
   
W czwartek, 24 października, rozpoczyna się kwesta na rzecz najstarszego bydgoskiego cmentarza, Starofarnego. Uczniowie, dziennikarza, członkowie TMMB, przedstawiciele samorządu zbierać będą datki aż do 2 listopada. Kwestować będzie również prezydent Bydgoszczy.
   
Podczas środowej (30.10) sesji Rady Miasta przyjęte zostały propozycje prezydenta Rafała Bruskiego dotyczące zniżek dla bydgoskich rodzin. Na zniżki liczyć mogą rodzice i opiekunowie dzieci uczęszczających do publicznych żłobków i przedszkoli.
pokaż więcej 

For tourists -> Bydgoszcz Information Centre

For business -> The Office of Investor Service and Enterprise