rozmiar tekstu:  A A A
data publikacji: 2013-10-31, ostatnia aktualizacja: 2013-10-31 12:43:54

Kolejna odsłona projektu Relokacje

Projekt realizowany jest przez Fundację Nowa Sztuka Wet Music. Na spotkanie "W pół drogi" zapraszamy w niedzielę (3 listopada) o godzinie 16 - do hali BW Auto Produkt przy stacji Shell, gdzie odbędzie się koncert Kwartetu Smyczkowego Prestige oraz Kwartetu Smyczkowego Raffa.

Wydarzenie objęte jest patronatem oficjalnej strony Urzędu Miasta Bydgoszczy-www.bydgoszcz.pl. Spotkanie "W pół drogi" odbędzie się w Złejwsi Wielkiej, zadanie jest współfinansowane ze środków miasta Bydgoszczy. W programie:
Stanisław Moniuszko
I Kwartet smyczkowy d - moll
części:
I - Allegro agitato
II - Andantino
III - Scherzo
IV – Finale

relokacje_1

Kwartet Smyczkowy PRESTIGE składa się z absolwentów bydgoskiej Akademii Muzycznej związanych z Operą Nova, Filharmonią Pomorską i Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. Powstał z inicjatywy przyjaciół - muzyków, którzy postanowili połączyć swoje indywidualne doświadczenia oraz inspiracje muzyczne w nowy, ciekawy projekt, który szybko znalazł uznanie i wywołał szerokie zainteresowanie zespołem, potwierdzone znakomitymi recenzjami z licznych koncertów. Specjalizuje się w muzyce klasycznej, lecz również w muzyce rozrywkowej, grając z artystami, takimi jak Kayah, Ewa Bem, Ania Rusowicz, Kuba Badach, Dorota Miśkiewicz. Skład:
Anna Piniuta - skrzypce
Helena Piniuta - Szurka - skrzypce
Marta Lutrzykowska - altówka
Joanna Laskowska - wiolonczela
Aleksander Tansman String Quartet No. 4
Lento, allegro deciso
Adagio cantabile
Presto agitato
Michael Nyman  String Quartet No. 2
cz. III

Kwartet Smyczkowy RAFFA powstał, by połączyć doświadczenia młodych muzyków z różnych środowisk artystycznych i stworzyć możliwości rozwoju na gruncie muzyki kameralnej. Artyści w swoim repertuarze sięgają zarówno po dzieła klasyków gatunku, jak i współczesne kompozycje (A. Tansman, czy M. Nyman), nieustannie poszukując ciekawych rozwiązań brzmieniowych. Tworzą zespół, będący fuzją pasji z energią, które dają wysublimowaną jakość muzyczną.
Skład:
Michał Kwaśniak - skrzypce