Archiwum aktualności 2013: październik

„Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie” – te słowa Ferdynanda Focha powinny nam przyświecać w najbliższych dniach szczególnie mocno.

W świąteczny weekend (okres Wszystkich Świętych), od 31 października do 3 listopada, komunikacja miejska w Bydgoszczy będzie funkcjonowała według zmienionych rozkładów. Obsługa komunikacji miejskiej zostanie znacznie wzmocniona z uwagi na zwiększony ruch pasażerski w rejonie bydgoskich cmentarzy.

Od środy, 30 października, do niedzieli, 3 listopada, w rejonach bydgoskich cmentarzy będzie obowiązywała czasowa organizacja ruchu. Prosimy o stosowanie się do tymczasowego oznakowania oraz poleceń służb porządkowych.

W czwartek, 24 października, rozpoczyna się kwesta na rzecz najstarszego bydgoskiego cmentarza, Starofarnego. Uczniowie, dziennikarza, członkowie TMMB, przedstawiciele samorządu zbierać będą datki aż do 2 listopada. Kwestować będzie również prezydent Bydgoszczy.

Podczas środowej (30.10) sesji Rady Miasta przyjęte zostały propozycje prezydenta Rafała Bruskiego dotyczące zniżek dla bydgoskich rodzin. Na zniżki liczyć mogą rodzice i opiekunowie dzieci uczęszczających do publicznych żłobków i przedszkoli.

Rodziny wielodzietne, posiadacze Bydgoskiej Karty Rodzinnej, będą mniej płacić za komunikację publiczną. To jedna z propozycji prezydenta Rafała Bruskiego, które zyskały akceptację Rady Miasta. Tańszy będzie też bilet jednorazowy.

W ramach projektu CASCADE, w dniach 25-26 września 2013r. przedstawiciele miasta Bydgoszczy wzięli udział w spotkaniu w Gateshead (Wielka Brytania), mającym na celu wymianę doświadczeń między partnerami projektu w zakresie poprawy efektywności energetycznej budynków.

Projekt realizowany jest przez Fundację Nowa Sztuka Wet Music. Na spotkanie "W pół drogi" zapraszamy w niedzielę (3 listopada) o godzinie 16 - do hali BW Auto Produkt przy stacji Shell, gdzie odbędzie się koncert Kwartetu Smyczkowego Prestige oraz Kwartetu Smyczkowego Raffa.

Mistrz poległ w starciu z beniaminkiem, niespodzianka w Bydgoszczy, Legia pokonana – można w czwartkowy poranek usłyszeć w serwisach sportowych radia i telewizji. Zawisza Bydgoszcz na oczach prawie 13 tys. kibiców pokonał warszawską Legię 3:1.

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage nie polega wyłącznie na oglądaniu wspaniałych filmów oraz uczestniczeniu w fantastycznych warsztatach, wykładach, wystawach czy seminariach. To również miejsce, w którym możecie spotkać profesjonalistów branży filmowej z całego świata.

Czy jedyny taki dzień w roku można świętować hucznie, szampańsko i … cicho? Przekonamy się o tym 31 grudnia! Ogłosiliśmy przetarg, który ma wyłonić wykonawcę sylwestrowej imprezy Silent Disco.

Zgłoszenia internetowe przyjmujemy dziś do 12.00. Tą drogą zgłosiło się już ponad 200 osób. Pakiety startowe będziemy wydawać już od 18.00.

Cracovia, Zagłębie, Wisła, Śląsk – te drużyny Zawisza już pokonał. Kibice czekają na kolejne zwycięstwo, o co będzie niezwykle trudno, bo w środę na własnym boisku bydgoszczanie zmierzą się z mistrzem kraju, warszawską Legią. Dlatego 30 października wspieramy na trybunach przy Gdańskiej niebiesko-czarnych.

Jak zacząć, jak zaplanować i jak zrealizować pomysł z sukcesem - tego można było dowiedzieć się na wtorkowym (29.10) spotkaniu klubu przedsiębiorczych mam w Urzędzie Miasta.

Konkurs Główny o nagrodę Złotej Żaby to najważniejszy punkt festiwalu. Istnieje od pierwszej edycji Festiwalu, czyli od 1993 roku, a jego ideą jest prezentacja filmów fabularnych, w których obraz spełnia szczególną rolę w opowiadaniu historii.

Na początku października br. Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy ogłosiło konkurs na hasło promocyjne Bydgoszczy. Jego celem było przesłanie na adres TMMB do końca października „celnego zwrotu, błyskotliwej sentencji czy wpadającego w ucho rymu promującego walory Bydgoszczy”.

Remisem z wyżej notowanym przeciwnikiem zakończyło się wtorkowe (29.10) towarzyskie spotkanie reprezentacji Polski w futsalu w hali „Łuczniczka”. Z pierwszej wizyty nad Brdą piłkarze wywożą zatem dobre wspomnienia.

W odpowiedzi na pojawiające się głosy mieszkańców, Urząd Miasta ustalił z firmami wywozowymi dwa dodatkowe terminy wywozu odpadów zielonych (liści) z terenu miasta.

Już w niedzielę, 3 listopada, odbędą się pierwsze zawody z cyklu Grand Prix Bydgoszcz zBiegiemNatury. Na liście startowej jest już ponad 300 osób, a zapisy ciągle trwają!

Tyco Electronics wystawi swoją drużynę w czwartkowym biegu. Amerykańską korporację będzie reprezentowało dziesięciu biegaczy.
Strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ]